Naljepnica za eko test

Naljepnica za eko test

Nije to nista, cekajte dok dodje porez na co2 . Jer eto vec se vrte oko eko testova, i ove naljepnice ne lijepe dzaba, vjerovatno ce u centar grada za 2-3 godine moci uci samo zeleni, zuti i crveni ce se po njivama vozat
Iduću zimu ide 100% da ne mogu neki voziti nikako ili da ne možeš ispod neke norme u centar grada, što napokon ima i smisla, a ne par-nepar i sl. budalastine
 
Jel se meni cini ili ova naljepnica nema holograme na sebi i moze se vrlo lahko falsirati? o_O
Druga stvar ova ista naljepnica kosta 5€ u Njemackoj :banghead:
 
Član
Na osnovu cega oni odredjuju koja naljepnica ide ,dali prepisu eko normu iz saobracajne ili ajmo jovo nanovo.koliko nam je drzava kilava oni ce samo prepisat iz saobracajne a svako drugo auto ima izvadjen kat.
 
Član
Na osnovu cega oni odredjuju koja naljepnica ide ,dali prepisu eko normu iz saobracajne ili ajmo jovo nanovo.koliko nam je drzava kilava oni ce samo prepisat iz saobracajne a svako drugo auto ima izvadjen kat.

To se radi, sta pise u saobracajnoj to lijepe .

Te "sankcije" kao ulazak u centar grada i skuplja registracija za losiju normu idu navodno tek posle 2020 god. , a ovo do tad je prilagodjavanje , kao da do tad popravis sto treba na autu da bi zadovoljilo normu koja pise u saobracajnoj .

90 % EURO 4 auta kod nas na cesti kad bi mjerili , a ne prepisivali iz saobracajne ne bi zadovoljili ni norme ispravnog EURO 3 (uklonjen DPF , skinut katalizator , blokiran EGR) ...
 
Član
Kod mene je euro 3 u saobracajnoj, 1.9 TDI 74kw, na sajbi naljepnica zelena 4, doduse ona njemacka posto je auto uvezen a vidjet cemo sta ce mi nalijepiti ovi nasi kad bude registracija..

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
 
Kod mene je euro 3 u saobracajnoj, 1.9 TDI 74kw, na sajbi naljepnica zelena 4, doduse ona njemacka posto je auto uvezen a vidjet cemo sta ce mi nalijepiti ovi nasi kad bude registracija..

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
To jw zato sto si katalizator imao mozda jos imas pa si u Njemackoj dobio euro 4 normu, rodica isto tako na ml 270 euro 3 u saobracajnoj a ima zelenu 4 na sajbi doduse ona je u Njemackoj..
 
Član
Kod mene je euro 3 u saobracajnoj, 1.9 TDI 74kw, na sajbi naljepnica zelena 4, doduse ona njemacka posto je auto uvezen a vidjet cemo sta ce mi nalijepiti ovi nasi kad bude registracija..

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk

Zalijepit ce zutu , nisu iste naljepnice u D i kod nas . Bilo je dosta slucajeva gdje u D papirima ima eco normu 4 , a ovdje ne moze proci homologaciju .
 
Član
Dragi narode. Uredu je sve to sa naljepnicama i meni se to dopada. Ali vecina gradjana nije u mogucnosti kupiti bolje auto jer finansije ne dozvoljavaju. Ono sto mene a i dosta naroda interesuje kako da svog ljubimca sto bolje pripremim za navedene norme. Barem Euro 4 ili 5. İmam Golfa 2 TD 1.6. Da li je dovoljno ugradnja Katalizatora i novih ispusnih lonaca sa filterima.. koliko bi to pomoglo..
 
Dragi narode. Uredu je sve to sa naljepnicama i meni se to dopada. Ali vecina gradjana nije u mogucnosti kupiti bolje auto jer finansije ne dozvoljavaju. Ono sto mene a i dosta naroda interesuje kako da svog ljubimca sto bolje pripremim za navedene norme. Barem Euro 4 ili 5. İmam Golfa 2 TD 1.6. Da li je dovoljno ugradnja Katalizatora i novih ispusnih lonaca sa filterima.. koliko bi to pomoglo..
Ono sto pise u saobracajnoj oni lijepe..
 
Top