ne koči uvijek isto

ne koči uvijek isto

Član
Nakon kupovine auta (opel vectra b 2001. dti) primjetio sam da auto ne koči uvijek isto. Naime, nekad kad stisnem kočnicu tvrđa je i fata odmah na vrhu, a nekad je mekša i koči tek kad više stisnem i papučice malo dublje upadne. Pošto je malo ružno vrijeme i ne mogu da idem majstoru, a auto je svakako parkirano, razmišljam šta bi moglo biti, ulje, zrak, cilidri... šta mislite?
 
Član
pregledaj nivo ulja u boci dal fali,malo pogledaj ispod auta da nije koji cilindar ispustio ulje ili poceo ispustat,upali auto stisni jako kocnicu vidi dal tone,odzraci sistem po 3:D
 
Član
Ma jučer je bilo suho i to se dešava, može se napumpati i tad je tvrda i ne tone, a već slijedeće kočenje bude mehka, ne fali ulja
 

rs6

Član
uglavnom u autodijelovima, set gumica za repariranje pumpe za mog A6 kost'o 12KM .... tako da ti je najbolje
upali auto, skini crijevo sto ide sa vakum pumpe na glavni kocioni i pumpaj kocnicu da vidis kol'ko duva na crijevo .....
 
Član
Moguce da imas zraka u crijevima... imao sam slican problem dok sam vozo golfa 3, promijenio sva crijeva i zadnje cilindre jer su nazad bili dobosi, novo ulje drz nedaj i nisam imao vise problema... mada smo sumnjali i na kocioni cilindar al eto na svu srecu nije bilo do njega...
 
Top