Ne radi CD Player Sony CDX GT410U

Ne radi CD Player Sony CDX GT410U

Član
Pozdrav,
Naime kasetofon je radio i onda ne radi display na njemu ni osvjetljenje tipki...
Sad sve radim na ćoravo, ali jučer se desi da proradi display. Šta bi moglo biti šta mislite, pločica nije sigurno jer sam svoju probao na drugom kasetofonu i drugu plocicu na svom tako da moze biti tamo nesto

1029734.jpg
 
Član
Ne znam sta je vadis? Proslo je doba kradje radia od 50 km. Pogledaj sta je pa ocisti. Ne smije nista biti treba da bude zlatna boja jer je mesing
 
Član
Ne vadim je više ali nije do kontakata sigurno(ocistio sam detaljno nema nista na njima), sta dalje da ganjam, ako ne mogu nista imal kakav majstor na podrucju zenica - kakanj
 
A da probas reset imas tipku kad odklopis masku fino pise čačkaicom resetuj pa probaj mada t kontakte na samoj polcici razvrati nek malo vise imaju gripa kad ustekas ;)
 
Član
A da probas reset imas tipku kad odklopis masku fino pise čačkaicom resetuj pa probaj mada t kontakte na samoj polcici razvrati nek malo vise imaju gripa kad ustekas ;)
probo i reset probo i kontakte razvratit, red ce bit izgleda da se otvori

Trebam ispitat PIN 1 i pin 9 da li imaju struje za display, naso sam na semi

http://archive.espec.ws/files/SONY CDX-GT410U_GT414U.pdf


mozes li mi samo reci kako da ispitam jel 3.3V na prvom i 9 V na drugom, imam i multimetar sa onim crno crvenim kablovima
 
Član
E da OVO JE VEOMA BITNO....


Muzika svira na kasetofonu i znaci kad gasim izvadim samo plocicu na onu tipku on se ugasi

Znaci sad ja kad izvadim plocicu iz kasetofona desavanja na kasetofonu nastavljaju i dalje svira muzika i to...

I onda moram vratiti plocicu pritisnuti tipku off da bi se ugasio i onda izvaditi
 
Top