Nebo golf 2 - sredjivanje

Nebo golf 2 - sredjivanje

dakle ovako, imam golf 2 sa dvoje vrata i siberom. Nebo sam skidao i naravno polomio na par mesta, ivice se okrnjile i ostetile i sad to vec ne lici ni na sta. E sad, drugo nebo je nemoguce naci da se kupi, bar ne ovde u Srb, a i u Bih su retka. Pa sam uzeo malo srafofa i metalnih plocica, spojio gde su delovi pukli, tamo gde fali dodao malo kartona i napravio neko grdosiju.
E sad mmene zanima, da li postoji nesto cime bih (pre presvlacenja materijalom) mogao da premazem to nebo kako bi ono ojacalo. Svi znate od kakvog je materijala napravljeno to nebo, nit je karton, nit sundjer, bog zna sta je ono i jako je lomljivo. Pa me zanima cime to premazati da to bude malo jace, da ne bih opet u toku vracanja puklo.
 
Član
Ako imas sredstva, najbolje bi bilo da ti neko ko radi sa tapaciranjem namjestaja i slicno, napravi novo nebo. Tako sam ja sebi napravio, cak je imao i potrebnu kozu/platno za golfa 1.
 
Član
Tesko vala da ce neeko moci sve one oblike da reproduktuje. Kume ti uzmi neeko 2k ljepilo. Nakeljaj gdje je puklo. Poslije sasmirglaj
 
To se pojaca stakloplastikom (kompoziti) smola+vlakana i onda tapacira.

A, ako bas zelis da ispadne kako treba onda se uzme kalup sa postojeceg neba, te se napravi cijeli komad od kompozita i tapacira.
 
Top