My KIA Ceed (JD)

My KIA Ceed (JD)

Evo i moje masine, koju sam kupio novu prije 15ak dana u KIA Centar Sarajevo...

Kia Ceed (JD) 2017.
Motor: Euro 6; zapremine 1.4 L, benzinac (MPI, DOHC, CVVT), snaga: 74kw (100ks).
Ima dosta opreme (auto dual klima, tempomat, bluetooth, rikverc kamera, 6 airbags... itd...), alu felge... uglavnom zadovoljan kako ide... razmisljam o LPG ugradnji, jer sam na proslom autu imao LPG Atiker instalaciju... da li je neko sa foruma imao iskustva sa LPG na Kia Ceed ili Hyundai i30 novije generacije... ?



 
Lijep Autic. Provjeri dobro za LPG. Azijska auta inace ga ne podnose

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
Jedino zbog garancije (7 god) se i dvoumim... vozio sam 6 godina Hyundai IX35 (takodje nov uzet) na LPG, bez ikakvih problema, i nikada nisam zazalio sto sam izgubio garanciju.... sam sebi servisirao 3x jeftinije, sipao gorivo 3x jeftinije... ali on je trosio oko 11L, tako da je to bilo opravdano... ovdje ipak nesto manja potrosnja... ali opet racunam da ne bi trebalo biti kvarova u 5-6 godina, a ustedjene pare na servisu i benzinu bi mogle opravdati eventualne popravke...
 
Član
Što se tiče plina, nemaš se šta dvoumiti. Provjeri za garanciju, znam da su neke marke dozvoljavale ugradnu BRC plina bez gubitka fabričke garancije, mislim da su Dacia i FIjAT u pitanju bili, ali to je davno bilo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ako si vozio hyundaia onda znas da moras obratiti panju na stakla. Tj pazi kako otvaras prozore jer kad upadne i manji kamencic izmedju gume i stakla, staklo nastrada. I ako nadjes pticiji izmet na staklu, niposto ne trljaj, izgrebat ces staklo.
Neki dan bio u hyundaiu, od 5 polovnih auta iz 2016 na svakom je staklo izgrebano.

Nek' je sa srecom

Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Član
Prvi put cujem to za stakla a vec 3 god imam i30.

Sto se tice kie, jesi ti sastavljao opremu ili fabricka? Kod mene na i30 za osnovni model je dao podosta opreme ali nije bila kamera i bluetooth

Poslano sa mog T03 koristeći Tapatalk
 
Član
I zaboravio sam reci ne strugati led sa zadnjeg stakla isto se osteti.
Uslikam ovih dana dok odem kod buraz. Kod njega je i40.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Za pokretaca teme. Drži se garancije, trebat ce ti. Potrosnja nije ubitacna da bi plin ugradjivao. Garantne intervencije ce ti se desiti. Motor nece krepati ali periferno stalno nesto zatreba. Govori ti vlasnik iste.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Član
Za pokretaca teme. Drži se garancije, trebat ce ti. Potrosnja nije ubitacna da bi plin ugradjivao. Garantne intervencije ce ti se desiti. Motor nece krepati ali periferno stalno nesto zatreba. Govori ti vlasnik iste.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Ja mislim da ta fabrička garancija odnese previše para ovlaštenom servisu, a sve sam možeš 3x jeftinije odraditi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nije KIA savrsenstvo. A neke pizdarije u koje se jos nisu ustelili kostaju zesce ako je o tvom trosku, tj ako nisi u garanciji. Ne mogu o vlastitim detaljima i slucajevima jer korektni su dosta na reklamacijama. Sacekaj pa dozivi, u medjuvremenu ti savjetujem Drz se garaze njihove. I da, auto nikad nije stalo niti na slepi doslo.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Član
646fc18105efb52a144d0c6a95a32bc0.jpg

544e7c1a62aecb2392c3fa528a6d432a.jpg

41f40518b781d4f0c324c8a1f41f9136.jpg



Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Član
To je 100% tacno, sto se servisa tice

A sta da mu crkne motor?


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Pa nije valjda toliki baksuz?
U svakom slučaju može uštediti na servisima da 2 nova motora može kupiti.
Imam poznanika koji su isto zanemarili garanciju i servis nijad vidjeli sa novim autom, a ima i onih koji se drže ovlaštenog kao pijan plota. Nevjerovatna razlika u cijeni održavanja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa nije valjda toliki baksuz?
U svakom slučaju može uštediti na servisima da 2 nova motora može kupiti.
Imam poznanika koji su isto zanemarili garanciju i servis nijad vidjeli sa novim autom, a ima i onih koji se drže ovlaštenog kao pijan plota. Nevjerovatna razlika u cijeni održavanja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Motor nece crknut. Na 7 servisa u 7 godina usteda 800 KM. Ne brane ti oni da mijenjas disk plocice sebi. Stembilj na intervalu je bitan. A auto je takve izrade da sem izmjene tekucina i filtera nema nista drugo da se radi. Kakva dva motora. Nije 4.2 sa dva turba, atmosferac bijedni sa lancem i svjecicama.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Top