Nema struje na pumpi za gorivo...pomagaj te

Nema struje na pumpi za gorivo...pomagaj te

Član
pitanje...da li se iko susretao da problemom u pitanju je CITROEN XSARA 2001. 2.0 hdi motor...na kompijuteru izbacuje gresku da na pumpu za gorivo ne dolazi struja ..auto samo vergla znaci...kad se spoji direktno pumpa...upali odmah...pomagaj te ako znate...unapred hvala
 
Član
vidi dal nema neki osigurac il da ti nije ko meni imobilizator spojen sa pumpom goriva
mozda je neka zica crkla
 
Član
jel' bila u udesu? inercioni prekidac za pumpu od goriva kod nje je pod haubom ja mislim
 
Član
TRIZA...nije bilo udesa...sve uredno bilo...zaustavio se na raskrsnici...pustio prednost...da krenem auto stade... :/ nisam pametan dijagnostiku kopcali kaze da je pumpa ostala bez struje...elektricar sve pregledao nije nasao...nigdje kratak spoj ili bilo sta...u svakom slucaju hvala vam na brzom odgovoru...pogledat cu ovo sto ste mi predlozili...HVALA
 
Član
da li ima relej ta pumpa, meni nije htio upalit nakon sto smo motor ubacili, vergla ali nece sastavit, sve pregledali nije htio, izmedju ostalog i relej pumpe, doduse nije isti auto, ali vjerovatno ima neki davac struje:icon_confused:
 
ArminM je napisao(la):
da li ima relej ta pumpa, meni nije htio upalit nakon sto smo motor ubacili, vergla ali nece sastavit, sve pregledali nije htio, izmedju ostalog i relej pumpe, doduse nije isti auto, ali vjerovatno ima neki davac struje:icon_confused:

Slazem se sa Arminom, vjerovatno pumpa goriva ide preko releya... nek' provjeri ;)
 
pumpa ima svoj relej, prvo treba provjeriti dali je relej ispravan, drugo odakle dobiva pobudu i dali je dobiva, najprije da ce biti oko toga problem.
 
Član
Ako ne znas da citas ovo, reci da pomazemo ;)

desni klik, open image

20hdi.jpg
 
svaki auto-elekticar ti to zna rijesit bez imalo muke bitno je da je pumpa udure a sto nema struje to se brate da veoma jednostavno rijesiti ako je stani pani povuces novu instalaciju znaci nanovo a sumnjam da moze do toga doci
na kraju kad rijesis problem vidjet ces da je bio neki banalni kvar
pozzz i sretno ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
svaki auto-elekticar ti to zna rijesit bez imalo muke bitno je da je pumpa udure a sto nema struje to se brate da veoma jednostavno rijesiti ako je stani pani povuces novu instalaciju znaci nanovo a sumnjam da moze do toga doci
na kraju kad rijesis problem vidjet ces da je bio neki banalni kvar
pozzz i sretno ;)

Sto bi pravio smece od auta, kad sve na svetu moze da se popravi, i da se vrati na fabricko stanje.
 
Član
kolege...hvala svima na pomoci...odvezeno majstoru...raskopao cijelo auto...rijeshio problem...od pumpe ide bijela zica...do polovine auta odatle na nekom releu ide dalje roza....pa do pepljare i od pepeljare do ispod volana zelena zica...majstor osjedio...razglimalo se kuciste...kljestima stegao kontakte i to je sve bilo....sta su ti ti francuzi vole zakomplikovat vise neg pare :D jos jednom hvala svima...mozete zakljucat obrisat kako god :D
 
Član
htio bi se nadovezat na ovu temu...isti problem kao kod kolege,saxo nece da upali,vergla,pumpa se ne cuje i izbacuje mi na tabli code kljuca???
 
Top