nece bios da pokrene a ne sta drugo

nece bios da pokrene a ne sta drugo

Član
A jesil siguran da su ti procesori koje imas kompatibilni sa plocom, meni se to desilo kad sam stavio drugi procesor na maticnu da ga ona nije poznala, iako se radilo o istom procesoru koji je samo brzi (htio sam umjesto 1.7 pentium da ubacim 2.4 pentium), mozda ti je i bios koji imas stariji pa trebas noviji bios instalirati za taj procesor
 
Član
jusuf je napisao(la):
A jesil siguran da su ti procesori koje imas kompatibilni sa plocom, meni se to desilo kad sam stavio drugi procesor na maticnu da ga ona nije poznala, iako se radilo o istom procesoru koji je samo brzi (htio sam umjesto 1.7 pentium da ubacim 2.4 pentium), mozda ti je i bios koji imas stariji pa trebas noviji bios instalirati za taj procesor

jesu kompatibilni (bar mislim da jesu jer je jaran u njoj imao 2.7Ghz a vidio sam i u oglasima prodaje ovakvu maticnu s razlicitim procesorima)

eh jedino da je do biosa ili do rama :icon_rolleyes:
kako se istalira noviji bios:icon_question:
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
A jesil siguran da su ti procesori koje imas kompatibilni sa plocom, meni se to desilo kad sam stavio drugi procesor na maticnu da ga ona nije poznala, iako se radilo o istom procesoru koji je samo brzi (htio sam umjesto 1.7 pentium da ubacim 2.4 pentium), mozda ti je i bios koji imas stariji pa trebas noviji bios instalirati za taj procesor

jesu kompatibilni (bar mislim da jesu jer je jaran u njoj imao 2.7Ghz a vidio sam i u oglasima prodaje ovakvu maticnu s razlicitim procesorima)

eh jedino da je do biosa ili do rama :icon_rolleyes:
kako se istalira noviji bios:icon_question:
prvo vidis ko je proizvodjac te maticne, odes na njegovu stranicu, pa pogledas cpu support, i ako nadjes da je tvoj procesor na listi kompatibilnih procesora onda gledas na kojoj verziji biosa radi, a bios skidas takodjer sa oficijelne stranice proizvodjaca maticne.
moja preporuka ti je ako se nisi susretao s instaliranjem biosa da ti to uradi neko ko je vec imao iskustva s tim, nije to neki veliki posao, ali moras znati neke stvari, i ko se razumije u to, to se uradi za max 10 minuta, nadam se da sam pomogao
 
Član
ako imas dva slota za graficku pokusaj u drugi slot ubaviti mozda je do slota jbg probaj meni je tako bilo nece da se upali sve radi nema nikakvih zvukova a do slota od graficek bilo....
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
A jesil siguran da su ti procesori koje imas kompatibilni sa plocom, meni se to desilo kad sam stavio drugi procesor na maticnu da ga ona nije poznala, iako se radilo o istom procesoru koji je samo brzi (htio sam umjesto 1.7 pentium da ubacim 2.4 pentium), mozda ti je i bios koji imas stariji pa trebas noviji bios instalirati za taj procesor

jesu kompatibilni (bar mislim da jesu jer je jaran u njoj imao 2.7Ghz a vidio sam i u oglasima prodaje ovakvu maticnu s razlicitim procesorima)

eh jedino da je do biosa ili do rama :icon_rolleyes:
kako se istalira noviji bios:icon_question:

za bios update moras imati upaljen komp,,,
mozes iz dos-a preko floppy-ja ili iz windowsa ukoliko ti podrzava maticna to....
mozes i sa cd ako znas napraviti image floppy-ja na cd...

u svakom slucaju moras imati UPALJEN komp, sa slikom i ostalim....

preslusaj da li pisti ploca kako napisah bez memorije i bez grafe, ako pisti onda memorija ili grafa nije kompatibilna, ili je napajanje.... Ako ne pisti ili proca ne odgovara, ili napajanje ili ploca..... nema dalje ;)
 
Član
eo sad sastavljao, donio jos rama mjenjao al opet nista nepisti
posto mi napajanje radi na ovom kompu onda je do maticne
 
Član
uredu su, nisu se napuhali
mozda je do biosa kao sto su spominjali il je riknula maticna :icon_mad:
cekam da mi jaran donese jos maticnih pa probam nesto sastaviti :D
 
Član
Jel se cuje da rega radi comp? imal kakve zvukove kakav cudan rad bilo sta ? daj malo vise informacija ako hoces konkretno rjesenje :D
Jel ima intergrisana graficka na maticnoj? Jesi siguran da si sve fino spojio ?
 
Nađi prvo oznaku ploče pa provjeri CPU support.To što rade procesori raznih frekvencija ne znači puno jer je bitan FSB, to je zadnja oznaka na procesoru(400/533/800).Ako ploča podržava FSB od tvog procesora a ne daje znake života sa izvađenom memorijom i grafičkom, 99% je kaput.
 
Član
jeremija123 je napisao(la):
Nađi prvo oznaku ploče pa provjeri CPU support.To što rade procesori raznih frekvencija ne znači puno jer je bitan FSB, to je zadnja oznaka na procesoru(400/533/800).Ako ploča podržava FSB od tvog procesora a ne daje znake života sa izvađenom memorijom i grafičkom, 99% je kaput.

jbg nema nigdje o ovoj maticnoj nekih podataka,a stavljao sam s 533 i 800 al nece jedino da ih ne podrzava




MeBeSad je napisao(la):
Jel se cuje da rega radi comp? imal kakve zvukove kakav cudan rad bilo sta ? daj malo vise informacija ako hoces konkretno rjesenje :D
Jel ima intergrisana graficka na maticnoj? Jesi siguran da si sve fino spojio ?

ima integrisana(spajao sam i na nju i na agp slot) jesam sve sam dobro spojio

pritisnem dugme da se upali pocnu ventilatori da rade i cuje se kako hard diskovi ono odvrte pa se usuti i tako stoji nedaje nikakve znakove nit ista pisti
 
FSB 533 bi morala raditi.Imaš onaj S/N na njihovim pločama pa probaj preko toga ili preko oznake chipseta pošto možeš naći koji radi sa čim.Na ploči ima zvučnik, povadi sve osim procesora, mora da se buni zbog memorije ako valja.Usput, ako samo vrti ventilator na procesoru a u isto vrijeme pokušava da drlja po hardu(prikači led diodu na HDD led), ploča je crkla definitivno.
 
Član
Provjeri drug da li su uopste kompatibilni procesori za tu plocu..... mozda ti je 400 ili 533fsb a proc su ti na 800mhz,,,a ako to nije memoriju drugu stavi ako nista,graficka malo jace stisni,,ako ne onda izvuci bateriju sacekaj minut dva upali bez baterije i javni sta je biloo...;);)
 
Top