Najbolja debljina kablova za zvucnike

Najbolja debljina kablova za zvucnike

Član
zanima me da li je bolje zvucnike kopcati sa debljim ili tanjim kablovima.sta dobijam ili gubim sa jednim ili drugim.i stetili ista kvaliteti zvuka ili jacini ako se dva kraja kabla spajaju uvijanjem jedan na drugi :icon_question:
 
Član
cadvi_mo je napisao(la):
zanima me da li je bolje zvucnike kopcati sa debljim ili tanjim kablovima.sta dobijam ili gubim sa jednim ili drugim.i stetili ista kvaliteti zvuka ili jacini ako se dva kraja kabla spajaju uvijanjem jedan na drugi :icon_question:


Zasto razbijat glavu time kad mozes otic u OBI i kupit kablove i stopice za 5 km.
Samo mozes bezveze nesto zapalit. A ako spajas one pijacarske zvucnike mozes i zavrnit i izolirat mada ne znam zasto bi to radio ali eto. A ako spajas neku muziku moras to fino sredit. ;)
 
Član
Ako vec radis nesto kako treba..onda kupi odgovarajucu duzinu kabla,nemoj "uvijati" :D , a debljina kabla za zvucnike zavisi,recimo trosistemce ili u vratima zvucnike spajas 1,5mm2 kablom a woofer 2,5mm2 ( to ti je otprilike u 90% slucajeva) ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
cadvi_mo je napisao(la):
zanima me da li je bolje zvucnike kopcati sa debljim ili tanjim kablovima.sta dobijam ili gubim sa jednim ili drugim.i stetili ista kvaliteti zvuka ili jacini ako se dva kraja kabla spajaju uvijanjem jedan na drugi :icon_question:


Zasto razbijat glavu time kad mozes otic u OBI i kupit kablove i stopice za 5 km.
Samo mozes bezveze nesto zapalit. A ako spajas one pijacarske zvucnike mozes i zavrnit i izolirat mada ne znam zasto bi to radio ali eto. A ako spajas neku muziku moras to fino sredit. ;)

Dobro to za spajanje ali mene vise zanima ta debljina da tu nesto ne fulim.
 
Član
mdeebosna je napisao(la):
Ako vec radis nesto kako treba..onda kupi odgovarajucu duzinu kabla,nemoj "uvijati" :D , a debljina kabla za zvucnike zavisi,recimo trosistemce ili u vratima zvucnike spajas 1,5mm2 kablom a woofer 2,5mm2 ( to ti je otprilike u 90% slucajeva) ;)

Aha.e dobro hvala drug puno na info ;)

Franki je napisao(la):

Zadnja dva zvucnika.necu da rezem dasku pa sam ih konto staviti u stiropor (svakako je dobar izolator) malo deblji i napraviti u njemu udubljenje i ubaciti ih.naravno do cu jos malo dotjerati obojiti ili nesto tako.
 
Član
2.5 kvadrata i miran si.. može i 1.5 nebitno ;) ljudi na 5000wrms-a stave 4kvadrata :lol: tako da
 
najbolji ako hoces perfekciju od zvuka su ti " copper silver " provodnici ali za to treba imati dobar dzep ili kakvog ludjaka koji nezna sta ima u autu pa te moli da ga oslobodis nepotrebne muzike iz auta i normalno daje ti sve pojacalo buffer napojne kablove i kablove koji idu na zvucnike cak i cinceve s remote zicom da mu to povadis
Eh vidis ja sam naletio na takvu budalu i ako ti treba tog kabla ima ga oko 3m presjeka 3mm prodat cu ti ga cijena sitnica 500KM
znam da ljudi idu odma na ebay da provjere cijenu ali ovo nije posrebreni bakar nego u lisnati kabal koji ima pola bakrenih a pola srebrenih zica zbog toga je ta cijena ;)
 
Član
Prodajes kvalitetan kabal od 5 stoja nekome ko ce zvucnike staviti u stiropor?!?
Dobro,shvatili smo poentu,imas skupog kabla :icon_mad:
A druze,uzmi bilo kakav kabal,garantujem zivotom da neces nista razlike primjetit,na tom setupu koji ti spajas....
 
pa dajem konkretan odgovor na pitanje koje je postavio za debljinu i kvalitet provodnika
a to da se hvalim da imam tog kabla nisam ni ja znao dok nisam poceo citat sitna slova koja su na njemu ugravirana a nicemu mi i ne sluzi jer ne vrijedi imati to u autu bolje volim obicnog kabla 100m nego ovo jer obicni cu potrosit i nesto zaradit a ovo samo skuplja prasinu :icon_rolleyes:

:icon_exclaim:
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
pa dajem konkretan odgovor na pitanje koje je postavio za debljinu i kvalitet provodnika
a to da se hvalim da imam tog kabla nisam ni ja znao dok nisam poceo citat sitna slova koja su na njemu ugravirana a nicemu mi i ne sluzi jer ne vrijedi imati to u autu bolje volim obicnog kabla 100m nego ovo jer obicni cu potrosit i nesto zaradit a ovo samo skuplja prasinu :icon_rolleyes:

:icon_exclaim:

razdvoji ti te zice od srebra i pravac zlatara :D :lol:
 
Top