Ne radi brzinomjer na fiat puntu

Ne radi brzinomjer na fiat puntu

Imam jedan problem sa brzinomjerom na fiatu puntu sporitingu naime on je bio prvo automatik medjutim mjenjac je otisao i nije se mogao naci automatik pa su uradjene neke prepravke i ubacen je manuelni sa 5 brzina i od tada ne radi sat.Zna li neko u cemu je problem i neki dobar majstor za te stvari u blizini Bijeljine hvala unaprijed :icon_smile:
 
da nije punto od mene hahahaha,,salim se..
ali ja sam imao ljetos punta, dobio u racun. inace bio autoamatik pa ubacili mu manuelni i nije pokazivao brzinu..
inace da niste postavili mjenjac od punta mk1...kod njeg aje mehanicki pinjon..i sajla...i u tom slucaju taj sat nemoze mjeriti brzinu??
inace ako je od mk2 mjenjac sa elektr. mjeracem..onda neznam ..
ovo gore je jako moguce ako TI NISI ugradjivao mjenjac..vec neko prije tebe
 
black__anegllll je napisao(la):
da nije punto od mene hahahaha,,salim se..
ali ja sam imao ljetos punta, dobio u racun. inace bio autoamatik pa ubacili mu manuelni i nije pokazivao brzinu..
inace da niste postavili mjenjac od punta mk1...kod njeg aje mehanicki pinjon..i sajla...i u tom slucaju taj sat nemoze mjeriti brzinu??
inace ako je od mk2 mjenjac sa elektr. mjeracem..onda neznam ..
ovo gore je jako moguce ako TI NISI ugradjivao mjenjac..vec neko prije tebe

A kada bi se ubacio sat sa sajlom da li bi tada radio :lol:
 
PA BI..ALI JA MISLIM da sa sajlom je kod punta 1..i potpuno drugaciji sat..onda ti ne bi radilo nista drugo :lol:
tako da..raspitaj se da li potoji neki punto 2..neka tipa..koja ima mekanicki pinjon...vidi (ja neznam jbg :D )
pa vidi da to nabavis..ali pretpostavljam..da inace uz malo improvizacije mozes i na taj sat svoj ugradit od onog punta 1, mehanizam za brzinomjer..ALi nez koliko bi ti tacno pokazivao..pa..prvo provjeri jel imaju znaci puntići :D sa mehanickim satom..et
 
black__anegllll je napisao(la):
PA BI..ALI JA MISLIM da sa sajlom je kod punta 1..i potpuno drugaciji sat..onda ti ne bi radilo nista drugo :lol:
tako da..raspitaj se da li potoji neki punto 2..neka tipa..koja ima mekanicki pinjon...vidi (ja neznam jbg :D )
pa vidi da to nabavis..ali pretpostavljam..da inace uz malo improvizacije mozes i na taj sat svoj ugradit od onog punta 1, mehanizam za brzinomjer..ALi nez koliko bi ti tacno pokazivao..pa..prvo provjeri jel imaju znaci puntići :D sa mehanickim satom..et

E hvala puno na pomoci kad polozim sve cu ja to fino srediti :D
 
Top