muzika nanovo

muzika nanovo

Član
eh ovako u planu sam ubacivati neku muzikicu u auto ali ovaj put idemo lagano i probat cu da to odradim kvalitetno..
nesto od opreme imam a nesto cemo da kupimo ali redom:
1.CD Blaupunkt Madrid 210 ( solidno )
2.Sub Pioneer TS-W3004spl x2 :)icon_smile:)
3.napajanje za pojacalo od sistema

U planu sam da radim:
eh ako mi mozete sad da predlozite (gdje ,kako ,posto ) dampiranje da radim to sam u planu prvo kakve su cijene gdje se moze nabaviti i ostalo

i posto je u pitanju peugeot 206 omisljam se dali da ubacim 2 suba ili jedan
koliko moze da izbaci 1sub db-a (kutija ce ici za dnevno slusanje znaci oko 35Hz) a koliko 2 dali ce to biti neka velika razlika ili nesto malo, uglavnom dajte savjete oko ova dva pitanja
 
heeheh ljudi..mogla bi koja rijec i na bosanskom jeziku..:D
ovdje je mnogo pocetnika kad je u pitanju audio sistem pa za neke stvari bi mogla pojasnjenja u zagradama
mislim da ce se neki slozizi sa mnom :icon_rolleyes:
 
Član
@black_aneglll - Svi smo bili pocetnici..i svi mi moramo prvo procitati osnove svega (imas ovdje na forumu mali milion tema sta je sta) kada to fino procitas znat ces o cemu se radi ;)
 
sigurno nece SQ dok ima 3004SPL-e :icon_biggrin: a naravno da ce glasnije svirat dva woofera, nego jedan, ako imas mjesta i nije ti zao gepeka ubaci oba, to ti je nekih 100-120L BR i naravno ako imas snage za oba, sve ti je to do pojacala koje nisi naveo da imas, ti wooferi mogu pofino glasno, a bome mogu i trpit sve i svasta, samo dobro pojacalo. ;) a za db ti wooferi nisu nista specijalno, teski su, traze puno snage, a i sa puno snage ne daju neke rezultate.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
sigurno nece SQ dok ima 3004SPL-e :icon_biggrin: a naravno da ce glasnije svirat dva woofera, nego jedan, ako imas mjesta i nije ti zao gepeka ubaci oba, to ti je nekih 100-120L BR i naravno ako imas snage za oba, sve ti je to do pojacala koje nisi naveo da imas, ti wooferi mogu pofino glasno, a bome mogu i trpit sve i svasta, samo dobro pojacalo. ;) a za db ti wooferi nisu nista specijalno, teski su, traze puno snage, a i sa puno snage ne daju neke rezultate.

ovo je na neki nacin odgovor..a ovako bi i ostali trebali davati savjete a ne nesto lijevo... mislim da ce sistemi davati dobar SQ a pajo SPL pa se nadam da cu biti zadovoljan tom nekom sredinom... a sto se tice ubacivanja dva paje da je samo u pitanj gepek vec cijelo auto zato zelim dampirati.... icu polako nadam se da cu odraditi kako valja... i hvala na savjetu... i ako znas nesto u vezi dampinga dje ima toga posto je

zen_3dom je napisao(la):
a cime napajas tolike subove???? DD Z1??????

sta hoces, SPL ili SQ???????

ma neku sredinu izmedju SQ i SPL... a vidjet cu cime napajat sve u svoje vrijeme
 
Član
jedan pioneer 3004 spl u slot port kutij i na dobrom pojacalu je i vise nego dovoljno, sto bi na PIK-u rekli odvaljuje:D
Ja sa radio tri razlicite kutije za dva komada 3004 i vjeruj u nedostatku snage za dva bolje svira jedan u slot port kutij :icon_rolleyes:
bas im treba dosta snage da se pokrenu, i ne znam kakvo bi pojacalo naso za dva komada a da je manje od 1000 KM polovno :icon_rolleyes:

radije kupi dva pioneera 306 ili 307 i uradi dobru kutiju i dobro pojacalo nadji za njih glasnije ce svirati ;)
I obrati paznju na kablove uzmi barem 35 mm :icon_smile:
 
Član
naravno da ce u paru biti bolje , ali ako je amp. manje snage idi slobodno 120+L ako gepek dozvoljava , ali ako hoces da iskoristis sub. onda ces platiti dobro amp. a za takav amp. ide i struja .....
 
