Ne Dize Sistem !

Ne Dize Sistem !

Član
E pa da krenem...Racunar je radio, ali jaaaako usporeno...resim da reinstaliram XP...Instalacija krene ali dodje samo do dela "Windows is starting" [deo gde postoji i opcija: press F2 for Automated System Recovery; ko se bakce sa racunarI znace o cemu pricam]...izvadim hard, prikljucim na drugi komp i bez problema instaliram XP...kad medjutim...on sada nece da digne system...dodje tacno do dela gde treba da se pojavi crni ekran sa Windows natpisom i ona linijica sto se ucitava ispod i tu zabode...u tom momentu gasi se dioda hdd-a i prestaje ono krcanje karakteristicno za starije racunare sa hdd-ovima koji imaju ko zna koliko bad sector-a...cuje se samo kuler na procesoru...

ubacim drugi hard ista prica...

testirano na drugom racunaru [dakle prebaceno iz ovog u drugi racunar]:

- hdd ------ radi kao sat, dize system
- memorija ------ radi kao sat
- napajanje ----- isto tako
- grafika ------ radi
- falt kabal [veza hdd-a i maticne] --- kupljen nov i ispravan 100000%

sve vadjeno i ocisceno...

flash-ovao bios? [prespajao dzamper na maticnoj?]

menjao bateriju [doduse sa drugog racunara, nije nova]


Ajmo sada pomoc jer ja zaista nemam vise ideja...
 
Član
adams je napisao(la):
a da ti taj cd sa windovsom nije ostecen pa rpavi problem.. neka datoteka fali.. ?

to sto kazes da si instaliro na drugom racunaru to ti nece raditi na tvom u 99% slucaja nece da prihvati sisten ma drugom racunaru e sad mozes uraiti privi dio instalacije na drugom racunaru i kad se ugasi prebaci disk na svoj i pusti ga da zavrsi pokusaj tako
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
sve moras raditi u istom racunaru,resetuj bios na default pa onda dalje radi

upravo ovo sto zen_3dom kaze.. ako ni to ne pomogne nadji neki drugi cd sa win mozda ti taj prasvi problem :)
 
Ovako imas tu par caka pod jedan idi u bios i lan i audio disabled stavi pa probaj da li ce proci sistem pa onda probaj bez baterije skroz da ides pa vidi treca opcija jel ti hdd sata ako je xp pici sa sata xp driverima to je neki dio u konfliktu pa neide dalje ;)
 
Član
ovako...

- xp disk dobar, jer kao sto rekoh instaliran xp na drugom racunaru [instalaciju sam terao do kraja na drugom racunaru bas da bih proverio disk]
- hdd nije sata
- resetovao bios, rekao sam to vec.

ostaje mi da probam sa ovim sto mirza kaze pa da vidimo...
 
Idi u bios lan i audio disabled i onaj 1394 ako ima imao sam u radnji tih problema cak znam i zapisati u pc unutar kucista sta treba disabled da sljedeci put negubim pola dana
 
Član
Probaj sa drugom ram memorijom, isti sam problem imao, oštećen mi ram bio, isit simptomi, radio je usporerno računar i kada sam htio dignuti sistem nisam mogao, dok nisam stavio od komšije pločicu rama, ili ako imaš dvije probaj na jednoj pa na drugoj
 
Član
Problem resen ! Prvo da se zahvalim svima na savetima i pomoci. HVALA PUNO ;)

E sad da predjemo na resenje problema.

Posto sam isprobao sve cega sam se setio na red su dosli tzv. postupci ocajnika

Uradio sledece...

1. Bios resetovan na default podesavanja [Optimized Defaults]

2. Opcija: Integrated Peripherals

3. Pod opcija: VIA OnChip IDE Device

4. Pod opcija: RAID [default] ---> Promenio u IDE

5. I pod opcija: IDE HDD Block Mode: Enabled [default] ----> Promenio u Disabled

6. Restart

7. U Bios-u postavljen CD Rom kao First Boot Device

8. XP instaliran bez apsolutno ikakvih problema

8. U Bios-u vraceno sve na Default podesavanja

9. Komp sljaka kao prvog dana :cool:
 
Član
ma *ebem li mu nanu...namucio me...uglavnom, sata mode podesen sa RAID na IDE i sve funkcionise savrseno.
 
Cim zapne do djela gdje treba Win da ucita znaci da je neki belaj sa HDD-om... jer da je sistemski nesto zajebalo tipa ram, procesor nebi ti dosao do hdd-a :icon_smile: vidim da se razumijes pravo u hardware to i nije bio problem otkriti ;)
 
Član
ma ja sam ti kao neki hobi majstor za racunare...nisam expert ali se solidno razumem...glup sam samo sto to svoje znanje ne znam da unovcim, nego tako...cinim drugima...

i sa ovim pc-em ista prica...zove drug "mozes li molim te da ga pogledas ili da ga bacam"...ali bar covek zna da ceni moje utroseno vreme pa mi i nije zao sto sam radio djaba...
 
Top