Nemiran rad na leru

Nemiran rad na leru

Član
Radi se o mom golfu gti 16v PL oznaka..
Vec dugo imam taj problem sa nemirnim radom motora na leru i stvarno uzasno nervira...
Kada je hladan,radi fino, ne bas ono najbolje ali je poprilicno dobro,ali cim se zagrije, onda varira kao lud.
Imao sam problem sa k glavom,i ona je bas otisla..ona klapna ispod gume je bila skroz pokrivljena, i zamjenim jucer k glavu koju sam uzeo u njemackoj od covjeka koji tvrdi da je bespjekorna...
Sad golf ide odlicno..nema trzakanja u vuci ali na leru je los jos uvjek....

Ima li neko neki prijedlog sta da pogledam sledece ? I kako da se rijesim ovog problema ?


PS: ako je neko tu da bi napisao koment tipa " izbaci taj motor" i tako te slicne stvari, zamolio bih unaprijed da preskoce ovu temu.Hvala;)
 
zamjeni kablove od struje tj s bombine i one sto idu na svjecice a i kapu naravno nije skuplje od 40KM a ako imas od koga pozajmit bombinu s auta da skines i da probas je ubacit umjesto svoje probaj to i ja sam imo problema stelovo svasta cistio klapne zezo se i zamjenim kablove i kapu i sada auto upali na pola kljuca ne treba drzat gas i tako to uglavnom radi sad ko sat ;)
probaj to i vidit ces sta se desava ;)
 
ernadhusic je napisao(la):
zamjeni kablove od struje tj s bombine i one sto idu na svjecice a i kapu naravno nije skuplje od 40KM a ako imas od koga pozajmit bombinu s auta da skines i da probas je ubacit umjesto svoje probaj to i ja sam imo problema stelovo svasta cistio klapne zezo se i zamjenim kablove i kapu i sada auto upali na pola kljuca ne treba drzat gas i tako to uglavnom radi sad ko sat ;)
probaj to i vidit ces sta se desava ;)

kao sto ernad rece kreni od kablova, pa onda na vakume
juce sam bas radio nesto oko ovog 2.0 8v...jer lose je ishao i imao nemiran rad..kad ono kablovi katastrofa..promjenio ih sa polovnim nekakvim bezveze..sad ide ko lud :D nit trza nit tushi..-mada jos uvijek varira na leru..pa moguce je da je do vakuma :icon_rolleyes:
 
Član
provjerim i to pa cemo vidjeti ima li kakve promjene..hvala vam na javljanju ;)

ako ima jos neko neki prijedlog sta da pogledam i do cega jos moze biti ?

Sad sam u planu da skinem i ocistim leptir gasa....
 
poskidaj jedan po jedan kabal i kako ih skidas tako ih i vracaj vidjet ces na razvodnoj kapi kad istekas kabal da je unutar oxidiralo mozes ocistit samo pa probat da nis ne mjenjas a ispitaj da koji ne probija u posudu za tj. flasu u kojoj dodje sredstvo za pranje stakala naspi vode i upali auto malo pospricaj ali u tamnom prostoru da vidis bacali gdje varnice oko kablova a malo prsni i oko bombine da vidis mozda i ona probija pa ti rasipa struju;)
 
Član
imao sl problem i bila pukla ona plastika sto drzi sajlu od gasa zategnutu cak mi se i desavalo da se ugasi kad stajem i pritisnem kvacilo. da napomenem da sam pre toga sve zamjenio od kablova, razvodne itd iako sam to radio vise zbog plina
 
Član
Problem skoro pa rijesen...Skinuo sam i ocistio leptir gasa, bas je bilo prljavo..i vratio nazad,i radi super,nema variranja,ali jesu se podigli obrtaji..pa sad jos samo da to da se ustima,tj spusti i to bi valjda trebalo biti to..U svakom slucaju hvala vam na javljanju..;)

(Chana hvala jos jednom) ;)
 
Član
Uspjeli smo odraditi planirano, i još je veće zadovoljstvo kad trud ne bude uzalud i na kraju se krunise uspijehom sto je ovdje bio slučaj. Eto prijatelju na raspolaganju sam kad god budeš trebao pomoć a naravno ja tebe zovem kad meni bude potrebna ;)
 
Top