Najljepši automobili svijeta

Najljepši automobili svijeta

Ovi automobili su u vremenu u kojem su zivjeli, odskakali od konkurencije, u pravom smislu riječi. DS je i danas izvanvremenski ... Zamislite 60-tih godina automobil sa hidrauličnim ovjesom, diskovima (na motoru) za kočnice ...

Ako bi na ovu listu stavili bilo koji današnji automobil, pogriješili bi, jer je konurencija današnjih automobila u pet deka ... Koji to automobil danas odskače od konkurencije ? Koji je savremeni automobil danas jedinstven ? Mozda Veyron, zbog marketinga .. ali realni ni on to nije ...
 
hamo_pipa je napisao(la):
Ovi automobili su u vremenu u kojem su zivjeli, odskakali od konkurencije, u pravom smislu riječi. DS je i danas izvanvremenski ... Zamislite 60-tih godina automobil sa hidrauličnim ovjesom, diskovima (na motoru) za kočnice ...

Ako bi na ovu listu stavili bilo koji današnji automobil, pogriješili bi, jer je konurencija današnjih automobila u pet deka ... Koji to automobil danas odskače od konkurencije ? Koji je savremeni automobil danas jedinstven ? Mozda Veyron, zbog marketinga .. ali realni ni on to nije ...

jasno to! ali evo recimo, zbog cega je miura na ovoj listi a nije countach. a bas za countach-a se moze reci da nije pripadao svom vremenu, da je bio stvarno senzacija kad je predstavljen itd..
 
hamo_pipa je napisao(la):
Ovi automobili su u vremenu u kojem su zivjeli, odskakali od konkurencije, u pravom smislu riječi. DS je i danas izvanvremenski ... Zamislite 60-tih godina automobil sa hidrauličnim ovjesom, diskovima (na motoru) za kočnice ...

Ako bi na ovu listu stavili bilo koji današnji automobil, pogriješili bi, jer je konurencija današnjih automobila u pet deka ... Koji to automobil danas odskače od konkurencije ? Koji je savremeni automobil danas jedinstven ? Mozda Veyron, zbog marketinga .. ali realni ni on to nije ...

Ovo boldirano ga ne cini lijepim :icon_rolleyes:

Ima par auta koji se trenutno proizvode ( ili su se proizvodili do nedavno ) i mogu na ovu listu sigurno : 458 je prelijepo auto , dizajn pefektan , zatim Aston Martin Zagato , Maseratti GT , Alfa 8c , Mercedes SLS , Pagani Zonda .... A od starijih ovdje definitivno fali De Tomaso Pantera :cool:
 
Od novih auta jedino Alfa 8C ima dizajnerski potips i jedini je automobil koji je vec sada ikona dizajna i orginalnosti i buduci klasik. 458, Aventador ili SLS nikad nece biti na ni jednoj listi u kojoj se gleda ljepota auta.
Velika vecina (i ovdje na ovom forumu) gleda na ljepotu auta kroz 600 ks ili 0-100 km/h. Pogresan kriterij. ;)
 
Član
a gdje su tu ova dva ljepotana
vw karmann ghia
VW_Karmann_Ghia_in_S%C3%A3o_Paulo,_Brazil.jpg

porsche 356
Porsche_356_rot_7784_big.JPG


ima ih još dosta taj mi izbor ima više auta što mogu uć među najružnije... oni jesu pile tog doba ali naslov kaže najljepši ali to sigurno nisu!!!
 
Porschefan je napisao(la):
Od novih auta jedino Alfa 8C ima dizajnerski potips i jedini je automobil koji je vec sada ikona dizajna i orginalnosti i buduci klasik. 458, Aventador ili SLS nikad nece biti na ni jednoj listi u kojoj se gleda ljepota auta.
Velika vecina (i ovdje na ovom forumu) gleda na ljepotu auta kroz 600 ks ili 0-100 km/h. Pogresan kriterij. ;)


Ne mozes reci da Zonda nema odlican dizajn ili ovaj ljepotan :
Aston_Martin_V12_Zagato_01.jpg
 
Pa Zagato uopce ne treba posebno naglasavati, to se zna :icon_smile:
Alfa je samo najbolji primjer onoga sta zelim reci... Mozda je previse rec da je jedina ali nadam se da shvacas bit ;)
 
Član
pa svako ima neki svoj izbor...recimo meni je lamborghini od bilo kog ferrarija ljepsi jer volim njihove ostre linije...ista sad ja trebam sastavit sve modele lamba i reci da je to vrh? nekom se ucinilo da je "to to" i stavio:icon_smile:
ova auta su za svoj period bila prelijepa,a i danas su onima koji vole oldtimere...uvijek ima ljepsih tako da...
 
Porschefan je napisao(la):
Pa Zagato uopce ne treba posebno naglasavati, to se zna :icon_smile:
Alfa je samo najbolji primjer onoga sta zelim reci... Mozda je previse rec da je jedina ali nadam se da shvacas bit ;)

Znam na sta mislis , i ja sam kolegi iznad rekao da hidraulicne kocnice ne cine auto lijepim :icon_smile:

I Alfa 4c ce biti umjetnicko djelo :cool:
 
Član
Pametni bi rekli ''ljepota je u ocima posmatraca''

Tako i ova tema moze ici u nedogled, sto je nekom lijepo, ja ne mogu gledati duze od sekunde i obrnuto :icon_eek:
 
Top