Ne radi ljevi zmigavac Mercedes A160 2003.

Ne radi ljevi zmigavac Mercedes A160 2003.

Na mercedesu A160, 2003. g. ne radi ljevi zmigavac. Bez obzira u kom polozaju rucica bila (gore ili dole ) pali se samo desni zmigavac. Majstor je zamjenio rucicu novom, medjutim, kvar nije otklonjen. Kad upalim sve cetiri zmigavca, svi rade.

Molim za ideju sta bi mogao biti stvarni problem.
 
Član
SAM je MODUL koji regulise dosta elektronike, a jedna od njih su i zmigavci.
Nije to golf 2 da ide preko relej/ prekidaca.
Uostalom spoji auto na Xentry i udjite u SAM modul i vidjet cete sta je problem, pogledajts i stvarne vrijednosti i output test.
 
Majstor kaze da dijagnostika ne moze da prikaze gresku.
On je ponovo narucio rucicu, al iz druge prodavnice.
Navodno, moze biti rucica i nova, a da nije ispravna.

Mozel mi ko preporuciti dobrog majstora i servis za Mercedes u Tuzli i okolini ?
Mercedesov servis na Malinama - Zivinice, nije bas pouzdan.
 
Član
"Mozda"?

Zasto tvoj majstor na osnovu sheme ne spoji ( ispita rucice) odgovarajuci pin za zemlju i za zmigavac. Staviti multimetar u kontinuitet, i pomjeriti rucicu, ako multimetar zapisti onda rucice rade.
Najlakse je biti monter.

Nece mu prikazati gresku?

Pa vjerovatno da nece jer je to na kraju dana prekidac, neka pogleda preko " Live values" dok pomice rucice i taj sumnjivi konektor na kilometar satu.

A preko output testa u SAM modulu moze upaliti zmigavce, ako se upale onda je problem do ručica ( ako naravno se poklopi sa gornjim testovima) ako se ne upale onda postoji neki dublji problem.
 
"Mozda"?

Zasto tvoj majstor na osnovu sheme ne spoji ( ispita rucice) odgovarajuci pin za zemlju i za zmigavac. Staviti multimetar u kontinuitet, i pomjeriti rucicu, ako multimetar zapisti onda rucice rade.
Najlakse je biti monter.

Nece mu prikazati gresku?

Pa vjerovatno da nece jer je to na kraju dana prekidac, neka pogleda preko " Live values" dok pomice rucice i taj sumnjivi konektor na kilometar satu.

A preko output testa u SAM modulu moze upaliti zmigavce, ako se upale onda je problem do ručica ( ako naravno se poklopi sa gornjim testovima) ako se ne upale onda postoji neki dublji problem.
Kad neko zna znanje, onda to ovako izgleda.
Hvala na korisnim smjernicama.
 
Član
Od majstora u Tuzli ti mogu preporuciti Zdenka iz Auto-Diag. To je na Krojcici, koliko ja poznajem Tuzlu :rolleyes:
A svi klipovi koje sam pregledao na ovu temu za rjesenje imaju stavljanje novog kilometar sata, pa ne bi bilo lose ni to da pokusas.
 
Dok cekam dijagnostiku, slucajno viđo da kad upalim duga svjetla i drzim rucicu u polozaju za ljevi zmigavac, on normalno radi sve dok ja tako drzim.
Naravno da to nije dugotrajno rjesenje problema, ali jeste prva pomoc.
Da li inace, u BiH, printaju majstori rezultate dijagnostike ili daju na USB ili im platis i ne dobijes nista ( ni savjet, ni komentar, a nista ni napismeno ) ?
 
Trazio sam prema smjernicama "amer 6" da se konacno utvrdi greska.
Ono sto sam dobio je da pomocu dijagnostickog asistent sistema, kratkog testa, nije pronadjena greska.
Navodno je do rucice. Fras me strefi, na spomen rucice, samo sad ona iz prodavnice nevalja, vec njegova orginalna al polovna. I ponovo trebaju kola da se ispitaju, da se utvrdi uzrok.
Milijardu majstora je vec ispitalo kola bez rezultata.
Pitam ovog zadnjeg, jel multimetar zapistao, radil rucica ? Nema odgovora.
Navodno imaju sve i Xentry i SAM modul ... ali ...
Trazis jedno, oni urade drugo ...
 
Top