NANGKANG GUME ISKUSTVA

NANGKANG GUME ISKUSTVA

Član
raja nasao sam gume nangkang u jako dobrom stanju 215/45 17 sara 5-6mm odprilike,pa me interesuje jel imao neko iskustva s ovim gumama,neko ih hvali neko kudi,covjek trazi 200km za sve 4??
 
Član
Ta dimenzija je skuplja,ja bi ih uzeo,uzeo bi ih zato sto su 215,tesko ces naci neke conti ili Michelin u toj dimenziji,bi jer ne bih na 17 stavljao 225,pogotovo sto je e36,tako ja to mislim,sada ce biti sigurno nekoga ko ce reci sto ne bi i nema veze ali jbga ;)
 
Član
pa necu na trke al necu ni da glavu izgubim..samo nako opcenito me zanimaju iskustva najjvjerovatnije cu ih uzeti al et zanimaju me druga misljenja..:D
 
Legend
Sve pohvale za gume
pola njemacke vozi na njima
generalno, sa tim "low price" gumama je samo bitno da je dobar dot, recimo ja nikad ne bi bjezao od bilo koje gume koja ima TUV (njemacki certifikat za kvalitet) sve dok nije starija od 2-3-4 god, bolje ti je uzeti nankang star 2-3 god nego michelin star 10 da se razumijemo..

Ja na leonu nazad imam nankang ns-2 (najzastupljeniji model tog prozivodjaca) i nemam bas nikakvih problema sa njima..

LP
 
Član
ako je svjeza guma uzmi je a ako je stara 4-5 godina nemoj je ni dzaba taman da je sara 7mm nemas nista od nje
 
Ja ih imam evo sad će druga sezona i imam samo riječi hvale za njih, ne vozim race nikakav, prošla godine sam prešao preko 8.000 km s njima ni najmanje zamjerke nemam, po meni je to dobra cijena i ne bi ih trebao ispustiti...
 
da se nadovezem prosle godine u martu sam kupio 2 gume nankang ns-2 evo drugu sezonu su na autu prvu sam na njima presao 10 000+ kilometara i za citavu sezonu normalne voznje jos su bile na pogonskim kotacima nisu se potrosile ni cio jedan milimetar
prijanjanje na kisi po meni extra dobro jos po seoskim asfaltnim putevima gdje lišca trave pa cak i blata ima koliko te volja + na to kiša nema klizanja niti iceg drugog
gume ne bruje neoma su mekane šta jos da pricam ja sam pre pre zadovoljan za savinu gumu sam morao dati oko 130KM a ova Nankang NS-2 109KM za isti profil a šara na savi ružna ko Ku...c H da posjedujem 17 felge nebih se razmisljao da ih kupim nimalo po toj cijeni ;)
 
Član
imam takodje nankang vec drugu sezonu i prezadovoljan, u dimenziji 185/55r15 cijena bila 105KM/kom. drzi odlicno, ne klize se, ne skripi
 
Član
Sve preporuke za gume, vozim na njima cetiri sezone dimenzija 225/45-17 i prezadovoljan sam.Cak mi se cini da se bolje ponasaju na kisi nego na suhom.
 
Član
ma znam ja da je dzaba sara ako je guma stara,to mi je komsija pa sam mu rekao da cu doci preko dana da ih pregledam i da vidim dot,stoje mu u garazi u mraku,sinoc sto sam vidio sara je dosta dobra tzv V sara..uzimam onda 100% :)
 
Član
Sta ce ti 215...treba bar 225 za nazad...plesat ce to sa uskim gumama jos kineskim.. bice ko koza na 215kama
 
Član
Upravo sam iz kolegine garaže, AUDI A8, 245/40 ZR19, Nankang sve 4. Ako njemu valjaju, Švica table, valjaće i tebi i skoro svakom od nas.
 
Član
Ok mi je uzimati takve gume za neke egzotične dimenzije ali kupovati ih za svakodnevne dimenzije nije dobro. Ne zato što su loše nego što se gume boljih proizvođača mogu nabaviti po cijeni u 5-10%. Kada sam kupovao 195/50 r15 gume, i barum i sportiva je bila jeftinija od nankanga
 
Top