Član
adi187 je napisao(la):
jedan pioneer 3004 spl u slot port kutij i na dobrom pojacalu je i vise nego dovoljno, sto bi na PIK-u rekli odvaljuje:D
Ja sa radio tri razlicite kutije za dva komada 3004 i vjeruj u nedostatku snage za dva bolje svira jedan u slot port kutij :icon_rolleyes:
bas im treba dosta snage da se pokrenu, i ne znam kakvo bi pojacalo naso za dva komada a da je manje od 1000 KM polovno :icon_rolleyes:

radije kupi dva pioneera 306 ili 307 i uradi dobru kutiju i dobro pojacalo nadji za njih glasnije ce svirati ;)
I obrati paznju na kablove uzmi barem 35 mm :icon_smile:
imao sam kutiju za jednog tuning 35Hz al za golfa 2,,, sad ne moze da stane u pezoa... pa i ja mislim da ce 1 bit dovoljan jer nikad ih necu moc zasitit strujom da rade kako treba pa ce najvjerovatnije ic ta opcija sa 1subom



koki+ je napisao(la):
naravno da ce u paru biti bolje , ali ako je amp. manje snage idi slobodno 120+L ako gepek dozvoljava , ali ako hoces da iskoristis sub. onda ces platiti dobro amp. a za takav amp. ide i struja .....

vidjet cu ako naletim na kakav dobar amp idu dva a ako ne onda ovo sto sam odgovorio adi-u
 
Član
Vjecito pravilo CONE AREA RULES!!
2 bolje od jednog samo sto i ljuban rece treba to snage dooosta da bi ih namucio imalo, po meni 1 stavljati se ne isplati mnogo bolje zvuce 2.
U SPL ozbiljnije nemas sta raditi (mada kako vidim mjesas pojmove SQ i SPL jer mislis da ce SQ stvarati sistemi a SPL wooferi ili gresim?)
U glavnom staaara prica iskucana vec milion puta 2 komada kutija 100+l (koliko dozvoljav a tvoj stil zivota i upotreba gepeka) sto jace pojacalo i iiiiiideeemooooo
 
Član
11bue7r.jpg
65x0yv.jpg
malo slikica. i jos nesto ljudi gdje ima aku-a za muziku da mogu podmjerivat 1.5-2kw rms-a i koji bi to bili koji su se pokazali kao dobri
 
Član
Vidi kod Muhe u caraudio on je držao exide ;)

zeznuto za kutiju kad je mali gepek u autu :icon_rolleyes: Preblizu su ti wooferi vratima gepeka, direktno u njih udara manje ti odma strujanje pritiska u autu a haubu odbi, mogu mislit kak tablica zveči :D

Elipse ti isto pritisak woofera izbija ako imaš mjesta stavi ih gdje pozadi u bočne tapacirunge
I uzmi malo šmirgla il onu stolarsku turpiju pa zaobli ivice gdje ti je port ;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Vidi kod Muhe u caraudio on je držao exide ;)

zeznuto za kutiju kad je mali gepek u autu :icon_rolleyes: Preblizu su ti wooferi vratima gepeka, direktno u njih udara manje ti odma strujanje pritiska u autu a haubu odbi, mogu mislit kak tablica zveči :D

Elipse ti isto pritisak woofera izbija ako imaš mjesta stavi ih gdje pozadi u bočne tapacirunge
I uzmi malo šmirgla il onu stolarsku turpiju pa zaobli ivice gdje ti je port ;)

ima neki model aku-a koji se izdvaja (mislim na taj exide) ili su tu priblizno svi. A za kutiju sam konto okrenut prema gore, zadnju policu izbacit zajedno sa elipsama( sta mislis o toj opciji). A sto se tice tablice ona se ne cuje ubacio sam gumu gdje god je moglo stat i zalijepio, samo se cuje lupanje metala od metal na mjestu gdje je brava, i u planu sam odstranit zadnji brisac (a ionako bi otpo sam :lol::lol:)


može se aku smjestit umjesto rezervne gume

ma dje bilo :icon_smile:
 
Top