Najkraca ruta Tuzla-Igalo

Najkraca ruta Tuzla-Igalo

Član
Zanima me najkraci put iz Tuzle do Igala, viamichelin mi je izbacio ovu kao najkracu rutu.
Untitled1.jpg


Da li mozda postoji neka kraca ruta preko Mostara?
 
Administrator
Ja sam se malo raspitivao o toj ruti, i par ljudi mi je reklo da je najbolja ruta ići preko Dubrovnika. Jest duži put, ali je puno bolji. Sad nisam tačno zapamtio, ali mislim da kada ideš na Trebinje imaš dionicu lošeg puta. Kakvi su ostali putevi ne znam, ali skoro svi su preporučivali put na Dubrovnik jer je puno bolji.
 
Mislim da ti je ova ruta ponajbolja. Ja sam prosle godine isao ovuda, stim da sam prvo krenuo od Bilece prema Vilusima i na granici se vratio jer su radili tek taj put, i bilo je zeznuto sa natovarenim autom pa nisam ni rizikovao da ne ostanem bez kakvih dijelova. Pa sam isao do Trebinja, pa onda prema Vilusima. Pretpostavljam da su ga zavrsili do sada. Ja sam se spustio od Vilusa u Risan jer sam isao u Budvu, milina put sirok, nov, sve nizbrdo. E sad jedino ne znam tacno kilometrazu od Trebinja do Igala, mislim da je i taj put sad ok, da su ga sredili. Mada sve ti je to tu negdje, 20,30km kud god da krenes. Bolje gledaj gdje je ljepsi put.
 
Član
Untitled2.jpg


Evo i jedna i druga ruta, ova preko Dubrovnika je duza za nekih 30-tak km.

Kako mi se cini sve je to tu negdje kako god da odaberem, sad je samo pitanje kojom dionicom je manja guzva i bolji put?
 
Početnik
Jarane prva ruta koju si naveo nije najbolja ni najkraca! Logicno je da ides na Sarajevo pa dalje na Focu pa na Gacko preko Cemerna, pa zatim po gasu do Trebinja. Kad izlazis iz Trebinja na putu za Dubrovnik odvajas se lijevo za Igalo. Kompletan putni pravac je idealan sto se tice kvaliteta puta, samo sto ako imas slabije auto imas problem jer ima jakih uspona. I RS i Crna Gora su odradili kvalitetan put. Iz Trebinja si u Igalu za nekih 35-40 minuta zavisno od guzve na granici.

To je naj jednostavniji i najbolji trenutno pravac za destinaciju koja ti treba!

Pozdrav
 
Član
Jule, mogu ti rec samo da imam lose iskustvo sa Cemernim, ove zime sam isao preko njega,tacnije u avtovac katastrofa je bilo put je loš dosta.
 
Član
sad za sada je los put preko cemerna jer ima obilaznica nekih 10tak km. tokom sl mjeseca se otvara nova deonica puta sa tunelima i vijaduktom na cemernu gdje se to sve zaobilazi i put dosta skracuje tako da ce biti mnogo brze i sigurnije putovat. put je napravljen i od trebinja do h.novog jeste da je dosta krivudav i sl al je nov. i putarina je na tom djelu 3e za mala auta u jednom pravcu.
 
BHT Ovisnik
sto se tice preko Trebinja put nije los,nema guzve,fino se prometuje i blizi je nego preko Dubrovnika pa sad... mada je preko Dubrovnika put extra,al malo i duze i prometnije
 
Član
Znaci da idem ovako: Mostar-Pocitelj-Trebinje, pa onda na ovaj granicni prelaz Vilusi?
 
Top