navigacija i daljinsko zakljucavanje?

navigacija i daljinsko zakljucavanje?

e predpostavljam da vec ima slicnih tema al stvarno nemam puno vremena za net tako da sam postavio novu temu....msm dvije u jednoj da ne punim forum...
zanimaju me ove kineske navigacije sto se prodaju po piku po 250 KM i neki su izgleda u njih ubacili vec mape... al ja mogu naruciti sa kineske stranice direktno i dodje me oko 140 KM ista takva al bez mape...jel se moze u svaku tu kinesku navigaciju ubaciti BiH mape i kako ce to izgledati ? da li su te navigacije precizne ?ima li neko vise iskustva sa tim a ne samo da daje svoje misljenje?


a drugo pitanje : imam fiat punto 98 god. a nema ni centralnu bravu pa bih ja htio ugraditi daljinsko zakljucavanje ...zanima me koliko kosta i koliko je to sad kvalitetno ili ima skuplje jeftinije ako ima kako da znam da me ne zezne neko pa mi ugradi nesto sto ce me zezati pa nekad nece da se otkljuca i sl... da li kad se ugradi ako se slucajno pokvari moze se opet kljucem otkucati? i da li ce biti problema jer mi nije centralna brava ili ce on morati prvo to preurediti??? znaci najvaznija mi je cijena??????? pozz
 
Član
Za daljinsko ima ljudi koji se bave time na forumu pa će ti reći, a što se tiče navigacije direkt iz Kine računaj poštarinu i carinu i cijenu po kojoj se prodaje pa vidi da li ti se isplati...ovde bar možeš pogledati šta kupuješ a šta će ti stići od tamo neznaš nikad...
 
darko13 je napisao(la):
Za daljinsko ima ljudi koji se bave time na forumu pa će ti reći, a što se tiče navigacije direkt iz Kine računaj poštarinu i carinu i cijenu po kojoj se prodaje pa vidi da li ti se isplati...ovde bar možeš pogledati šta kupuješ a šta će ti stići od tamo neznaš nikad...

e sto se toga tice varas se ...sestra mi dosta toga narucuje iz kine sa sigurnih stranica a postarina je besplatna jer to se radi na veliko i putuje brodom a stize za mjesec dana... nece te 100% zeznuti svi ovi na piku narucuju robu iz kine direktno samo me zanima kakve su navigacije jer nisam s tim petljao...pozz
 
Član
centralna kao i vecina stvari na nasem trzistu je porijeklom iz kine tako da te to treba najmanje a brine. ugradnjom centralne i daljinskog kao i same centralne brave ne gubis funkciju kljuca tako da u svakom trenutku mozes bravu odkljucati kljucem, i ne mozes nista pokvariti ugradnjom istih.

cijena centralnih brava ti se krece od nekih 35-45-50KM zavisno od mjesta o mjesta. daljinsko zakljucavanje/odkljucavanje isto tako. ugradnja ti se krece od 30-60KM u zavisnosti od broja vrata i kompleksnosti posla.

evo ovdje imas centralne brave i daljinsko zakljucavanje/odkljucavanje

Centralne brave
Daljinsko zakljucavanje/odkljucavanje

nadam se da sam ti barem malo pomogao.
 
emirEX_sa je napisao(la):
centralna kao i vecina stvari na nasem trzistu je porijeklom iz kine tako da te to treba najmanje a brine. ugradnjom centralne i daljinskog kao i same centralne brave ne gubis funkciju kljuca tako da u svakom trenutku mozes bravu odkljucati kljucem, i ne mozes nista pokvariti ugradnjom istih.

cijena centralnih brava ti se krece od nekih 35-45-50KM zavisno od mjesta o mjesta. daljinsko zakljucavanje/odkljucavanje isto tako. ugradnja ti se krece od 30-60KM u zavisnosti od broja vrata i kompleksnosti posla.

evo ovdje imas centralne brave i daljinsko zakljucavanje/odkljucavanje

Centralne brave
Daljinsko zakljucavanje/odkljucavanje

nadam se da sam ti barem malo pomogao.
e hvala ti na ovako lijepom postu... kako sam ja skontao moram uraditi centralnu bravu pa onda daljinsko ??? i ovo sto si stavio je za sarajevo ...bas je jeftino al nemam racuna tamo ici...jel znas koga iz tuzle da to radi jer bi vise volio da mi to ugradi onaj ko mi proda!?
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Za daljinsko ima ljudi koji se bave time na forumu pa će ti reći, a što se tiče navigacije direkt iz Kine računaj poštarinu i carinu i cijenu po kojoj se prodaje pa vidi da li ti se isplati...ovde bar možeš pogledati šta kupuješ a šta će ti stići od tamo neznaš nikad...

