Najbolji rally piloti svih vremena (VIDEO)

Najbolji rally piloti svih vremena (VIDEO)

Početnik
audia je zafrkavao naprijed smjesten motor ispred prednje osovine i auto je previse klizilo preko nosa,bilo pretesko na prednjem djelu..a dobro znamo da je balans tezine jedna velika stvar...msm da nigdje nije potvrdjeno da je Citroen C4 nabolji WRC auto,istina da je imao najboljeg vozaca jer ipak SuperSeb je najbolji vozac ikada,vozac sa najvise uzastopnih titula...Lancia Delta S4 atomska bomba na tockovima,vozaci su sjedili na rezervoarima goriva vrata su bila pretanka i samu su ih ona djelila od vanjstine..kombinacija kompresora i turbo sklopa su bili pun pogodak..imam negdje izjavu gdje su vozaci jednostavno izjavili da ja ona postala nevozljiva i da je nesmiju voziti na granicama..jer ovjes to nije mogao pratiti..ali dalje Ford RS2000 ufff to je bilo zlo i naopako,steta sto nije zazivilo jer je te godine grupa B ukinuta..ali odvozio je par brzinaca,vozeci nule i meo je konkurenciju u Lancijama i Pugovima..ono sto je maleni Pug uradio Audiju to je Lancia uradila Pugu,jednostavno to je bilo doba za pamcenje..prema mnogima Ford RS2000 bi bio najbolji automobil grupe B,ali se nije prosalvio nazalost..

a sto se tice predjenja WRC bolida i bolida Grupe B..vjerovatnio da bi WRC automobil odnio pobjedu,jer je umjereniji,uskladjeniji,bolje su podeseni itd..dok su bolidi grupe B bili prebrutalni,nervozni,razvijali su velike brzine itd..

u sto se ja napisa jbt..ali eto krenulo me ;)
 
Član
Lancia 037 je RWD autic, vjerujem da mu se svidjela, al jedno je dozivljaj voznje, drugo brzina, koje je konkurencija imala vise. Usporedi Veyrona sa Ferrari 430 Scuderiom, zna se odmah koji je brzi, a u kojem ces vise uzivati :D Covjek je valjda iskreno odgovorio sta je njega najvise odusevilo, dok su rezultati rezultati.

Group B auti su imali opak zvuk i tu stravicnu snagu motora i na videu kad vidis kako proleti, sjebes se od tog kompletnog showa. WRC auti su brzi al ne pokazuju to toliko, isto kao kad gledas izvana npr. Golfa 2 GTi sa nekim glasnim auspuhom i nekog serijskog Golfa 6 GTI, rekao bi ovaj drugi ne ide, to je nesto na taj fol. Da ne spominjemo ogromnu kolicinu publike koja je tad rally gledala i pridonosila svemu tome. A C4 WRC je zadnje 3 godine osvojio i konstruktorsku titulu, meni to dovoljno za proglasit ga najboljim. Ovaj IRC sto sad postaje aktuelan, mozda povrati dio slave rally-u :cool:
 
Lija je napisao(la):
audia je zafrkavao naprijed smjesten motor ispred prednje osovine i auto je previse klizilo preko nosa,bilo pretesko na prednjem djelu..a dobro znamo da je balans tezine jedna velika stvar...msm da nigdje nije potvrdjeno da je Citroen C4 nabolji WRC auto,istina da je imao najboljeg vozaca jer ipak SuperSeb je najbolji vozac ikada,vozac sa najvise uzastopnih titula...Lancia Delta S4 atomska bomba na tockovima,vozaci su sjedili na rezervoarima goriva vrata su bila pretanka i samu su ih ona djelila od vanjstine..kombinacija kompresora i turbo sklopa su bili pun pogodak..imam negdje izjavu gdje su vozaci jednostavno izjavili da ja ona postala nevozljiva i da je nesmiju voziti na granicama..jer ovjes to nije mogao pratiti..ali dalje Ford RS2000 ufff to je bilo zlo i naopako,steta sto nije zazivilo jer je te godine grupa B ukinuta..ali odvozio je par brzinaca,vozeci nule i meo je konkurenciju u Lancijama i Pugovima..ono sto je maleni Pug uradio Audiju to je Lancia uradila Pugu,jednostavno to je bilo doba za pamcenje..prema mnogima Ford RS2000 bi bio najbolji automobil grupe B,ali se nije prosalvio nazalost..

a sto se tice predjenja WRC bolida i bolida Grupe B..vjerovatnio da bi WRC automobil odnio pobjedu,jer je umjereniji,uskladjeniji,bolje su podeseni itd..dok su bolidi grupe B bili prebrutalni,nervozni,razvijali su velike brzine itd..

u sto se ja napisa jbt..ali eto krenulo me ;)

U sustini napiso si sve sto je trebalo napisat.Mozemo je komotno zatvorit sad :) ne bih da predjem u dosadu sa Toivonenom,ali on je jedini covjek koji se cinilo da je potpuno vladao S4-vorkom,ali eto ne dovoljno haman...Ferrari je proziveo odredjen broj primjeraka modela 288 GTO Evoluzione kako bi ih uvrstio u takmicenje.Iz grupe B je trebala da nikne grupa S (prototipi),primjer Lancia ECV od 800 ks.Smrtonosni incidenti Bettege i Toivonena (i navigatora Cresta),te nekoliko mrtvih medju publikom u Portugalu,bili su povod ukidanja grupe,ali prica se da je FIA svejedno planirala da to ucini jer je rally odnosio Formuli 1 sve vise svjetske scene i publike.Samo cu reci za kraj,jebes WRC bez Lancie i Audia,i bez onog bolesnog i perverznog blow-off zvuka sto na snimcima cekica neprestano direkt u mozak :)
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
Slazem se sa ovim sto si napisao,svakako tehnologija napreduje,prenos snage na tockove mnogo bolji danas.Ja mislim da bi idealna osoba za takav test bio Walter Rohrl :cool: bas je kontorverzan lik Walter...

