Napukla sofersajba (popravak)?

Napukla sofersajba (popravak)?

Član
jutros ulazim u auto i imam sta vidjeti, ciknula sofersajba...
vjerovatno od kamencica na cesti ili nezz
sad me interesuje gdje i kako se moze sprijeciti da ne ide dalje dok ne nabavim drugu?
 
Član
Novus Autoglass meni zaljepili prije 5-6mj i nije se prosirilo niti 1mm da se ne urekne.

http://www.autostakla-novus.com/contact.htm
 
Član
mislis ovo? :icon_rolleyes:

rezac-stakla.jpg
 
Član
Rezac stakla, uglavno pravljeni od industrijski dijamanata ali imas ih i u drugim oblicima. Cijena od 3-5KM, a ima ih skoro svaka radnja gdje ima kupiti alata.
 
Administrator
Imam ih ja xx komada od najobičnijih pa do dijamantnih.

I odmah da kažem zaboravite na to, da ne bi sasuli šajbu skroz, jer su to kaljena stakla i pri rezanju ona se sasipaju ili ti ga lome se.Tačnije kad zasiječeš ništa se ne desi, ali da bi "zaustavio" tu pukotinu moraš od toga što si zasjekao napraviti još jednu "pukotinu", koja kada se prilikom pravljenja pukotine širi i šajba puca.

Kaljena stakla su jednom prošla obradu i više se ne mogu obrađivati. A pod obradom se smatra i rezanje, jer kaljeno staklo je napravljeno tako da prilikom jakog udarca i jakog naprezanja ne puca u velikim komadima, već u milion malih komadića da ne bi nanijelo ozbiljne povrede.

E ovo se desi
e787d352-3e62-4b94-a356-607221e10b1d.jpg
 
Moja je tako putovala pukotina od muzike skoro godinu :D Sale glass poslije toga udjaba ljudi sve zavrse , mislim nova sajba :D
 
pardon do mene , imao pukotinu vozio s njom duzi period , niko nije mogao sanirati , isla je dalje jos od basa svaki dan po mm :) i na kraju odem u Sale Glass dole na ajrodromu i kupim novu , pravo su jeftini
 
Top