e sto se toga tice varas se ...sestra mi dosta toga narucuje iz kine sa sigurnih stranica a postarina je besplatna jer to se radi na veliko i putuje brodom a stize za mjesec dana... nece te 100% zeznuti svi ovi na piku narucuju robu iz kine direktno samo me zanima kakve su navigacije jer nisam s tim petljao...pozz

Ne pričam napamet za robu u vrijednosti 270km su mi naplatili 100km carine...od tih 270 50km je poštarina...probaj pa ćeš vidjeti ;)
 
darko13 je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Za daljinsko ima ljudi koji se bave time na forumu pa će ti reći, a što se tiče navigacije direkt iz Kine računaj poštarinu i carinu i cijenu po kojoj se prodaje pa vidi da li ti se isplati...ovde bar možeš pogledati šta kupuješ a šta će ti stići od tamo neznaš nikad...

e sto se toga tice varas se ...sestra mi dosta toga narucuje iz kine sa sigurnih stranica a postarina je besplatna jer to se radi na veliko i putuje brodom a stize za mjesec dana... nece te 100% zeznuti svi ovi na piku narucuju robu iz kine direktno samo me zanima kakve su navigacije jer nisam s tim petljao...pozz

Ne pričam napamet za robu u vrijednosti 270km su mi naplatili 100km carine...od tih 270 50km je poštarina...probaj pa ćeš vidjeti ;)
sve zavisi s koje stranice narucujes...a s ove gdje mi sestra kupuje vec godinu dana neplaca se dostava ni carina jer oni navedu da je vrijednost paketa skroz mala ili da je poklon tako da se ne placa carina ...provjereno 100%
 
Član
I ja sam tako mislio međutim rekli su mi da od januara na sve se plaća carina bez obzira na vrijednost...
 
Član
ja sam sebi uzimo centralnu i daljinsko kompletno platio 35 km na arizoni i dao jos 10 km elektricaru da mi prikopca. ja sam je sebi ugradio. dobro me sluzi nikakvi problema nemam:cool:
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
.jel se moze u svaku tu kinesku navigaciju ubaciti BiH mape i kako ce to izgledati ? da li su te navigacije precizne ?ima li neko vise iskustva sa tim a ne samo da daje svoje misljenje?
mogu se ubaciti mape 50km kosta..izgledat ce fino kako i treba da izgleda:icon_biggrin: imam ja iskustva...Kina zakon....al pazi sta uzimas...nisu sve navi iste:icon_biggrin:...kinezi poturaju sa starim procesorima pa ti nove mape nece moci da rade p asi dzabe bacio pare..elem....sve spram love..;)



darko13 je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Za daljinsko ima ljudi koji se bave time na forumu pa će ti reći, a što se tiče navigacije direkt iz Kine računaj poštarinu i carinu i cijenu po kojoj se prodaje pa vidi da li ti se isplati...ovde bar možeš pogledati šta kupuješ a šta će ti stići od tamo neznaš nikad...

e sto se toga tice varas se ...sestra mi dosta toga narucuje iz kine sa sigurnih stranica a postarina je besplatna jer to se radi na veliko i putuje brodom a stize za mjesec dana... nece te 100% zeznuti svi ovi na piku narucuju robu iz kine direktno samo me zanima kakve su navigacije jer nisam s tim petljao...pozz

Ne pričam napamet za robu u vrijednosti 270km su mi naplatili 100km carine...od tih 270 50km je poštarina...probaj pa ćeš vidjeti ;)
carina je 10%..trazite od kineza da vam posalju racun da vas carinici ne klepaju
 
Član
Pozdrav!

Ja mislim da su to softweri Windovs CE 5.0 i 6.0. Malo prošaraj po internetu pa ćeš saznati.
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
koji softver podrzava nove mape???
softwer je nebitan jel win 5.0 ili 6.0...procesor i ram igraju ulogu....nesto mora da "gura" nove mape kako treba ....
kao sto Dejo rece....;)
 
Top