Neka sevisna poruka na golf-u IV ???

Neka sevisna poruka na golf-u IV ???

Član
Ponekad prije paljenja golfa 4 dizel 66kw 1.9 TDI klimatronic izlazi neka poruka dok se čekaju grijači i lampice da se pogase prije starta ...neznam njemacki ali dnas je jedan palio sto zna citati njemacki i kaze pominje vägen (vozilo) far (vozač) i chip (valjda čip)...ta poruka nestaje kada se auto upali..normalno radi,super vuče..a ta poruka nije uvijek pri paljenju samo ponekad..urađeni su mu servisi svi....šta bi to moglo biti i da li je opasno ?
 
Član
mesko6256 je napisao(la):
Ponekad prije paljenja golfa 4 dizel 66kw 1.9 TDI klimatronic izlazi neka poruka dok se čekaju grijači i lampice da se pogase prije starta ...neznam njemacki ali dnas je jedan palio sto zna citati njemacki i kaze pominje vägen (vozilo) far (vozač) i chip (valjda čip)...ta poruka nestaje kada se auto upali..normalno radi,super vuče..a ta poruka nije uvijek pri paljenju samo ponekad..urađeni su mu servisi svi....šta bi to moglo biti i da li je opasno ?

Ako ti nije mrsko napisi tacno sta pise,pa ce se lako odgonetnuti :cool:
 
Član
Brane984 je napisao(la):
mesko6256 je napisao(la):
Ponekad prije paljenja golfa 4 dizel 66kw 1.9 TDI klimatronic izlazi neka poruka dok se čekaju grijači i lampice da se pogase prije starta ...neznam njemacki ali dnas je jedan palio sto zna citati njemacki i kaze pominje vägen (vozilo) far (vozač) i chip (valjda čip)...ta poruka nestaje kada se auto upali..normalno radi,super vuče..a ta poruka nije uvijek pri paljenju samo ponekad..urađeni su mu servisi svi....šta bi to moglo biti i da li je opasno ?

Ako ti nije mrsko napisi tacno sta pise,pa ce se lako odgonetnuti :cool:

Ok...važi...to nije vozilo moje ali sutra ću sa drugom probati više puta dok nenapiše tu grešku pa prepisati ..od svega poznatog je da ima dosta opreme u golfu i da mu jedino neradi svjetlo u gepeku...a testirao sam ga super je (inače ja vozim pasata 6 )..
;)
 
Član
Evo nakon nekoliko dana paljenja i voznje poruka se nije pojavljivala (imam osjecaj da se pojavljuje kada se auto poslije duzeg stajanja pali na niskim temperaturama) do jutros..pisalo je ovako :

WEGFAHRSP.
AKTIWIERT

(jedino nisam siguran kod prve rijeci da li je drugo slovo e ili a mozda je wagfahrsp.)...nakon paljenja ili ponovnog davanja kontakta poruke nema a kada postoji poruka tada pored onih svih lampica ima i onaj mali autic ....
Da li neko zna sta znaci ta poruka i da li je opasno voziti (inace auto radi i vuce perfekt)...
 
Član
mesko6256 je napisao(la):
Evo nakon nekoliko dana paljenja i voznje poruka se nije pojavljivala (imam osjecaj da se pojavljuje kada se auto poslije duzeg stajanja pali na niskim temperaturama) do jutros..pisalo je ovako :

WEGFAHRSP.
AKTIWIERT

(jedino nisam siguran kod prve rijeci da li je drugo slovo e ili a mozda je wagfahrsp.)...nakon paljenja ili ponovnog davanja kontakta poruke nema a kada postoji poruka tada pored onih svih lampica ima i onaj mali autic ....
Da li neko zna sta znaci ta poruka i da li je opasno voziti (inace auto radi i vuce perfekt)...

Wegfahrspehre aktiwiert-to znaci da mu je aktivirana blokada da se auto nemoze otudjiti.Znaci nije neki kvar u pitanju.Sad ti znas kakvu blokadu imas na autu ;)
 
Član
Brane984 je napisao(la):
mesko6256 je napisao(la):
Evo nakon nekoliko dana paljenja i voznje poruka se nije pojavljivala (imam osjecaj da se pojavljuje kada se auto poslije duzeg stajanja pali na niskim temperaturama) do jutros..pisalo je ovako :

WEGFAHRSP.
AKTIWIERT

(jedino nisam siguran kod prve rijeci da li je drugo slovo e ili a mozda je wagfahrsp.)...nakon paljenja ili ponovnog davanja kontakta poruke nema a kada postoji poruka tada pored onih svih lampica ima i onaj mali autic ....
Da li neko zna sta znaci ta poruka i da li je opasno voziti (inace auto radi i vuce perfekt)...

Wegfahrspehre aktiwiert-to znaci da mu je aktivirana blokada da se auto nemoze otudjiti.Znaci nije neki kvar u pitanju.Sad ti znas kakvu blokadu imas na autu ;)
Ej hvala ti ..ti si genije....ja sam mislio nesto opasno....na autu ima Zeder alarm (fabricki )koji redovno zakljucavam....naravno dobio sam i dva kjluca kao i 2 kljuca zeder....ali ima nesto prije mjenjaca brzina u smjeru naprijed neki poklopcic i kada ga podignem kao da se nesto moze ubaciti unutra (okrugla metalna supljina) ...sjecam se da sam kod jednog na pasatu trojci to vidio ali sa strane i on je uguravao neku sipku kao blokada mjenjaca....meni nije doslo nista a kazem taj poklopcic je u smjeru naprijed prije mjenjaca...ja neznam sta je to...i neznam koja je blokada na autu...
;);)
 
samo ti pisi javno na forumu kakve zastite imas pa ces nedaj boze zavrsit na rubrici ispod ukradenih stvari nemoj zamjerit al znas u zadnje vrijeme da forume prati svak ziv posebno lopovi pamet u glavu :cool:
 
Član
dadao_style je napisao(la):
samo ti pisi javno na forumu kakve zastite imas pa ces nedaj boze zavrsit na rubrici ispod ukradenih stvari nemoj zamjerit al znas u zadnje vrijeme da forume prati svak ziv posebno lopovi pamet u glavu :cool:

hvala puno....elektronicar sam po struci vec je dodan jos jedan alarm koji je moj rucni rad i moja enigma za sve...a ako dodju sa paukom neka voze i garazu....
;)
 
Top