Navigacija

Navigacija

Član
Koju bi mi navigaciju preporucili, putujem po evropi pa me zanima nesto kvalitetno. Takodje me zanima gdje se moze izvrsiti update
 
Član
Astra je napisao(la):

znam da je garmin medju najboljima, ali meni govore da nema potrebe da kupujem garmin navigaciju jer ima nekih jeftinijih navigacija koje su dosta kvalitetne i precizne.
 
Član
Da su preciznije to tesko vjerujem.. ja sam prodavao razne navigacije i znam dobro sta jedan Crypton radi a sta recimo jedan Garmin.
Dosao mi covjek u radnju i j*e mi od do.. Kupio Crypton i kaze na sred auto puta na 200 km/s mu kaze skrenite desno :lol:

Sta god kupis gledaj samo da ima mogucnost update-a, recimo ovaj Crypton nema update, naci to sto imas u njemu to je to :D

Ako kupis Garmin, imam ja AdriaRoute pa cu ti poslati da nekupujes bezveze, ustedices 115KM mislim ;)
Mada na novim modelima dodje ugradjena AdriaRoute al eto...

Po meni najaca opcija na Garminu je upozoravanje na staticne radare, pa upitaj prodavaca gdje budes uzmao jel ima tu opciju, mozda kad i zatreba :D
 
Član
pa ako imas kakav mobitel sa gps samo skini sa neta garmin i to je to.....garmin je br 1.....mada imas i crypton i tomtom.....:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
u mene je na mobu garmin 2009 mislim,ne putujem vele,al od mostara do zračne luke u kašteli je dovela nas tocno pred vrata,a bas je malo komplicirano doci ako nema znakova,onda po hamburgu u njemackoj kad sam bio isto jaako dobro sluzi,u ujaka je navigacija tom tom,u mene na mobu dosta preciznije radi i detaljnije,ima na mnostvo opcija,tako da za nase potrebe ona je sasvim dovoljna
 
Član
Mrva je napisao(la):
Da su preciznije to tesko vjerujem.. ja sam prodavao razne navigacije i znam dobro sta jedan Crypton radi a sta recimo jedan Garmin.
Dosao mi covjek u radnju i j*e mi od do.. Kupio Crypton i kaze na sred auto puta na 200 km/s mu kaze skrenite desno :lol:

Sta god kupis gledaj samo da ima mogucnost update-a, recimo ovaj Crypton nema update, naci to sto imas u njemu to je to :D

Ako kupis Garmin, imam ja AdriaRoute pa cu ti poslati da nekupujes bezveze, ustedices 115KM mislim ;)
Mada na novim modelima dodje ugradjena AdriaRoute al eto...

Po meni najaca opcija na Garminu je upozoravanje na staticne radare, pa upitaj prodavaca gdje budes uzmao jel ima tu opciju, mozda kad i zatreba :D

ne kazem da su preciznije od garmiinovih vec da su dosta precizne. neko mi je pominjao xdrive navigaciju koja kosta oko 150 eura (meni to po cijeni ne izgleda kvalitetno) ali svi kazu da su odlicne. i zanima me da li ta navigacija ima mogucnost updata i gdje.
 
Član
crypton dobio na poklon,koristio u njemu garminov softver,a sad koristim igo,dobar je radi,za sad nije iznevjerio :)
ma do 100 eur mozes naci tom tom garmin ma svasta :)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
crypton dobio na poklon,koristio u njemu garminov softver,a sad koristim igo,dobar je radi,za sad nije iznevjerio :)
ma do 100 eur mozes naci tom tom garmin ma svasta :)
Pa tako Crypton jedino moze i funkcionisati..
Garminova odstupanja su do 7m a Crypton do 90m :cool:

Mozda i najbolja/najeftinija kombinacija je ta da uzmes neki jeftiniji uredjaj kao lov2xlr8 i uneses novi softwer.. po meni Garmin no1 ;)
 
Član
koliko se krecu cijene garminovih navigacija u sarajevu. jer za koji dan idem u bosnu i prolazim kroz sarajevo i zanima me gdje se mogu kupiti (i koji mi model preporucujete), takodje me zanima gdje je njihov servis, tj gdje neko moze da mi izvrsi update jer ja nemam bas vremena da se zaj*avam sa tim
 
Garmin ima svoje predstavnistvo u ulici Dalmatisnka (iznad kafica Brasil), a navigaciju mozes kupiti i u Tehnomarketu, MErkuru na Stupu itd itd.

Definitivno najbolji (bar za Balkan) GARMIN... A, i najjeftiniji model ce ti zavrsiti posao...
imas u mojoj garazi 1435 (cini mi se da je taj model), i zaista je odlican...
Cijene su otprilike od 240-800KM...

A, ne budi lud, cini mi se da je adriaroute ili scgroute - ne sjecam se, od 180-300km... komplet update mozes uraditi sam... Ask google...
 
Član
Mrva je napisao(la):
Da su preciznije to tesko vjerujem.. ja sam prodavao razne navigacije i znam dobro sta jedan Crypton radi a sta recimo jedan Garmin.
Dosao mi covjek u radnju i j*e mi od do.. Kupio Crypton i kaze na sred auto puta na 200 km/s mu kaze skrenite desno :lol:

Sta god kupis gledaj samo da ima mogucnost update-a, recimo ovaj Crypton nema update, naci to sto imas u njemu to je to :D

Ako kupis Garmin, imam ja AdriaRoute pa cu ti poslati da nekupujes bezveze, ustedices 115KM mislim ;)
Mada na novim modelima dodje ugradjena AdriaRoute al eto...

Po meni najaca opcija na Garminu je upozoravanje na staticne radare, pa upitaj prodavaca gdje budes uzmao jel ima tu opciju, mozda kad i zatreba :D

Mrva širiš dezinformacije o Cryptonu. :icon_rolleyes: Imam S1000 i koristim ga već 2 god. te sam mu izmjenio neke stvari, tj. trenutno na njemu imam MioMap, iGO8, V7 i vršim redovan update. Ne vidim neki veći propust tipa da na "Sred auto-puta kaže da skrenem negdje i sl.


capscr0002ng0.png
 
Član
Yugo_Faca je napisao(la):
Imam S1000 i koristim ga već 2 god. te sam mu izmjenio neke stvari, tj. trenutno na njemu imam MioMap, iGO8, V7 i vršim redovan update.
Izvini prijatelju al to na sve lici samo ne na Crypton.. koristi 2 godine njihov softwer pa se javi ;)
 
Član
Mrva je napisao(la):
Izvini prijatelju al to na sve lici samo ne na Crypton.. koristi 2 godine njihov softwer pa se javi ;)

Prvo i prvo napravi razliku između hardvera i softwera. Ako pričamo o Crypton-u kao uređaju, kakve veze ima koji mi je softwer unutra??

Druga stvar care, koliko si dugo ti koristio originalan softwer pa si izveo te zaključke??? :icon_rolleyes: Ili samo ostavljaš neki dojam ovde na forumu?? :icon_rolleyes:
 
Član
ma crpyton je dosta sporiji hardverski zato i softver radi sporije,mada crypton sa igo i garmin radi malo bolje,bar malo,mada mu se desava da ne moze da uhvati signal kad upalis pa moras upaliti ugasiti,al kinez je to :D
 
Top