Ne znam sta da radim...

Ne znam sta da radim...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz raja,
nadam se da na pravom mjestu postavljam post.

Ovako, zelim ubaciti pojacalo i woofer u E60, ali mi nikako ne polazi za rukom, posto nemam izlaze na cinceve sa tvornickog HU. Kroz razgovor sa Muha clanom foruma mi je rekao da moram imati pojacalo sa High level inputima i da dovedem izlaze direktno na pojacalo (na HL input), sto sam naravno i uradio. Ali nakon zavrsenog posla, isto kao da i nisam postavio amp i woofer. Nista, nikako na ''gru'a'' :D

Pojacalo: Pioneer GM-7300M
Woof: Pioneer 307ica ili 306ica ne znam tacno (noob) :lol:

Je li to znaci da moram ugradjivati drugi HU, posto mi se to nikako ne svidja, odnosno ne zelim to da radim, kako da izvedem ovo. POMOC PLS PLS!!!
 
smijesno pitanje, ali jesi li pojacao GAIN :D

malo je pojacalo poslabo da bi ovo guralo kako treba, subovi su oko 400wrms a pojacalo je 250wrms na 4oma, a u principu pojacalo treba da bude jace od sub.....

u svakom slucaju moze se nastimati, a sad je jedino pitanje kako je sve povezano i nastimano, poslikaj koju slicicu i postavi da se vidi kako si tacno spojio i nastimao pojacalo, pa se mozda i nadje kakva "greskica" ;)
 
Član
hehehe :D pojacao sam naravno

Prijatelju, i sa slabijim pojacalom znam kako je lupalo, a sa ovim nista.

Mislim da sam nasao problem, pored basa, cujem i vokale iz woofera, sto mislim da ne bi smjelo biti, sve moguce opcije sam cackao na pojacalu, ali nista nije uslijedilo pozz rezultatom. Jos cu probati na cinceve da spojim, pa da vidim kako ce se ponasati, ako i to ne uspijem ne znam sta cu dalje. Jedino aftermarket HU i caos. :icon_cry:
 
ako cujes vokale onda ti skretnice nisu ukljucene,,,, potrazi na pojacalu prekidac za low ili bass, zavisi kako je napisano, ili ako su s potenciometrima sve visoke i srednje smanji, a low pojacaj.....

samo je nesto oko podesavanja, ne sekiraj se oko HU, mora moci s orgi :cool:
 
Član
Ima prekidac koji regulira to, ali nista isto kao da i nisam prebacio.. Sto se tice podesavanja pojacala, sve moguce sam isprobao i ne ide u p.m.

Ali ima jedna druga stvar koja mene zanima u svemu ovome.



Bass Boost Control
You can select a bass boost level from 0 dB, 6 dB, 9 dB and 12 dB.
For instruction of connecting the bass boost remote control to the amplifier, see the
“Connection Diagram” section.

Eh, ja nisam dobio ovaj potenciometar za taj Bass Boost, da nije mozda do toga???
 
Član
Vidi sad ovo, otkinuo sam sa telefona slusalicu, posto sam skontao da mi taj konektor odgovara :D i kombiniranjem 4 zice, ostavim spojene 2, sada mi za 1/3 jace lupa, doduse, jos nije onaj maximum, ali mi je puuuno bolje.. Idem traziti dalje.. :icon_confused:

PS: u pravu si i jeste remote pojacala, koji meni pomaze ;)
 
Član
Rijesio sam problem..kupio drugi HU, provukao cinceve i to je to. I cak sam i prodao muziku... :D

Moze lock!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top