"nejasan" problem s kocninicom

"nejasan" problem s kocninicom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
prije par dana osjetio sam kako dok stajem i drzim lagano kocinicu , taman kad auto staje podje nesto krciti i vibririati u kocinici , s vana se ne cuje ali unutra isto koda nsto para u njoj ,maloprije sam od majstora i 2 sata sam bio i gledali i nismo odgonetnuli sta je , inace je auto passat 2003 godiste , pa ako je neko imo slican problem nek mi javi ili na temu ili na pvt. hvala !
 
Član
To ti je do diskova il plocica nesto, vrlo vjerovatno :icon_biggrin:

Ima jaran isti problem na Meganeu, uzeo nove diskove - plocice, cvilile mu previse i odluci zamjeniti plocice, uzme druge - ove ne cvile sad toliko, al bas se to desava, krci pri samom zaustavljanju, isto da ABS radi samo na tim tockovima. Sad bas zbog toga hoce da mjenja opet i diskove...
 
Član
ak su ti istrošeni diskovi i zreli za mijenjanje onda je do toga, senzor za ABS ne može registrovati okretanje točkova kako treba i zbog toga kao da radi ABS ali lupa nenormalno i krči
 
Član
u subotu sam mjenjao kineticki , a od subote se to i cuje , pa da nije nesto s tim povezano ?
 
Početnik
hmmm
video sam avatar i spremio se da ti odgovorim
ali vidim da nije moj domen
VW

menjaj avatar:icon_biggrin:
 
Član
Uleteo ti je kamencic od frakcije koju bacaju po putu izmadju plocice i diska i to se bukvalno cuje kao da drlja metal od metal. Imao sam taj problem i resavao sam ga lako.......... pun gas u rikverc a pipkas kocnicu (samo cuvaj da ne zazegas u nekoga) :lol:
 
I kod mene je isto tako,pri samom zaustavljaju pocne nesto krcit i znas sta,ja se ne zamaram previse :D
Zezam se,ne znam meni je pocelo samo od sebe prije par mjeseci,nit sam sta mijenjao,nit ista,jedno vrijeme su mi kocnice skripale da bog sacuva,to je prestalo,sad ovo pocelo i ne stalno doduse,samo nekad.Kako god koce i to mi je najbitnije ;)

Sori nista ne pomogoh,al et suosjecam s tobom :D
 

IGY

Član
imam isti problem, nakon zamjene diskova i plocica
no majstor mi rece da mze biti klip od kljesta, da kao malo popusta pri kraju, pa da ne uhvati nesto fino
elem mozes voziti sa tim tako,o sim ako te to jako ne nervira
ja vozim vec pola godine tako i presao sam dosta km i sve je ok
 
Imao sam ja isti problem na bori, kad stajes pocne vibrirati papucica, ali kad obori na jedno 10-15 km/h. Kod mene je bio u pitanju onaj tanjir supljikavi(ne znam tacan naziv) sto dodje izmedju glavcine i diska. Kod mene se nekako bio iskrivio i dohvacao o senzor ABS-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top