My KIA Ceed (JD)

My KIA Ceed (JD)

Član
Pa nije valjda toliki baksuz?
U svakom slučaju može uštediti na servisima da 2 nova motora može kupiti.
Imam poznanika koji su isto zanemarili garanciju i servis nijad vidjeli sa novim autom, a ima i onih koji se drže ovlaštenog kao pijan plota. Nevjerovatna razlika u cijeni održavanja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Buraz uzeo hijundajia* novog, i prve sedmice mu crko far i stop svjetlo (osigurac ili koji q je bio), za par sedmica otislo dugme na bravi za otkljucavanje vrata. To su dva puta mijenjali. Tako je i dizna mogla crknut.
Kad je covjek kupio novo onda da ne bi bilo briga nek plati servis pa da je rahat. Ono plati pa se kurci :)
Ako ce tako odrzavat, bez garancije, mogao je uzeti polovnog mercedesa ili bmwa, koji su ruku na srce, bolji udobniji i ljepsi od obih zutih auta.
 


Stigle felge za zimski setup.... :)

Ipak ce za sada ostati u garanciji na benzinu, potrosnja je prihvatljiva.
Sto se stakala tice, nikad nisam primjetio da se grebu, doduse, nisam nikada imao kamenje po staklima tako da ne znam.

Ps. Sto se hjundaija tice (IX35) meni je uz redovne servise, u 6 godina crkao samo senzor zatvaranja vrata suvozaca nakon 3 godine, i zamijenio ga, 15KM dio. Druga stvar, ali nije do fabricke greske, neko mi je nekad pokidao dihtung na konektoru za ECU (vjerovatno kad su ugradjivali plin), pa je nekako doslo vode tu, da li pri pranju ili kako ne znam, pa je iskorodirao konektor, pozelenio skroz, pocele lampice da se pale, otkazao elekticni volan, otkazao ESP, safe mod upalio nece preko 1500rpm, nece da upali kao da nije pritisnuto kvacilo... kad se konektor ocistio sve ok bilo osim sto nije htio da upali, falila masa na prekidacu kvacila nekako... doveli masu sa lima i radilo ok onda sve, poslije pokrio ECU filcom da vise voda ne dodje ni blizu... ali kazem to je bila greska mehanicara, samo nisam primijetio na vrijeme, pa ne znam kada ni ko je pokidao taj dihtung... inace drugih kvarova nije bilo za 150.000km i 6 godina.
 
Poslednja izmena:
Top