nejasnoća oko ET?

nejasnoća oko ET?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Almera ima raspon 4x100, a et je 35-42, našao sam felge sa et 28, šta to sad znači? Hoće li felge izaći iz gabarita ili? Hvala
 
ja vjerujem da je tako kad je ET manji ,tj sto je manji ET felga ide vise van. Jer je ET mjera od sredine felge do sarafa..
 

LSD

Član
SoundLunatic je napisao(la):
ja vjerujem da je tako kad je ET manji ,tj sto je manji ET felga ide vise van. Jer je ET mjera od sredine felge do sarafa..

:icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
sto ti je et manji felga ce ti vise izaci prema vani, sto je et veci vise ce ti biti uvucena ispod blatobrana, et 28 hmm,ja imam audija a3 i sa et35 mi felga izadje nekih 1 cm izvan blatobrana, odgovara mi et42 pa da mi bude u liniji sa blatobranom, al to zavisi od auta do auta,
 
Član
ET kod felgi označava udaljenost centralnog dijela felge( dio koji se šarafi na glavčinu) od sredine felge. ET 0 (nula) znači da je centralni dio tačno na sredini felge, dok npr ET +35 znači da je centralni dio gdje dolaze šarafi pomaknut 35mm od sredine felge odnosno da je vanjski rub felge uvučen 35mm unutra. Ako je ET -15 to znači da je vanjski rub felgi izvučen van za 15mm od sredine felge. Općenito, što je ET veći felga je više unutra a što je manji ET, vanjski rub felge je više prema van.
 
Član
uvijek fabricke felge idu vise unutra(veci ET)
i sve ti zavisi od sirine felge...i naravno sirine same gume
ne bi trebalo zapinjati,ali ipak probaj...
a ti razliku neces ni osjetiti...
posebno ako je ista velicina,i ako su iste dimenzija guma,kao sto su i bile
 
Član
Evo jedan vrlo koristan online programcic....U prvo polje uneses fabricke (odnosno sadasnje dimenzije) a u drugi nove dimenzije gume i felge...pa ce ti izbaciti sve dimenzije u mm tako da mozes uporediti....(a imas i sliku pomocu koje ces lakse shvatiti sta je ET) ;)

http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top