Navodan prolazak kroz crveno na semaforu

Navodan prolazak kroz crveno na semaforu

Pozz raja, evo slučaja pa molim vas da se uključite.

Prije godinu dana, oko 1h poslije ponoci, vraćam se iz BL i zaustavljam se na semaforu,stojim...., pali se zuto , pa zeleno i ja krećem, nema nigdje zive duse, i na suprotnoj strani rakrsnice murija me zaustavlja i piše mi prekršajni nalog za prolaz kroz crveno svijetlo... Naravno da nisam potpisao i sad sučeljenje na sudu 16.07, ako imate iskustva više pišite molim vas.
 
Koliko ja znam mozda se varam ako su njih dvojica bili a ti sam oni su upravu kako god i da slazu , e sad ako je na toj raskrsnici postavljena neka kamera najbolje da trazis snimak i crno na bijelo
 
povedi dva svjedoka sa sobom, reci da su bili sa tobom u automobilu (ako nisu napisali u nalogu da si sam bio) i samo neka potvrde tvoju pricu nemas problema ;)
 
Član
moj ti je savjet da odes do nekog advokata da te posavjetuje u vezi toga
da sam na tvom mjestu uradio bih slijedece, poslao bih dopis da nisam u mogucnosti da prisustvujem taj dan sudjenju, trazio drugi datum i na taj nacin odugovlacio
poslije toga bi te oni osudili bez tvog prisustva naravno, i dobio bi kuci prekrsajni nalog koji ti slijedi, kao i oduzimanje vozacke dozvole. potom bi ti trebao pisati tuzbu, na kraju ce slucaj zastariti
ovo sto sam ti napisao je iskustvo, a ti opet odi do nekoga strucnog neka te posavjetuje
 
Član
ja iz iskustva sam dobio na papiru da je kazna za nepojavljivanje na sudu 3000KM a za svaki naredni put koji odugovlacis 5000KM a moze i da naraste do 30 milja tako pise na papiru od svjedocenja bas danas dobio
 
Član
ja sam imao drugacije iskustvo, doduse ja sam poslao pisani dopis u kojem sam rekao da nisam u mogucnosti da dodjem jer sam van drzave, na osnovu toga sam trazio novi datum, nisam ni ja tek tako se oglusio na poziv
 
Član
menso je napisao(la):
ja iz iskustva sam dobio na papiru da je kazna za nepojavljivanje na sudu 3000KM a za svaki naredni put koji odugovlacis 5000KM a moze i da naraste do 30 milja tako pise na papiru od svjedocenja bas danas dobio
Jel moguce ovo?Pa nisu ratni zlocini u pitanju,saobracaj je to...
Ja jednom nisam dosao,okrivili me,doslo kuci da sam kriv i da platim...ne znam otkud tolike cifre
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
menso je napisao(la):
ja iz iskustva sam dobio na papiru da je kazna za nepojavljivanje na sudu 3000KM a za svaki naredni put koji odugovlacis 5000KM a moze i da naraste do 30 milja tako pise na papiru od svjedocenja bas danas dobio
Jel moguce ovo?Pa nisu ratni zlocini u pitanju,saobracaj je to...
Ja jednom nisam dosao,okrivili me,doslo kuci da sam kriv i da platim...ne znam otkud tolike cifre

takva je procedura, kada se ne pojavis proglase te krivim, ali to ti onda daje prostora da se zalis, na sto naravno imas pravo, time dobijas dodatno vrijeme:icon_biggrin:
inace na sve sto napisu ima prostora za zalbu, toliko je rupa u zakonu da je to cudo jedno
 
Član
tako pise u zakonu jbg, navedeno clanovi i tako te gluposti nisam zapamtio iznerviro se kad sam vidio 30 milja i pobaco sve :icon_smile:
 
Član
Ma logicno da sam kriv,al da mi naplate 3 milje za nepojavljivanje,pa nisam razvojnu banku odradio :D
A to za crveno i to prilikom kretanja je cisti bezobrazluk...ali nazalost,male su sanse da ne platis to
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
Ma logicno da sam kriv,al da mi naplate 3 milje za nepojavljivanje,pa nisam razvojnu banku odradio :D
A to za crveno i to prilikom kretanja je cisti bezobrazluk...ali nazalost,male su sanse da ne platis to

nazalost GDJE PRESTAJE RAZUM TU POCINJE BiH

nista druze odi i barem se izgalami i budi iskren izgledace uvjerljivo sigurno, mozda ti i prodje bez kazne
 
Član
Zato trebaju svi k`o Rusi... malu kamericu neku staviti i kad se ovako desi nekome lagano ispaliti papke i onda tuziti njih. A kamerice nisu skupe, tako da je to dobra investicija.
 
Kod nas u saobracaju, cim sjednes u auto kriv si dok ne dokazes suprostno .. nidje veze da tako pisu kazne za nesto sto nisi uradio... msm ne kontam, koji je njihov dokaz da si ti prosao kroz crveno... ako su tu stali da biljeze prolaske kroz crveno svjetlo, onda moraju imati foto ili video dokaz a ne samo njihova rijec... isto kao i za prekoracenje brzine.. mada ovdje vise nista nije normalno, pisu kazne gdje stignu :icon_mad:
 
malo prelistaj zakon, po njemu je u nekim slucajevima dozvoljen prolazak kroz crveno, ali opet moras imati svjedoka minimalno jednog, bez njega nemas nista sem kazne garantovano
 
Hvala ljudi što ste se uključili, pa da ne idem pojedinačno, evo još obrazloženja...

Još da bude gore, odmah u zapisniku piše krivi navod, da sam prošao kroz crveno svijetlo... A JA STAJAO NA SEMAFORU, I KAD SE UPALILO ZELENO JA KRENUO....i dotični pajkan još me pravi retardiranim, "kao ne zna šta meni bi da rođem a vidim da oni stoje sa kontra strane" aaaaa hajvana :lol:

Ovo nisam spomenuo , sutradan u BLIC RS izlazi na dvolisnici cijeloj, kako murija koristi NE USKLAĐENOST SEMAFORA U GRADU BANJA LUKA da neosnovano piše kazne.... ja m.... :icon_mad:

Da li mislite da se pozovem na svjedoka, jer mi je tad auto bilo totalno zatamnjeno, a nije bilo zakona za tamne šajbe, nema šanse da je mogao vidjeti da je neko bio u autu?
 
Top