Neće da upali!!

Neće da upali!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav!

Imam Renault 19, 1.4, 1990 godište.
Zadnjih par dana pri pokretanju automobila neće da odmah upali. Onako kao da vergla, ali 10x usporeno, Okrene jedan krug pa gao da se guši pa opet. I tek iz treće, četvrte upali. Jučer je potpuno ostao i neće da upali.
I bitna stvar, prilikom paljenja zasmrdi po trulim jajima, a nemam katalizator.

Što bi mogao biti problem. Baterija je puna.
 
Član
Ako je puna baterija i ti das kontakt i da palis a ono nista (ali kad okrenes da vergla moraju svijetliti lambice ako je ispravan aku). Ako je tako onda su moguce cetkice anlasera ili sam anlaser da je rika, ali najcesce budu cetkice kad se potrose auto prvo malo teze pali (jer ne moze dovoljno struje proci kroz njih) i onda stane kad se skroz istrose...
Isto tako pregledaj kakvi su ti kontakti na kablu i klemama na akumulatoru i anlaseru na serafu...
 
RS TURBO je napisao(la):
Ako je puna baterija i ti das kontakt i da palis a ono nista (ali kad okrenes da vergla moraju svijetliti lambice ako je ispravan aku). Ako je tako onda su moguce cetkice anlasera ili sam anlaser da je rika, ali najcesce budu cetkice kad se potrose auto prvo malo teze pali (jer ne moze dovoljno struje proci kroz njih) i onda stane kad se skroz istrose...
Isto tako pregledaj kakvi su ti kontakti na kablu i klemama na akumulatoru i anlaseru na serafu...

hvala...upravo dao da mi provjere anlaser...bit će da je on krivac...javim rezultate
 
tako ...četkice samo što nisu probile kondenzator... napravile se nekakve bombulice na njima... i neće da rade svoj posao...tako da to zamijenio...nabavio i novu bateriju jer ipak ova nije bila nešto..... sada pali bolje nego ikad
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top