Na tabli "Service in 3000km " ?

Na tabli "Service in 3000km " ?

Član
Na golfu 4 TDI 66Kw prije paljenja pise "Service in 3000km" ,kada upali poruka nestane i tako prilikom svakog paljennja...Da li je u pitanju "mali sevis" ulje i filter ili je u pitanju "Veliki srvis" zupcasti i ostalo ??
Hvala unaprijed ...
 
Član
Nzm druze kako je na Golfu, na PUG-u se to ponisti na 30.000 nakon par dana ponovo se pali onaj kljucic za servis, tako da ne bi se ja bas previse oslanjo na to. Jbg znas kad si sta mjenjo prati po tome i to je to...
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Nzm druze kako je na Golfu, na PUG-u se to ponisti na 30.000 nakon par dana ponovo se pali onaj kljucic za servis, tako da ne bi se ja bas previse oslanjo na to. Jbg znas kad si sta mjenjo prati po tome i to je to...

Ma neznam ni sam kome vjerovati...kupio sam ga sa nasim tablama od covjeka koji pokazuje knjige i da je uradjen veliki sevis ...ovo bi otprilike trebao biti na sledecih 3000km mali sevis (ulje i filter jer se poklapa sa njegovim papirima)...zanimljivo je da se pogase sve lampice pri kontaktu ...znaci nema onog autica ili kljucica ,nego samo umjesto potrosnje goriva i temperature pise "Service in 3000km "
 
Administrator
To bi trebao biti mali servis. Ali ja da sam na tvom mjestu, odmah bi odradio mali servis i da znaš na čemu si i gotovo :) I onda ti pratiš promjenu ulja i filtera :)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
To bi trebao biti mali servis. Ali ja da sam na tvom mjestu, odmah bi odradio mali servis i da znaš na čemu si i gotovo :) I onda ti pratiš promjenu ulja i filtera :)
Da...tako ce i biti...malo sam pretrazivao na netu i nasao jednu zanimljivo objasnjenje u kome kaze da ako taj servis moze ponistiti sa tipkama ispod sata onda je mali srvis u pitanju...to je auto od kolege pa cu kad dojem kuci s posla probati to...hvala...
 
Član
Evo kako ces resetovati.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lvcxR-cXORk[/video]
 
Top