Ne mogu otvoriti haubu na Passat b5.5

Ne mogu otvoriti haubu na Passat b5.5

Član
Pozdrav prijatelji,znaci imam problem sa otvaranjem haube,tj.nece da se otvori...kad povucem rucicu iz kabine,hauba iskoci prvi stepen,ali se nemoze dalje otvoriti...Isto kao na ovom videu na 0:20 sekundi
pokusao sam provuci ruku do brave i pokusao sam uradit ovo kao na videu ali ne funkcionise :/ Pa ako je neko imao ovakav problem molio bih ga da mi napise kako je rijesio
 
Član
POkusaj ponovno, ali naspricaj WD-om, ako nisi dugo otvarao haubu zna to zakociti na sve strane,probaj skinuti sajlu pa onda uraditi kao na video klipu, mozda te i sajla zeza,tj ona se zategla i blokirala pa ti ne da da otkljucas taj pokretni mehanizam koji otkljucava...
AKo ne ide tako, nadji neku dugacku sipku, naciljaj je na taj mehanizam i drmni od kraj odozdo sa cekicem da ga potreses sigurno je nesto zapelo, samo pitanje je sta
 
Član
rATErcL.jpg
screenshot_2-jpg.63491
Rijesio sam problem,neznam kako ali ovaj crveni dio na slici je nekako "preskocio" tako da su ova dva plava "zuba" :D bili iznad crvenog... i posto nije bilo rijesenja,upotrebio sam malo sile i ovaj zeleni dio sam malo savio i tako uspio otvoriti haubu i poslije ga ispravio nazad :D
 
Top