Ne rade zmigavci

Ne rade zmigavci

Član
Dakle pojavio mi se problem da mi zmigavci ne rade i onda jednom od 15 puta prorade ali kad ih opet ne koristim par minuta opet ne rade. Isto se dogadja i sa onim trouglom(sva 4 migavca), nece,nece i kad ga ja pritisnem 100 puta proradi i opet isto posle...Sta bi to moglo da bude, osigurac nije sigurno jer ne bi ni radilo uopste, da nije do nekog releja? Auto citroen saxo
 
Član
kad das zmigavac i oni samo svijetle tj. das lijevo ili desno i ono samo svijetli, a ne zmiga onda ti je hladan lem negdje na releu 99%.
 
Član
Kad dam 9/10 puta se ne desava nista, a taj deseti put sve radi normalno...I za zmigavce i za sva 4 se isto desava
 
Član
Definitivno je relej, sad sam ga skidao, i kad ga vratim istog trenutka sve proradi na par sekundi i opet stane, opet ga skinem opet vratim proradi i stane...Koliko moze da kosta nov relej, nemam predstavu?
 
Član
10-20 km ali pogledaj da ti nije koja stopica oksidirala ili da nije plastiku natopila pa da ima los kontakt. to bi bilo najbolje da svom elektricaru odneses da pregleda relej i da vidi da nije slucajno hladan lem negdje, jer se to moze ukloniti za 5 minuta i da radi kao sat poslije toga :)
 
zavisi, kod mene na pezou 206 je relej od farova bio na stampanoj ploci sa svim relejima, i da ga promjenim, morao sam mijenjati taj citav modul, sto je kostalo oko 200KM. ako ti je relej odvojen, onda ces proci jeftino, ali citroen i pezo imaju slicne djelove, pa vidi opet.

relej je u stvari sklop sa dva magneta, koja kad se spoje, provodi struju, kad se odvoje, ne provodi. dakle to je u biti prekidac. e sad, ako su pokretni djelovi prljavi, korodirali itd... nije ni cudo sto nekad hoce, nekad nece, zavisi kako se auto malo "protreska" pa radi, nekad opet nece, i tako dalje...
 
Član
U releu nisu dva magneta nego namotaj koji kad dobije sturju (pobudu) uklopi :icon_smile: i isto tako moze biti hladan lem tj. los lem i dok je ledeno ima provodljivosti i cim se sklop tj. relej ugrije kontakt se gubi...
 
Član
Definitivno me zeza neki kontakt, zaglavio sam relej u jedan polozaj i sad sve radi odlicno..
 
Član
Pozdrav! Nedavno sam kupio saxa 1.0 1999. godina..i u pocetku sam imao problema sa zmigavcima,malo rade, malo ne, ii sad uopce ne rade..citao sam da je to vjerojatno relej..ee sad mene ko antistrucnjaka za to zanima koji je to tocno relej kad otvorim onaj poklopac ispod volana, i jel se to jednostavno mjenja, i otprilike koliko košta, pa ako mi može neko objasnit? Hvala puno!
 
Član
Pozdrav! Nedavno sam kupio saxa 1.0 1999. godina..i u pocetku sam imao problema sa zmigavcima,malo rade, malo ne, ii sad uopce ne rade..citao sam da je to vjerojatno relej..ee sad mene ko antistrucnjaka za to zanima koji je to tocno relej kad otvorim onaj poklopac ispod volana, i jel se to jednostavno mjenja, i otprilike koliko košta, pa ako mi može neko objasnit? Hvala puno!
Idi majstoru, jeftinije ce te uzaci :)

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
Top