Neće sam da se gasi HU

Neće sam da se gasi HU

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam probelm što mi se HU neće da ugasi sam kad izvadim ključ ili kad nema kontakta pa mi ostane upalit nekad ,kad sam naručivo Fabiu 2 ponudili su da mi ugrade Sony CDX-GT23 sa svim adapterima i uzeo sam ga sve fino radi ali izgleda da su žurili pa nisu dobro spojili sve i stalno ja moram gasiti ,
jel ima možda neki način da to nariktam da se sam HU gasi kad nema kontakta ili ključa u bravi,
hvala :123:
 
Član
ima nacina, a bolje ce ti reci neko od ovih koji se bave time. znam kad je meni lik kopcao ziku, uradio mi je tako. cim ugasis auto i muzika se gasi. fazon je neka zica tamo, skopca se i to je to... uglavnom, postoji mogucnost, sad cekaj nek ti neko kaze konkretno rjesenje :D
 
Član
Trebas izvaditi HU i vidjeti kako je povezan odnosno koje su zice koristene (mada bi to trebalo ici preko serijskog dzeka) ali opet ne skodi pogledati pa nam javi da ti dalje pomognemo!
 
Član
pogledaj na kablu od HU-a do eurojack-a jesu li zice spojene zuta na zutu,crvena na crvenu ili i zuta i crvena na zutu...ako je druga varijanta (i zuta i crvena na zutoj) vrati na prvu i ce da sljaka ok...imas vec predvidjeno da se to prespaja...

;)
 

IGY

Član
marko_v je napisao(la):
pogledaj na kablu od HU-a do eurojack-a jesu li zice spojene zuta na zutu,crvena na crvenu ili i zuta i crvena na zutu...ako je druga varijanta (i zuta i crvena na zutoj) vrati na prvu i ce da sljaka ok...imas vec predvidjeno da se to prespaja...

;)

uradi ovako i nemas briga ;)
 
Početnik
moguce da su spojili stalni 12V i accesori na 1 zicu, post oidioti u Skodinom servisu nemogu da skontaju da se moze spojiti na kljuc da sve radi.

Posto nisi imao CD fabricki a on ide preko CAN BUS-a znaci imas i acc. zicu i stalni plus na konektoru.

E sad ima jos jedna stvar na tvom originalnom konektoru u autu nije ISO konektor neg oje FAKRA , a FAKRA po defaultu ima samo 1 zicu izvedenu a t o je za stalni plus dok za acc treba ubosti u odredjeni pin na konektoru , jer je fakra standard za nova auto recimo golf 5 koji uopste nema acc. zicu na konektoru nego se acc treba dovesti odnekle...
 
Član
RE: Neće sam da se gasi HU ,sramota ko radi u servisu

Moj zet ima Fabiu mk1 i Panasonic HU i gasi se kad nema kontakta ali on je Fabiu uzeo u BL.
a ja Prijedoru ,
danas sam izvadio HU i mogu samo reći sramota,ko da su ga djeca ugrađivala,prvo što sam vidio je
da nema uopšte adaptera za antenu već je neki biser zabo komad žice u HU i na tu žicu natakeo džek
i sve onda spojio izolir trakom
,sramota tu bi trebo biti neki adapter koji će onaj VW džek od antene prilagoditi
za standardni HU poput ovog mog Sonya a i oni su meni to naplatili a nisu uradili ,dalje sam vidio da su pomješane boje žica,crvena žica je presječena i na nju
nastavita crna i to onda ide dalje u onaj neki adapter,ista je stvar sa crnom žicom na nju je nastavit komad crvene,
to bi trebalo da bude iz jednog dijela i da boje budu kako treba ali oni izgleda znaju bolje :D
imam sve žice spojene i žutu ali već sam reko sve je ispetljano,
bolje bi ja ugradio HU ,
zasad ću vidjeti da onu antenu nekako spojim vratim nazad jer se otkačio taj njihov patent sa komadom žice i izolir trake,konto sam ići u servis ali nemaju oni pojma bolje ne imati sa takima posla imo sam i problema oko isporuke auta jer su mi slagali rok nekoliko puta,a nedavno sam ih zvao da naručim prednje blatarice i kažu da to nemogu nabaviti a ovlašetni Škodin servis :lol:








 
Početnik
mislim , sta da ti kazem....

znao sam , jer ovlasteni servisi znaju najbolje ipak...
 
Član
ma sve neki amateri rade svako svog uposlio a takvi nemaju volje za rad pa samo rade da im ispane iz ruku,
da sam znao da će ovako fušeriti ne bi ni naručivo HU al gotovo je sad nek drugi vide ovo pa nek dobro razmisle kod kupovine novog auta ko će im ugraditi HU ,
da ovde kod nas ima radnja ko tvoja to bi bilo dobro, plati nekome ko se razumije i uživaj :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top