nakon zamjene ulja pocelo drobit, mljet u motoru

nakon zamjene ulja pocelo drobit, mljet u motoru

Mozda su ti se culi hidropodizaci, ocigledno da mu ne godi to ulje, nemoj sipati gusce od 10W 40 zima je, gusti ulje bi zeznulo motor, naspi liqvi moly 10 40 to je italijansko ulje sigurno dobro i nema dupljaka!
 
Član
Ono sto ja mogu da ti preporucim je MOTUL 6100 Sinergie+, malo je skuplje ulje ali je vrhunskog kvaliteta, 10w 40, meni su ga preporucili zbog cuvenog problema podmazivanja fiatovog petaka i za sada sam prezadovoljan.
 
Gore ti je to sto stalno mjenjas ulja...ako koristis jedno ulje drzi se njega...ta mjenjanja proizvodaca i vrste ulj ce te kostati motora.
 
Član
kad sam se raspitivao koje ulje da stavim u svog golfa bar 10x sam čuo sa raznih strana "nemoj sipat 10w-40 propupaće ti motor, otiće sve u helać"... kakav kastrol magnetic i ta sranja, sve je to isto u gram... uzmeš bilo koje ulje i nećeš osjetiti nikakvu razliku... naspeš npr taj kastrol em ćeš sjebat motor em će ti ga trošit više nego goriva a pored svega togo skupo do vraga...

neko kaže motor mi tiši što nema veze s vezom... ja sam u pola godine 4 puta zamijenio ulje iz određenih razloga i svaki put različito... prvi put nasuo ravenol, drugi put šel, treći put mobil i sad zadnji put INU.... ama baš niakvu razliku nisam primijetio ni u radu motora ni u potrošnji...
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
jbg nije bas lupanje, vec mi je jedan motor prolupo i mislim da su drugaciji zvukovi bili, na odredjenim obrtajima je bas lupo, ovo je ko neka drobljavina i to na leru, kad dodam gasa prestane il ja ne cujem od gljive i auspuha.

Erole ako se cuje kao zvuk dizel motora u trenutku dok dodajes gas pa prestane kad se okretaji stabiliziraju onda su leteci i mozes odpjevati Hondi onu od Miroslava Ilica "Pozdravi je pozdravi" :icon_biggrin: ali valjda nije to.
 
GTI FAN je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
jbg nije bas lupanje, vec mi je jedan motor prolupo i mislim da su drugaciji zvukovi bili, na odredjenim obrtajima je bas lupo, ovo je ko neka drobljavina i to na leru, kad dodam gasa prestane il ja ne cujem od gljive i auspuha.

Erole ako se cuje kao zvuk dizel motora u trenutku dok dodajes gas pa prestane kad se okretaji stabiliziraju onda su leteci i mozes odpjevati Hondi onu od Miroslava Ilica "Pozdravi je pozdravi" :icon_biggrin: ali valjda nije to.

Mozda i nije...ali inace se taj zvuk cuje na oko 3000rpm
 
Administrator
erol_brcak je napisao(la):
Aj pomoc pod hitno. Motor 1.4 16v Honda, 88. g, ima preko 400 000 na sebi, prvo sam mu naluio Repsola 10w40, normalno radio, pa sam cuo kritike za Repsol, pa ajde reko neko drugo ulje i drug mi jedan skonta Castrol Magnatec 10w40, al pravi, nije laznjak, od glavnih uvoznika za BIH. 46km 4l pakovanje. Danas promijenim ulje, upalim auto, kad cujem nesto cudno, neki zvukovi zveketanja, al nako ne previse brzo, nije ko ventili, nego sporiji ritam. Nakon sto se ugrijo motor smanjilo se, al opet kad mu dam malo gasa i spuste se obrtaji cuje se par sekundi i prestane.

Posto se to pocelo cut istog trenutka kad sam nasuo novo ulje, posumnjao sam naravno na ulje, pa sam ga odma veceras istreso.

E sad, pomoc, sta da sipam, preporuka, jedni mi savjetuju 15w jer je kao puno preso motor, pretijetko je 10w

Koja viskoznost, koja marka? sta mislite sta se to moglo cut i molim boga da se sutra kad nalijem gusce nece opet cut
ako se cuju na pustanje gasa i spustanju obrtaja
mislim da su ipak podizaci ventila
 
Član
Nisam neki profesionalac ali repsol je dobro ulje bar kod mene jes da je nova masina al radi normala tako da repsol po meni je ok ulje
 
evo moje iskustvo necu hvaliti nikakvo ulje niti ista drugo kod mene se poceli pojavljivati cudni zvukovi iz motora rekoh j.....iga valja majstoru otjeram da covjek pregleda da zakazem termin dok je on pregledo rekoh odoh ja na kafu s jaranom pa cu skrenuti da vidim za po sata sta majstor kaze i tako ja skrenem kad majstor meni veli evo ga gotovo sjedi i vozi specijala gotova :icon_eek: ja osto zacudjen reko nema sanse da mu skines svjecice i neke sitnjarije za po sata kamoli specijalu uradit kaze on sjedi i vozi reko sta je bilo ma jedan ti šaraf bio odpusten od alternatora i on ti je pravio zvuk kao da je havarija u motoru kaze sjedi i vozi
tako je blio kod mene mozda i kod tebe sta tandrče pa imaš filing da je do motora daj Bože da nije pozzz ;)
 
Član
Meni je tako jednom lupalo u motoru kad sam poslije sto kaze ernadhusic skontao da ustvari lupa u alternatoru kad sam malo bolje poslusao iz raznih uglova.
 

MTR

Član
corrado16v je napisao(la):
Mozda su ti se culi hidropodizaci, ocigledno da mu ne godi to ulje, nemoj sipati gusce od 10W 40 zima je, gusti ulje bi zeznulo motor, naspi liqvi moly 10 40 to je italijansko ulje sigurno dobro i nema dupljaka!

Njemacka kompanija druze ;)

Ako lupa gore onda ti ventili nisu imali dovoljno ulja , tj. pumpa ti lose reagovala na novo ulje , ako lupa dole onda su se leteci/lezeci "razbetonirali" zbog jace tecivosti ulja , ovo drugo pobija ono prvo jer akoje ulje viskoznije/tecivije ne bi trebao imati problema sa ventilima , vrijedi skinuti uljnu pumpu i pregledati sito jer moguce je da je rjedje ulje podiglo neku necistocu ili sta vec

inace sirok pojam "lupkanje" mozemo dan/noc o tome
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
jbg nije bas lupanje, vec mi je jedan motor prolupo i mislim da su drugaciji zvukovi bili, na odredjenim obrtajima je bas lupo, ovo je ko neka drobljavina i to na leru, kad dodam gasa prestane il ja ne cujem od gljive i auspuha.

Nista, sipat cu taj Titan pa sta bude, samo jos dilema dal 10w il 15

Da se tebi necuje druk lezaj :icon_question:
 
Član
Nevjerujem da je druk jer se on čuje kad pustis kvacilo. A i on kaze da mu se cuje kad pustis gas sa 2000 pa dok ne padne, a druk nije tako jak zvuk da se cuje na tim obrtajima.
 
Član
Franki je napisao(la):
Nevjerujem da je druk jer se on čuje kad pustis kvacilo. A i on kaze da mu se cuje kad pustis gas sa 2000 pa dok ne padne, a druk nije tako jak zvuk da se cuje na tim obrtajima.

Na leru pise "ovo je ko neka drobljavina i to na leru, kad dodam gasa prestane il ja ne cujem od gljive i auspuha."
 
Top