Naknadno ubacivanje sibera - sta uraditi da ne ulazi voda

Naknadno ubacivanje sibera - sta uraditi da ne ulazi voda

Član
Planiram dakle naknadno ubaciti siber u auto, slicno kao sa ovog videa dole... da ne duzim... Uglavnom kada se izreze rupa na krovu sta da nanesem na ivice izrezane rupe, kako da zastitim da ne ulazi voda u auto. Neki silikoni, mase?


Evo jedan video kako to rade u Webastom ali mi ovo nekako slabasno djeluje, samo ovu gumu stave koliko vidim i ovu vjerovatno antirost zastitu..hmm...


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PrSygDyb8mg&feature=related[/video]




Ne pricajte mi o ostalim stvarima tipa uvijanje sasije itd... Dakle zanima me samo kako sto bolje zastiti rubove da ne ulazi voda? Hvala
 
Član
Ovakav kao na videu, platneni od renault twinga onaj

Napisao sam da se radi o siberu da se bolje shvati o cemu se radi... A isto je mislim sve, i kod obcnog sibera i kod ovog platnenog...slicno je...

Napisao sam da se radi o siberu da se bolje shvati o cemu se radi... A isto je mislim sve, i kod obcnog sibera i kod ovog platnenog...slicno je...
 
Član
ovaj ala panorama krov nema svrhe ako ne skines i okolni lim sa auta donora. znaci isjeces cijeli krov zajedno sa panoramom i taj isjeceni dio pokusas kompletan postaviti na svoje auto. prije svega dobro odmjeri da vidis da li to po obliku, dimenzijama uopste i odgovara krovu tvog automobila
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ovaj ala panorama krov nema svrhe ako ne skines i okolni lim sa auta donora. znaci isjeces cijeli krov zajedno sa panoramom i taj isjeceni dio pokusas kompletan postaviti na svoje auto. prije svega dobro odmjeri da vidis da li to po obliku, dimenzijama uopste i odgovara krovu tvog automobila


Ma sav je ovaj krov na sarafima drug, dodju vodilice sa njim koje se zasarafe na krov gore. Nema sta isto ti dodje busio vamo rupe ili sjekao tamo...

Zanima me koja sredstva da nanesem izmedju lima i vodilica, izmedju vodilica i krova je sigurno ali izmedju lima auta i vodilica me zanima sta da nanesem...

Mislio sam preci lim anti rostom, staviti ovu gumu kao i ovi na videu a onda staviti silikona vodonepropusnog


Ima li jos neko neki prijedlog?
 
Član
Aaa ti si danas bio kod mene u radnji, vidim ja poznat mi audi pravo ;) sorry na off-u i sretno u daljim radovima ;)
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ovaj ala panorama krov nema svrhe ako ne skines i okolni lim sa auta donora. znaci isjeces cijeli krov zajedno sa panoramom i taj isjeceni dio pokusas kompletan postaviti na svoje auto. prije svega dobro odmjeri da vidis da li to po obliku, dimenzijama uopste i odgovara krovu tvog automobila

to je to,sa donora osjeces lim oko sibera ili ti ga tog panorama sranja i postavis komplet povaris zagitujes prefarbas i :icon_eek: :lol:
 
Član
zasto jednostavno ne naci auto sa siberom isto kao tvoje i kompletan plašt krova sa šiberom prebaciti i eto ga najlakse i najsigurnije rjesenje a radilo se xxx puta bez problema
 
Član
Selmir1 je napisao(la):
Aaa ti si danas bio kod mene u radnji, vidim ja poznat mi audi pravo ;) sorry na off-u i sretno u daljim radovima ;)

A ti si :) Hvala drug puno, biti ce to extra ;);)






Ma moze se sve uraditi ako radis kvalitetno i sa dobrim materijalom ;) Snasao sam se vec, radili su ljudi i nema kapi da prolazi. Uglavnom kada bude sve uradjeno postavim slike pa eto...

Veliki pozdrav svima ;);)
 
Top