Šta je novo?
BHTuning.com - Tuning & Styling

Dobrodošli na jedinstveni forum na našim prostorima sa tradicijom preko 10 godina, 80 000+ tema, preko 1 milion postova i 45 000+ članova ... Tuning & Styling na jendom mjestu sve za vašeg limenog ljubimca!

NC CHIP TUNING

Sta je dtc off?
Dtc off je postupak brisanje ili ti neutralisanje diagnosticke greske koja se manifestuje kroz check engine , limp mode itd itd ili jednostavno automobil nema problema ali se greska pojavljuje I zelite da je trajno uklonite , nakon postupka greska se ne prijavljuje na diagnostickom skeniranju ili provjeri :)

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max

Malo slika :)

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Launch control
Popcorn
V-max

Treba izvaditi sijalicu iz indikatora da ne može nikako svijetliti :D
Ma ovo je trajno resenje , neces ni znati da je ikad imao gresku :)

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Launch control
Popcorn
V-max

edoze

Član
Zašto bi neko ukidao CE lampicu, zar nije lakše, bolje i bezbjednije riješit uzrok paljenja? Mislim, zna se nekad upalit bezveze al nekad zna bit nešto ozbiljno a neće izbacit lampu, što može vodit do havarije? Onako me zanima

liaar

Član
Zašto bi neko ukidao CE lampicu, zar nije lakše, bolje i bezbjednije riješit uzrok paljenja? Mislim, zna se nekad upalit bezveze al nekad zna bit nešto ozbiljno a neće izbacit lampu, što može vodit do havarije? Onako me zanima
Ja pretpostavljam da se gasi zbog vožnje u redline-u.
Često sam gledao na klipovima da kad auto zakuca u blokadu da svaki onaj udar u blokadu da pali na kratko check engine.
Možda to, možda da jednostavno zamažeš oči da je u dobrom stanju auto

Nekad se check engine lampica upali zbog bezveznih stvari naravno , npr kod vw pali check engine ako ne radi klapna za gasenje motora , njena namjena je da pri gasenju zatvori dotok vazduha da motor lakse I sa manje vibracija prestane sa radom , naravno ova klapna ne utice na rad ili performanse motora ni ti povecava rizik bilo kakve havarije ili da dovede do nje , to navodim kao primer , druga stvar vise ce ljudi da se opredeli na ovo jer je jeftinije nego da resi problem kao.sto kazem check engine zna da se upali zbog.gluposti I cilj dtc je da ukloni gresku .

Sto se tice nekih ozbiljnih stvari dtc ne pomaze.pri resenju problema samo prikriva stvarnost to vec nije moja stvar niti odluka , neces da gori lampica nije problem kosta te toliko I toliko , to ti nece resit problem I dalje ima ljudi koji se drze "samo je makni da ne gori check engine nema veze " nije moja stvar I necu da zalazim u to :)

Dtc je dobar za klapne koje pomazu pri gasenju motora mnogo su skope a ne uticu na motor u bilo.kojem smislu

Eko sonde ako menjace izduvni sistem micite katalizatore stavljate druge izduvne grane

Ventili I pumpe.za provjetravanje spremnika goriva

Ventili iberlaufa kada se stavlja catch can I slicno

Moduli grejaca kod dizela velika boljka modernih dizela tesko se nalaze kao zamjenski deo , polovan radi od danas do sjutra

Itd itd I slicno tome

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Launch control
Popcorn
V-max

Ja pretpostavljam da se gasi zbog vožnje u redline-u.
Često sam gledao na klipovima da kad auto zakuca u blokadu da svaki onaj udar u blokadu da pali na kratko check engine.
Možda to, možda da jednostavno zamažeš oči da je u dobrom stanju auto
Ne gasi se zbog voznje u redline :)
Kada upali check engine u visokim.obrtajima u 90% slucajeva nesto nije dobro :) pricam za fabricki motor

Za tunirani motor sve zavisi o cemu se radi :)

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Launch control
Popcorn