Ne mogu da udjem u postavke wireless routera

Ne mogu da udjem u postavke wireless routera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
Kao sto pise u naslovu ne mogu da udjem u postavke wireless routera. Njegova pocetna ip adresa je bila 192.168.100.252 pa je zatim promijenjena na 192.168.1.252. Malo prije sam usao u postavke routera preko 192.168.1.252 i uradio reset trenutnih postavki da bih podesio druge. I izasao iz browsera i ponovo da udjem ne mogu da udjem u postavke, koju god od ove dvije ip adrese unosio.

Kako mogu ući? Kako resetovati ip adresu?
 
Član
Jesi pokusao resetovati router na onaj pipak mali, mada ces u tom slucaju izgubiti sva podesenja, al bi se trebao vratiti na prvu ip adresu :icon_rolleyes:

smotoooo :icon_biggrin:
 
Administrator
ma pokusao sam al ne ide jbg... I ja mislim da bi trebalo al nece pa nece. Postavke sam ja resetovao i sad ne mogu da udjem u router nikako...
 
Član
Njegova fabricka adresa je 192.168.100. 252 imam ja kuci isti taj, nesto je tu zaglupilo, pritisni onaj taster iza i drzi ga 15-stak sekundi, to je reset na fabricka podesavanja i mora uci preko ove adrese!
 
Član
zar nije lakse kad se konektujes na ruter u cmd ukucas ipconfig i pogledas koji ti je geteway i eto ti ipa :)
 
Administrator
Dejan 16v je napisao(la):
Njegova fabricka adresa je 192.168.100. 252 imam ja kuci isti taj, nesto je tu zaglupilo, pritisni onaj taster iza i drzi ga 15-stak sekundi, to je reset na fabricka podesavanja i mora uci preko ove adrese!

Probao vise puta i nece. Fkt ne znam do cega bi moglo biti. Nista nisam mijenjao pa da kazem da sam zaboravio, jednostavno nece.
 
Administrator
Funky spojim router direktno na racunar, ne preko adsl modema vec direktno i ocita mi 192.168.1.1 i ne može da uđe. A 192.168.1.1 mi je za adls modem.
 
Član
Znam sta je sad se sjetio,tebi je local area podesena ili na automacke adrese ili na 192.168.1... sto posto!!!
Trebas da mrezu vako podesis

192.168.100.110
255 255 255 0
192.168.100.252

I kada podesisi ruter vrati adrese kako su bile (automacke ili kako vec) :cool:
Javi da li si uspjeo!
 
Idi u postavke mreze tj gdje su ti TCP/IP protokol na propertise i mora ti tu biti automatski da bi poslije restart routera mogao pristupiti njegovim podesavanjima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top