Negativno iskustvo - član DDaarriioo

Negativno iskustvo - član DDaarriioo

Član
19.3. sam kupio 4 ljetne gume od člana DDaarriioo, 2 michellin i 2 continental.
Imajući povjerenja jer je član foruma, nisam nosio vulkanizeru da provjeravam, a i razmjenu smo obavili u 7 navečer.

Danas kad sam otišao da montiram gume, jedna michellin je rasječena i tu se pojavljuje veliki bubreg, što se vidi na slici.

image.jpg

Čak sam primijetio i da je jedna continental koju sam namontirao oštećena iako kod nje nema bubrega i ne pušta, pa se sad pitam da li uopšte smijem voziti na takvoj gumi.
image.jpg


Na prijedlog da zadržim ove continental, a da michellin vratim uz povrat novca, Dario mi je na prvu rekao da nema pare da mi vrati, a nema ni drugih guma da mi da, da bi nakon toga rekao, kako smo kupoprodaju izvršili prije mjesec i po i da sam možda to ja negdje rasjeko i da sad njega optužujem.

Greška je moja što sam uopšte išao na povjerenje i zijanio 250KM. Očito je da neću dobiti nazad novac, samo hoću da ostali budu oprezni ukoliko budu trgovali sa ovim članom foruma.
 
Član
205/55 16
2 michelin 150KM
2 continental 100KM

Bilo bi dobro kad bih uspio naletiti da neko prodaje 1 michelin pa da mogu iskoristiti, mada kad sam vidio kakva je ova, nisam htio da vulkanizer drugu montira na felgu, tako da bih prvo morao provjeriti da li je druga ok, da se ne bih opet za*ebao :D
 
Član
Aj' ovako, da ne stajem ni na čiju stranu. Skoro sam prodao 2 gume, JA sam ih kupio, pregledao, vozao malo i prodao. 2 su bile na autu, nikad nisam primjetio bubreg, poskakivanje, problem bilo kakav, isto skinute i na prodaju su. Međutim, prije par dana sam sklanjajući neki krš oko kuće malo pregledao obe te gume i primjetio da je jedna skroz rasječena, nekih 25cm rasjekotina sa strane, a nije uticala na vožnju, ne pušta, ne trese i slično, a druga isto ima ovakvo oštećenje kao kod tebe i kao da joj fali komad, otkinut i sl.
Mogao sam ih nekom prodati po nekoj cijeni i isto tako da me neko blati, a ovako ih više i ne prodajem već ih poklanjam ako nekom treba, nisam prevarant, neću nikad ni biti, ali kako bih ja sad tebi objasnio da ja to stvarno nisam vidio i nisam ni znao da su oštećene, da li bi mi vjerovao?
Ako je on znao za ovo, njemu na dušu, ali svaki je mač, da kažemo, sa dvije oštrice.
Ja bih ovdje mogao pokrenuti tema za ljude koji su možda među najcjenjenijima na forumu pa neću, a prevaren sam, malo je reći.
 
Član
Mene bas cudi od daria, on i mario mi se ne cine kao momci koji se bave tim stvarima, nadam se da cete naci rjesenje pogodno za obojicu
 
Član
Necu ja da tvrdim da li je znao ili nije jer je sve moguće, ja sam nudio da ove michellin vratim, da druge ostanu, na šta mi je on prvo rekao da nema pare niti druge gume, da bi tek onda kasnije počeo priču da je to bilo prije mjesec i po (a nije), da sam ja možda vozio mjesec dana, u medjuvremenu oštetio itd i sl. i da nema šanse da možemo išta tu uraditi, što sam ja na kraju i prihvatio. Kao što napisah, sam sam kriv što sam išao na to povjerenje.

Ja ne tvrdim da je on prevarant niti sam to igdje rekao, samo kažem da pazite i da ne idete na povjerenje da je ne znam ti ko, baš da ne dodje do ovakvih situacija...
 
Član
ja nikad nebi dao te pare za tu dimenziju gume, za oko 400 se mogu uzeti potpuno nove gume sa garancijom, extra gume te dimenzije mogu nabaviti za 150-200 km :)
dalje koliko je on kriv toliko si i ti, kod takvih stvari kad uzmes i licno vidis nema kasnije ne valja i slicno, sam si sebi kriv sto nisi sve lijepo pogledao
ova sto imam bubreg je dosta beskorisna i zbog balansa i izgleda, ova sto je malo razjecana treba se lijepo pregledati udubljenje ako je 1-2 mm nema problema da se vozi na njoj
 
Član
ja nikad nebi dao te pare za tu dimenziju gume, za oko 400 se mogu uzeti potpuno nove gume sa garancijom, extra gume te dimenzije mogu nabaviti za 150-200 km :)
dalje koliko je on kriv toliko si i ti, kod takvih stvari kad uzmes i licno vidis nema kasnije ne valja i slicno, sam si sebi kriv sto nisi sve lijepo pogledao
ova sto imam bubreg je dosta beskorisna i zbog balansa i izgleda, ova sto je malo razjecana treba se lijepo pregledati udubljenje ako je 1-2 mm nema problema da se vozi na njoj
najjeftinije savine su na akciji sad 113KM/kom. Najvjerovatnije ću i uzeti 2 nove, pa makar i savine, da se ne za*ebavam više sa polovnim
 
Član
a jbg, kontam ne prelazim puno za sezonu mogu i neke bolje polovne poslužiti, al kad god gledaš da prodjes povoljnije ustvari bude suprotno. ali eto, pouka za ubuduće
 
Samo da se nadovezem ......
i pitanje koje i ja i svi sebi trebaju postaviti prije neke objave i svega ....
JESAM LI JA BOLJI ČOVJEK OD NJEGA ?????
to sto je on tebi rekao imas ih mjesec i kusur dana pa sad mi se javljas je 100% OK pitanje od njega i ima mjesta za to pitanje trebo si odmah sutradan reagovat a ne nakon mjesec
al et da ne duljim nisi ni ti sjajan a nije ni on
toliko pozz
 
Top