Neko mi je nečim 'uništio' felge

Neko mi je nečim 'uništio' felge

Član
Pozdrav ljudi

pošto njegujem auto svake subote, to je neka tradicija, usisam detaljno, očistim felge, zaštitim gume itd, I jutros primjetim prilikom pranja felga jer sam došao s puta (obično sperem radi kočione prašine) primjetim da su totalno oštećene i to čini mi se sekundarnim ljepilom, mislim koji debil bi to uradio ??

Inače radi se o automobilu golf 6, felge 17, fabričke felge nove došle na njemu, ja ih maximalno pazio i znam jučer kad sam ih prao jer ih perem ručno spužvom da nije bilo ovih fleka, a evo danas pogledajte šta je u pitanju : (u linku ispod jer dodavanje datoteka nece da doda nego 2 slike) . Ne znam da li je moguce da ih ljepilo ovako nagrize pa da sam ja pranjem skinuo ljepilo a na nekim mjestima ljepilo povuklo aluminij sa sobom..

Ugl ko god da je ruka mu se osusila dabogda
https://imgur.com/a/irt0N

irt0N


n7pZ3w


n7pZ3w
 

Prilozi

  • 0-02-05-0e85cddccafe4ef473abfc773ff986a7d13b98430f16e25219bbf2f44de583ad_full.jpg
    0-02-05-0e85cddccafe4ef473abfc773ff986a7d13b98430f16e25219bbf2f44de583ad_full.jpg
    105,3 KB · Pregleda: 95
  • 0-02-05-983a82445c7649cedd30afb0d5c7581b73ba93b2ca2c49571ac318f0b8e27df5_full.jpg
    0-02-05-983a82445c7649cedd30afb0d5c7581b73ba93b2ca2c49571ac318f0b8e27df5_full.jpg
    147,7 KB · Pregleda: 93
Kakvo crno ljepilo sine,lak ti opada s felgi I korozija se uvlaci ispod laka,ovakve ce ti cjele bit za neko vrjeme,pretpostavljam da su nekad malo ostecene unutar cepa I sad se to širi,ne gine ti da ih uradis na vrjeme
 
Član
Kakvo crno ljepilo sine,lak ti opada s felgi I korozija se uvlaci ispod laka,ovakve ce ti cjele bit za neko vrjeme,pretpostavljam da su nekad malo ostecene unutar cepa I sad se to širi,ne gine ti da ih uradis na vrjeme
Ama jučer ništa na njima bukvalno nije bilo, niti jedne packe, a ljepilo je bilo po čepovima primjetio sam i kad sam povukao ljepilo spade i boja sa čepa, i ne znam kako preko noci da ovako izbije i to na 2 mjesta minimalno po felgi? evo i da lak otpada kako preko noci ovako da se desi ? bukvalno jučer prao ručno felge sve uredu, danas ovakva situacija kao što vidiš .. ? Zar nije moguće da sekundardno ljepilo nagrize lak ?
 
Član
Ama jučer ništa na njima bukvalno nije bilo, niti jedne packe, a ljepilo je bilo po čepovima primjetio sam i kad sam povukao ljepilo spade i boja sa čepa, i ne znam kako preko noci da ovako izbije i to na 2 mjesta minimalno po felgi? evo i da lak otpada kako preko noci ovako da se desi ? bukvalno jučer prao ručno felge sve uredu, danas ovakva situacija kao što vidiš .. ? Zar nije moguće da sekundardno ljepilo nagrize lak ?
ne nagrize. Ispod felge ti se podigao lak. I ti kada si povukao, ljepilo je sa sobom odvuklo lak
 
Član
ne nagrize. Ispod felge ti se podigao lak. I ti kada si povukao, ljepilo je sa sobom odvuklo lak
Golemo je da se ovo desi za 24h ako je tako, bas golemo, hvala za komentare, vidjeti ćemo sutra s majstorom šta on kaže, i šta je riješenje ovome? Obraditi komplet i ofarbati felge?

I od čega uopšte se lak podiže ? Koji je uzrok tog podizanja laka?
 
Član
Pa sve moze, vremenski uticaji. Lose pripremljena felga prije lakiranja. Mozda si nekada imao ogrebotinu, vlaga se skupljala. Oslabila veza farbe i same povrsine felge. I nije se to desilo preko 24h vec se do duze vrijeme "skupljalo"
Prelakiraj felgu.
 
Poliranje ili farbanje :) posto su napola vec masinski obradjene,ja bi ih polirao,ravne su mozes sve sam,za bojanje opet moras smiglat,sprickit onda davalja farbat to te kosta vise nego da ih sam ispoliras
 
Član
ja sam za ovaj fenomen čitao prije 5-6g kad se slično desilo sa gti felgama na golfu petici i opšte nije rijedak fenomen, ugl po meni je to neki hemiski proces, na uk forumu sam čitao da je neki mirko crv i sl ugl nema ti pomoći...
 
Član
ja sam za ovaj fenomen čitao prije 5-6g kad se slično desilo sa gti felgama na golfu petici i opšte nije rijedak fenomen, ugl po meni je to neki hemiski proces, na uk forumu sam čitao da je neki mirko crv i sl ugl nema ti pomoći...
Kako misliš nema mi pomoći hehehe :)
Pa neka majstori odrade koliko može da se odradi, jeb**ji ga šta se može, šta je tu je, ugl. imao sam i sedmicu 2.0 TDI-a i sve što čovjek navodno kupuje "bolja" auta to sam sve više razočaran u ova auta, sve me više podsjećaju na kineska a ne na njemačka auta, ugl lijepo uzet sebi 124 merca i idemo lagano :D:D:D:D:D
 
Član
možda vosak ili keramika upori proces, sad sam se sjetio da su kod mene zimske ratkape imale taj problem pa sam ja to malo istraživao tad u ta vremena.
 
Top