ne baca iskru na svjecice

ne baca iskru na svjecice

Član
eh ovako drugovi i drugarice :D jutros da upalim poce stekat par sec i ugasi se,kad da na 3klipa radi tako par puta presauga i to bi to,kasnije nece samo vergla,evo upravo gleda nedolazi mu struja s bobine :icon_question: ja dalje neznam :lol:
 
Pa jesi provjerio kakve su ti svjecice? Moguce da je do kablova ili bobine, mada prvo provjeri stanje svjecica pa onda ostalo. ;)
 
Član
svjecice dobre kablovi dobri po meni sve pada u vodu jer nema od kabla bobine struje do razvodnika,jel moguce da je bobina rikavela ili ima sta drugo jos
 
edo_benz je napisao(la):
svjecice dobre kablovi dobri po meni sve pada u vodu jer nema od kabla bobine struje do razvodnika,jel moguce da je bobina rikavela ili ima sta drugo jos

Pa ako nema struje sa bobine, ne vidim onda problematiku problema. :D Bobina je po tvojoj dijagnostici stradala. ;)
 
mozda se provaljujem i pravim budalu od sebe :D al na greskama se uci: ako ti je elektronsko paljenje trebalo bi da ima modul paljenja , ako nebude bobina crkla onda je ovaj modul garant otisao. ista stvar se bila desila davno na mom audiju,isto nije bilo struje na bobini , modul bio pregorio.
 
Član
@drago uopste ne "provaljujes", samo sto ne znam da li njegov kadett ima plocicu/modul od paljenja ili mu je bobina "klasicnija" varijanta, ugl. to sto si naveo je itekako moguca opcija ;)
 

MTR

Član
uzmi od nekog pa probaj kabal , ili skini poklopac razvodnika pa pogledaj malo finger kakav je , mozebitbidne :D da je do njega
 
Član
stavljena nova bobina nove platine,mrtav konj vergla struja tu i tamo :icon_biggrin: na 1klipu nedolazi nikako gorivo na ostala 3prelije i izbaci napolje
 
Član
Pregledaj razvodnu kapu da nije gdje napukla, ako je ok bice ti do razvodnika!
Uzmi komadic vodenog papira pa ismirglaj platinu malo!
 
Član
Ne znam sad kako je to rijeseno na tvom motoru, imas li onu elektronik paljenja komutator, vako izgleda
http://shop.avala.biz/images/2701008.JPG
 
Top