Napravi plastiku (diy)

Napravi plastiku (diy)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ermin_tz je napisao(la):
interesuje me ocul sa ovim moc zalijepit plastiku tj imam neki zvunik u plasticnoj kutiji kutija mi je pukla eh sad sam mislio tu kutiju zlijepit lemilicom
i onda preko toga preci ovom tecnom plastikom ocel radit tj ocel se zalijepit ???

ne treba ti nista ako imas lemilicu sa sirokom glavom, mozes raditi sta hoces,,
sjeci, variti, topiti, krpiti, sta te volja,, ne vjerujem da sa ovim mozete krpiti branike i sl,, jer bi to bio princip lijepljenja koji sigurno ne bi drzao dugo,, po meni za hobi upotrebu neku lemilicu low budget 20/ak km i miran,, komad plastike uvijek mozes naci i zavariti sta ti treba,,,:cool:
 
Početnik
Uzeo sam stiropror nasuo u teglu zajedno sa acetonom i ostavio 10 minuta !

Posle kad sam pogledao aceton nije ispario(vjerovatno ga je bilo previse) kada sam ocjedio aceton ostala je rastezljiva(da tako kazem ) smjesa koja se do navece pretvorila u cvrstu smjesu poput plastike znaci trebalo joj je nekih 5-6 sati da se stvrdne s' tim da sam pravio komad plastike velicine kockie ! :icon_biggrin:
 
Početnik
pioneer_09 je napisao(la):
koje je boje bila tvoja plastika?
ja sam sa nitrom i bila je bezbojna,a ko hoce da farba tu homemade plastiku NEMOJTE,ja sam kasnije i probao ofarbati topila se,ali zato treci pokusaj i dodao sam boju u samu plastiku i nakon susenja je samo malo ispolirao i dobila je sjaj,znaci ko hoce u boji u samu mjesavinu dodajte boju i superrr;);)eto toliko od mene:cool:
 
Početnik
Bele kao stiropor a naravno da ne nesmeje farbati ako je bezbojna iz tog razloga sto njen hemijski sastav je takav da bi se pri ponovnom dolasku u kontakt sa nitrom iz farbe doslo do rastavljanja(razdvajanja molekula) !
 
Član
samo da kazem da je ovo prava stvar....samo je potrebno dosta maŠte ...i moze se praviti sta god hoceŠ :) :)
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
Ovako se moze uraditi i zaštita na autu, benzin, stiropor, četku u ruke i maži :cool:
onaj dodatak za haubu :cool:

kad bi mazao preko alu folije ovu "plastiku" da li bi se poslije alu folija odvojila od plastike :icon_question:
 
Ja mislim da se ukloni alu folija. Kad bi pravio smjesu za neku vecu npr. zakrpu omjer acetona bi trebao da mude proporcionalan acetonu ? Jeste probali koristiti one ekstrakte za breskvice da biste dobili zeljenu boju ? :cool::cool::cool:
 
Član
Znate li nekoga ko prodaje ili ko bi mi mogao izraditi plasticnu haubu i gepek stock za golf 2 ?Ima li neko broj onih momaka u Mostaru sto to rade iz kalupa ?
 
Član
Evo jos jedan DIY kako napraviti plastiku

Plastika od krumpira

Iako proces svibanj činiti se biti čudno, ali još uvijek plastike se može uspješno i ekonomski dobivenih od krumpira. Sastojci koji se koriste u ovom procesu su dva-tri krumpira, 2 tsps octa, ½ žličica soda za pečenje, 2 šalice vode, 2 tsps glicerin, 5 kapi boje hrani, pan, miješanje zdjela, pećnica, miješalica, striptizeta, nož, žlica , cjedilo i aluminijske folije.
Korak # 1: krumpir rezan prvi su, a zatim staviti u blender. Čaša vode treba dodati, tako da proces drobljenja postaje lako.
Korak # 2: razbijena krumpir onda se prikupljaju, a zatim pečenje soda se dodaje u smjesu i promiješati lagano.
Korak # 3: rezultanta rješenje je onda pečeni u pećnici nekoliko minuta. Ocat, glicerin i boje hrani dodaju se rješenje u procesu pečenja.
Korak # 4: Nakon pečenja, smjesa se kuha i opet sode bikarbone se dodaje u smjesu. Konačno je grije u aluminijsku foliju na 1500C i plastike je spreman za korištenje.
3. Plastika od mlijeka i octa
Ovaj proces traje dulje nego druge procese. Sastojci potrebni su 1 šalica mlijeka, 3 tsps ocat, lonac, voštani papir, mjerne posude, pećnica, miješanje zdjela, ćup i cjedilo.
Korak # 1: dvije čajne žličice octa dodaju se mlijeko i smjesu je temeljito uzburkao unutar miješanje zdjele. Rješenje konačno curdles gore.
Korak # 2: rezultanta smjesa se zatim kuhana dosljedno i drugi žličice octa je dodao da ga.
Korak # 3: smjesa se zatim neka podmiriti za oko dva sata. Nakon što određeno vrijeme neke bijele gumena sedimenti su lijevo na dnu posude. To je zapravo sirovi oblik plastike.
Sedimenti su isprati ispravno i sada plastike je spreman za normalnu uporabu.
VIDEO
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gbBfykbHlbc&feature=player_embedded#at=46[/video]
 
Član
lhasa_green_beast je napisao(la):
Ima jedan momak Basic na bulevaru, uvjek vidim milion auta kod njegove garaze, ja mislim da bi ti on to znao
Da na bulevaru imaju radnju,oni me zanimaju ako ko sazna broj nek mi javi posto ovih par dana mislim da necu ici za Mostar.
 
Član
Imam pitanje da li se izradom ove plastike mogu napraviti tochkici za skejt(skate)
Samo to ;)
Msm i onako cu da to uradim,al samo da pitam za savet ;):icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top