nedase saltat kako treba gti 16v

nedase saltat kako treba gti 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Raja imam problem na svom sciroccu gti 16v neda mi se saltat kako treba tesko ulazi u brzine al bas tesko a kad ubacim u rikverc skvrgne mjenjac!a primjetio sam kad ga it 2 u 3 prebacim punim gasom proklize mi!!!!

znal iko sat bi moglo biti sto se tako tesko ubacuje u brzine a zaboravi napomenuti kad je hladan ide lakse!!!!!!!!!
 
naj vjerovatnije set kvacila to jeste lamela i korpa kvacila
simptomi su jasni tesko ubacujes u brzinu i proklizava kad das pun gas broj obrtaja ide gore a brzina vozila nista
neko ce reci zamjeni samo lamelu ili nanituj lamelu to je jeftinije ali po pravilu mjenja se set kvacila to je bolje a nije neka cifra koju ne mazes da izdvojis
 
BHT Ovisnik
u mene je slican problem bio,npr. posebno kad malo brze idem i saltam brzine tesko upada,posebno 3-ca je slabo upadala il prokliza,mjenjac je imao velik prazan hod,problem sam rijesio zamjenom kugle
 
Član
moguce da je do kugle sto je nikakav kvar...al prije ce biti da je korpa i lamela ako proklizuje kad pritisnes gas
 
Član
dobro ti cole kaze,moze biti kugla,a moze biti i lamela nije isljuceno.Sad ne znam koliko je tacno,ali u razgovoru s jednim momkom rekao mi je da moze slicno da se desi i kad nema dovoljno ulja u mjenjacu,tako da nije zgoreg da i to provjeris;)
 
BHT Ovisnik
najbolje ti je da odes do mehanicara,jos bolje ako znas nekog,oproba auto i miran,a kugla barem mene je dosla 18km nova
 
Član
rekao mi je jedam mehanicar ja pokusam vidjet kakvo je stanje sas uljom u mjenjacu a nije do kugle gledo sam dobra je ona!!!mislim da negine drugi set kvacila!!!ili mozda samo podjonim lamelu ma da je naj pametniji u setu mjenjat i mirna bosna!!

HVALA VAM SVIMA NA INFORMACIJAMA
 
CoL3-99 je napisao(la):
najbolje ti je da odes do mehanicara,jos bolje ako znas nekog,oproba auto i miran,a kugla barem mene je dosla 18km nova

svaki mehanicar ce prije radova da pregleda i da vidi sta je u pitanju osim ako hoce da te klepi pa sve mjenja!
kave veze ima kugla za saltanje sa proklizavanjem kad prebacis iz 2 u 3 brzinu to jeste vec si u trecoj brzini a ono proklizava prenos snage ??????
:icon_question:
 
Član
Kod mene na mk 3 GTI 16V se desavalo da se tesko saltaju brzine narocito u drugu brzinu je bilo tesko prebaciti bilo je do cilindra !
 
BHT Ovisnik
ja govorim za to kad tesko upada u brzine,a nedavno je prijatelj imao problem na calibri,naime neznam sta mislis pod proklizavanjem naime njemu samo obrtaji idu,al auto ne,valjda to mislis pod proklizavanjem,to je rijesio zamjenom lamele

http://www.bhtuning.com/calibra-problem-t-33581.html
 
Član
GTI 16V je napisao(la):
Kod mene na mk 3 GTI 16V se desavalo da se tesko saltaju brzine narocito u drugu brzinu je bilo tesko prebaciti bilo je do cilindra !

KOLIKO TE IZASO OPRAVAK I JEL SE MOZE UZET NOV CILINADAR?

CoL3-99 je napisao(la):
ja govorim za to kad tesko upada u brzine,a nedavno je prijatelj imao problem na calibri,naime neznam sta mislis pod proklizavanjem naime njemu samo obrtaji idu,al auto ne,valjda to mislis pod proklizavanjem,to je rijesio zamjenom lamele

http://www.bhtuning.com/calibra-problem-t-33581.html
[/quote

pa da obrataji skakaju a neide nista!!i ja sumljam u lamelu jer tako i 4 ponekad al vidjecu kad izcupam mjenjac!!
 
kolko ja znam scirroco nema hidraulicno kvacilo pa da mu treba cilindar kvacila!?
kod scirroca ja sajla kvacila to jeste kad stisnes kvacilo preko sajle ostvarujes odvajanje motora od mjenjaca to jeste odvajanje lamele od korpe i zamajca .bla bla i tako dalje
kod trice gti je druga stvar hidraulicno kvacilo to jeste kad stisnes kvacilo potiskujes cilindrom ispod pedale ulje u sistemu i potiskujes klip cilindra koji se nalazi na mjenjacu koji blabla.itd
mislim ako dodjes mehanicarima a nisi ono makar osnovno informisan nece te ozbiljno uzimati moze da ti prica sta hoce i da mjenja i naplacuje sta hoce a ti posle gledaj
 
Član
sky walker je napisao(la):
kolko ja znam scirroco nema hidraulicno kvacilo pa da mu treba cilindar kvacila!?
kod scirroca ja sajla kvacila to jeste kad stisnes kvacilo preko sajle ostvarujes odvajanje motora od mjenjaca to jeste odvajanje lamele od korpe i zamajca .bla bla i tako dalje
kod trice gti je druga stvar hidraulicno kvacilo to jeste kad stisnes kvacilo potiskujes cilindrom ispod pedale ulje u sistemu i potiskujes klip cilindra koji se nalazi na mjenjacu koji blabla.itd
mislim ako dodjes mehanicarima a nisi ono makar osnovno informisan nece te ozbiljno uzimati moze da ti prica sta hoce i da mjenja i naplacuje sta hoce a ti posle gledaj

hvala ti na info druze!!!!
 
Član
RJESIO SAM DANAS PROBLEM PROMJENIO SAJLU OD KVACLA,BILA NEKA KRACA NA NJEMU I DOVOLJNO RAZDVAJALA!!:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top