Nakon strahovitog sudara Senad Lukač ispao iz "mercedesa" i poginuo

Nakon strahovitog sudara Senad Lukač ispao iz "mercedesa" i poginuo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nastradali 35-godišnjak bio za volanom "mercedesa" koji se sudario s "tojotom" * Četvero putnika iz drugog automobila prošlo s lakšim povredama


Na putu Brčko - Lončari u mjestu Grbavica jučer oko 8 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je život izgubio 35-godišnji Senad Lukač iz Brčkog, a četiri osobe su povrijeđene.

Strahovit prizor

Sudarili su se "mercedes" bh. registarskih oznaka za čijim upravljačem je bio nastradali Lukač, koji se kretao prema Brčkom, i "tojota" austrijskih oznaka kojom je upravljao Muhamed Ibrahimović (51), a koji je vozio u pravcu Lončara.
Pored Muhameda Ibrahimovića, u "tojoti" su bili i Šefika Smajlović (65), 11-godišnji Mirza Smajlović i Miralem Ibrahimović (22), koji su se, prema prvim informacijama, vraćali sa odmora u BiH u Austriju, gdje žive i rade.
Senad Lukač je, kako su nam ispričali očevici, nakon sudara ispao iz "mercedesa", a "tojota" se prevrnula.
- Čula sam jak udar. Pogledala sam kroz prozor i vidjela strahovit prizor. Svuda su bili prašina i dim, čuli su se jauci, ljudi su iz prevrnutog automobila izlazili, bili su krvavi i tražili su pomoć. Čula sam da su govorili da je čovjek iz "mercedesa" od siline udara ispao i da je još živ, ali je ubrzo rečeno da je umro - kazala nam je Stojanka Bambulović, vlasnica kuće ispred koje se dogodila nesreća.

Pušteni iz bolnice

Dragan Ninković, šef Odjela hirurgije u brčanskoj Općoj bolnici, potvrdio je da su četiri osobe primljenje na ovaj odjel gdje im je ukazana ljekarska pomoć.
- S obzirom na to da su zadobili lakše povrede, oni su nakon medicinskog zbrinjavanja i obrade pušteni na kućno liječenje. Zadobili su nagnječenja glave, nosa, natkoljenice i grudnog koša - kazao nam je Ninković.
Uviđaj na licu mjesta obavili su pripadnici brčanske saobraćajne policije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top