@OggyBoy:svakako da prva vozila Grupe A,Delta Integrale,Toyota Celica itd nemaju sanse sa S4.Mislili smo na moderne WRC masiname.

Zaboravih napisati, Toyota jest WRC iz 2000., '99.,..., slagaću, ne znam tačno, ali uglavnom 15 godina mlađa od Lanče.
 
Početnik
VR6Boki je napisao(la):
Lancia 037 je RWD autic, vjerujem da mu se svidjela, al jedno je dozivljaj voznje, drugo brzina, koje je konkurencija imala vise. Usporedi Veyrona sa Ferrari 430 Scuderiom, zna se odmah koji je brzi, a u kojem ces vise uzivati :D Covjek je valjda iskreno odgovorio sta je njega najvise odusevilo, dok su rezultati rezultati.

Group B auti su imali opak zvuk i tu stravicnu snagu motora i na videu kad vidis kako proleti, sjebes se od tog kompletnog showa. WRC auti su brzi al ne pokazuju to toliko, isto kao kad gledas izvana npr. Golfa 2 GTi sa nekim glasnim auspuhom i nekog serijskog Golfa 6 GTI, rekao bi ovaj drugi ne ide, to je nesto na taj fol. Da ne spominjemo ogromnu kolicinu publike koja je tad rally gledala i pridonosila svemu tome. A C4 WRC je zadnje 3 godine osvojio i konstruktorsku titulu, meni to dovoljno za proglasit ga najboljim. Ovaj IRC sto sad postaje aktuelan, mozda povrati dio slave rally-u :cool:

..da sve so ti upravu,jedno je vizuelni efekat,a drugo su vremena po brzincima..

a sto se tice IRC,meni je to extra stvar,dosta mladih vozaca novih nada,fino slozeni autici sa atmosferskih 280ks i nenormalnom stabilnosti,jednostavno taj auto prasta greske vozaca i po meni to je dobar uvod u WRC...postaje aktuelan zato sto je dosta atraktivan,i hajmo rec jeftiniji za voziti,privlaci mlade vozace i nove timove..sto je svakako pohvalno...

ali ipak WRC donesena nova pravila i ostaje da se vidi sta ce se desavati u 2011 godini... ipak minimalizam je u modi pa je iWRC krenuo u tom smjeru..msm da ce i to biti dosta zanimljivo za gledati...;)

OggyBoy je napisao(la):
BlackPrince86 je napisao(la):
Slazem se sa ovim sto si napisao,svakako tehnologija napreduje,prenos snage na tockove mnogo bolji danas.Ja mislim da bi idealna osoba za takav test bio Walter Rohrl :cool: bas je kontorverzan lik Walter...

@OggyBoy:svakako da prva vozila Grupe A,Delta Integrale,Toyota Celica itd nemaju sanse sa S4.Mislili smo na moderne WRC masiname.

Zaboravih napisati, Toyota jest WRC iz 2000., '99.,..., slagaću, ne znam tačno, ali uglavnom 15 godina mlađa od Lanče.

Corolla WRC,nije se puno proslavila,i malo je nelogicno porediti je sa kraljicom rallya Deltom ali eto..;)
 
Član
meni su omiljeni mcrae i sada loeb..
posebno loeb , valjda zato sto sam ih dobro zapamtio :)

odlican video, upravo me inspirirao da i ja vozim :D
dvije igre rally-a su na downloadu :)
 
Početnik
AnDel je napisao(la):
meni su omiljeni mcrae i sada loeb..
posebno loeb , valjda zato sto sam ih dobro zapamtio :)

odlican video, upravo me inspirirao da i ja vozim :D
dvije igre rally-a su na downloadu :)

hoces najbolju rally igru svih vremena,doskora igra sa najboljom fizikom,sad je to GT5..

skini si Richard Burns rally,igra sa bezbroj modova i dodataka...najrealnija igra na svijetu,i ako si imalo zivcan nmj je igrati..
 
Član
IRC autici su pristupacni, to je dobra stvar. Kazu Peugeot je prodao preko 100 primjeraka 207-ice privatnim timovima. Oko 260.000 Eura za vrhunski konkurentan trkaci auto nije uopste puno para, posebno za takve likove koji se zele trkati na rally-u najviseg nivoa - uz WRC...

Sto se tice igrice, CMR sam kao mali igrao sa jaranom cesto na 1 racunaru, ono podjeli se displej i gasaj :D

CMR2 mi je s druge strane bila najbolja igrica koja se vozi na volan, tako se dao fino kalibrirati, imas osjecaj kao da vozis pravu trku. Upravo na toj igrici sa volanom sam naucio i neke stvari koje sam kasnije primjenio na pravom autu - tipa liftoff oversteer i slicno :cool:
 
Početnik
ma da automobili grupe Super2000 su bas sto kazes uvod u vece klase...vrhunski trkaci automobili,sa sigurnosnom opremom,i jako uskladjenim ovjesom i motorom..bas sto kazes ovi MALI privatni timovi i vozaci u usponu karijere..to je po meni najbolje sto se desilo rally sceni u svijetu..jer dosada je bila prevelika razlika od S1600 do WRC automobila,dok sada IRC i S2000 su stepenica vise..:D
 
Top