nadjoh i ja kvar ali prekasno

nadjoh i ja kvar ali prekasno

Član
U prethodnim postovima sam smarao o tome kako mi auto ne vuce i bla bla jos toga. Danas kad sam pomjerio razvodnik stanje se popravilo ali mi nije bilo jasno da odjednom sa novim uglom paljenja radi normalno a sa starim kao nece iako je prethodnih godina noramlno sve bilo. I rijesenje se samo prikazalo poslije svega 15 minuta, ostadoh na putu.
Dakle kao sto se vidi na zadnjoj slici pomjerena je remenica sa kajle i to poprilicno dobro sto je dovelo do poremecene smjese i paljenja.
Drazc remenice na radilici je pukao, kako, ja ne znam. Moje misljenje da je remenje bilo pretegnuto
Jednom rijecju jedan veliki problem. Tako da kad neko od vas bude imao slicnih problema nek ipak prvo provjeri i ono najozbiljnije


image1.jpeg image2.jpeg
 
Član
Gubio ti fazu zbog te remenice i ti kad si pomjerio paljenje donekle si dobio fazu dok nije bio u punoj snazi i otkino ti kajlu
 
Inače se remenica i vijak po pravilu mjenjaju na velikom servisu, a doslijed gdje ide kajla se obradjuje ako je dobila lufta.
Problem je sto to nitko ne radi pa se cude kad se ovo desi.
 
Član
Ima alat za obradu dosjeda na radilici fino to obradit stavit novu remenicu i vratit taj remen pokusat okrenut rucno motor.taj se remen nemoze previse stegnut cak neki imaju obicni spaner kao na pk remenu
 
Top