Namot (lakirani kabl) za zavojnicu

Namot (lakirani kabl) za zavojnicu

Član
Ovako, zanima me gdje bi se u gradu mogao kupiti kabl (žica) lakirana kako bi se mogla praviti zavojnica za vlastite potrebe?
Ili, u kojim elektro uređajima mogu pronaći najdeblje žice za ove potrebe?
 
Lak zicu moze uzeti ko god vikluje motore, najdeblji primjeri su ti po transformatorima, posto imas starih radia, tu su prije ugradjivani poprilicno veliki transformatori rastavis mesing poklopac i onda lagano odvojis jedan limic zeljezni da se krene transformator da rastavlja jest sporo ali bude lijepog bakra ;)
 
Član
Moram refreshovati temu :) Prošli put sam se slučajno snašao za žicu a evo opet mi treba, zvao sam RS i prije dva mjeseca i prije mjesec i danas i .... nemaju nažalost.

Da li ima negdje neko provjereno mjesto gdje se može kupiti ta lakirana žica. Bilo bi dobro i da se debljine mogu vidjeti itd. Nalazio sam po transformatiorima, ispravljačima itd solidne-čak i poprilično debele (većeg prečnika) al' i dalje nisam zadovoljan performansama :icon_biggrin:

Il' ima li baš neki 100% provjeren uređaj u kojem se nalazi kabl iole velikog prečnika (po mogućnosti tamnog laka) ?? Znači konkretno recimo koji transofrmator itd ?

Svaka pomoć dobrodošla :)
 
Član
Do pokvarenog aparata ću teško doći, hvala ti u svakom slučaju da znam ako naleti-naleti :/

Imal' još nekih prijedloga ??
 
Član
Wat na carsiji gdje su banjalucki cevapi - samo im je ulaz sa druge strane Vidio sam da vikluju motore a ni ekipa nije losa u najgorem slucaju oni te sigurno mogu uputiti dalje ;)
 
Član
koji prečnik žice ti treba i imal ko da ti to preuzme u tuli mogu ti nabaviti te žice bilo kog prečnika jer rođak ima servis elektro motora tako da radi tom žicom
 
Top