Najbrzi Golf na svijetu

Najbrzi Golf na svijetu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Father-of-three Andy Waite, 42, who owns a bodyshop near Newmarket, Suffolk, bought the Mk1 1.5 litre Golf for £50, nearly £900,000 less than the price of the Bugatti, the world's most expensive car.

But after he modified the car to include a custom-built turbocharged engine, the Golf can hit speeds of 0-60mph in just 2.36 seconds - a tenth faster than the Veyron.

The Golf, with a 700bhp and 1850cc turbocharged engine has a top speed of 180mph and can also beat the Bugatti in a quarter-mile sprint.

"I took the chassis and shredded it up to make an absolute beast. The engine is custom-made and it has a roll cage like rally cars," said Mr Waite, of Fordham Cambs.

He is leading the Eurosport Compact Chassis drag race at the Santa Pod raceway in Northamptonshire.

"The tinkering's only just begun. I want to do a quarter mile in nine seconds," he said.

"It drives like a normal road car at low speeds but when I put it on the drag track you realise you have created a monster."

But he conceded: "The biggest problem is that once you get over 160 you can only drive it in a straight line because the steering goes wobbly."
 
RE: Najbrze auto na svijetu je ipak Golf

Odlican auto, evo moj doprinos temi!

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/FQOY8HMsREI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/FQOY8HMsREI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>
 
Član
RE: Najbrze auto na svijetu je ipak Golf

brutalan je, svaka cast vlasniku :cool::cool::cool:
sto se tice ubrzanja nemam rijeci:icon_eek::icon_eek:. Los ti je naslov teme, pise da golf ide 180 mp/h ili 290 km/h tako da nije ni biluzu da bude najbrzi
 
RE: Najbrze auto na svijetu je ipak Golf

galebu2 je napisao(la):
brutalan je, svaka cast vlasniku :cool::cool::cool:
sto se tice ubrzanja nemam rijeci:icon_eek::icon_eek:. Los ti je naslov teme, pise da golf ide 180 mp/h ili 290 km/h tako da nije ni biluzu da bude najbrzi

pise na 1/4 milje da je najbrzi
 
Član
RE: Najbrze auto na svijetu je ipak Golf

GreenDevil je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
brutalan je, svaka cast vlasniku :cool::cool::cool:
sto se tice ubrzanja nemam rijeci:icon_eek::icon_eek:. Los ti je naslov teme, pise da golf ide 180 mp/h ili 290 km/h tako da nije ni biluzu da bude najbrzi

pise na 1/4 milje da je najbrzi

pise da je od bugattia brzi na 402 m a koliko ja znam bugatti nije najbrzi auto na 402 m, a nema ni najvecu max brzinu
a ovaj golf ide 10.2 sec na 402 tako da nije najbrzi auto
 

LSD

Član
RE: Najbrze auto na svijetu je ipak Golf

jest ...ali vejron je najbrze serijsko auto...
tako da....golf je golf:lol:
 
Član
RE: Najbrze auto na svijetu je ipak Golf

LSD je napisao(la):
jest ...ali vejron je najbrze serijsko auto...
tako da....golf je golf:lol:

SSC ultimate aero je zvanicno najbrzi serijski auto
Keatink je ove godine uhvatio 416, ali se ceka zvanicni podatak
 

LSD

Član
RE: Najbrze auto na svijetu je ipak Golf

galebu2 je napisao(la):
LSD je napisao(la):
jest ...ali vejron je najbrze serijsko auto...
tako da....golf je golf:lol:

SSC ultimate aero je zvanicno najbrzi serijski auto
Keatink je ove godine uhvatio 416, ali se ceka zvanicni podatak

ma dajj..nemoj zezat:icon_biggrin::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Član
RE: Najbrze auto na svijetu je ipak Golf

gledao sam klip kad se ovaj golf tjerao sam porsheom i jos jednim autom,,,pustao ih je ispred sebe,i onda ih preticao i ostavljao po ne znam ni ja koliko:):),,,dobro receno gore u prijasnjim postovima MK 1 never die,,never
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top