Nedostatak ulja u mjenjacu, posljedice

Nedostatak ulja u mjenjacu, posljedice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo sta se desi kada nema dovoljno ulja u mjenjacu.
Kod golfa prvo peta brzina ostane bez ulja. Pri vecoj brzini u petoj, desilo se, ovo
[attachment=8194]
[attachment=8195]
 
Početnik
Promijenio sam 3 mjenjaca na svom countryu i svi su bili cirka 500KM, prvi je bio jedino 350Km i nije dugo izdržao, a tesko ih je i naći..
 
Član
Ako si zamjenio tri, onda ti je zastekao visko kuplung i 4x4 pogon ti je stalno u funkciji, sto nije dobro za mjenjac i prenos.
Ja bogme nasao dva, jedan je bio 250 drugi 300. A u tuzli su momci sa foruma ovog prodavali komplet pogon, mjenjac,diferencijale i kardan za 500km. To je bilo prije vise od godinu dana. Nikako se nisam mogao nakanit da ovaj napravim.
 
Početnik
Nije to nego motor u njemu bio 1.6 TD, a on težak pa slomi se prenos u brdu dok krecem i dok ga saltam u vecu trza..al sad je 1.9 TDI od prije 5 dana, sad je prva liga..nego,rade li kod tebe rikverc svjetla? Nigdje ne mogu naci rikverc prekidac, a posto mi on ne radi onda ne radi ni zadnji pogon kad idem u rikverc..
 
Član
Kod mene radi prekidac. Al ne radi pogon kad ides u rikverc svakako. I mene je to kopkalo, ja kontao da je do toga, i nadjoh na netu da fakat neradi kad ides u rikverc nikako.
Prekidac ukljuci prazan hod na zadnjem diferencijalu.
Trazi polovan na otpadu. A taj sistem svakako neces moc na turbodizela prikljucit. Radi na vakum.
Prekidac ti je broj 191919823D, kod VW kosta 35 eura, trebalo bi da ima u ASA auto
 
Početnik
Znam da kod golfa moze biti do polugica brzina, piksne šaltebla, korpe, sajle kvačila, zadnje je da je do ulja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top