Na dug put sa niskim pritiskom ulja?

Na dug put sa niskim pritiskom ulja?

Član
Poz
posto sam vec postavljao temu o niskom pritisku ulja ovdje http://www.bhtuning.com/slab-pritisak-ulja-sta-se-moze-t-83341.html moje pitanje je, da li bi se sa njim smio usudit na dug put do mostara.
majstor mi je reko da ga ne tjeram iznad 90.posto ima dio autoputa itd, ne namjeravam se vozat vazdan.
sta ja znam, reko je da pod vecim gasom pritisak 3 bara i jace. po nekoj logici znaci ako je pod vecim gasom veci je pritisak znaci das ga drajvam na 3-4k obrtaja.objasnio mi je da se lampica pala kada se auto ugrije previse i ulje se skupi, tako nekako.desavalo se na autoputu da vozim 70 20 minuta pa mi se lampica pali. reko da li bi smijo ici jedno 120,130 mozda bi bilo sve ok. cujem neke glasine da turbo dizel treba samo gasat ako je nizak pritisak. koliko je to dostojno i istinito?
ne bi da izletim opet lovu ako ga trebadne slepat toliki put.dosla me 3 stoje iz zepca kad je stao prvi put.
hvala
 
Super Moderator
Tako sam i ja krenuo na motoru na kratak put sa losim pritiskom i dok sam pretico autobus on zariba :D
 
Član
Pa ako si već zijanio za šlepanje što opet rizikuješ.... isto ko da pitaš da li će mi auto stat nakon nekog vremena, a guma mi probljena...
 
Član
Pokrpi ti to i prodaj uzmi nesto sa malo sigurnijim i pouzdanijim motorom mozes svasta naci za 6-7tkm;)
Tebi treba dati orden imas konjske zivce sad sam vidjeo sa cime te sve taj golf zafrkavao u temamai jos zivis u nadi da ces ga popraviti netko ga je bas zapustio prije tebe.
 
Top