muka...slomljen kljuc

muka...slomljen kljuc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Danas slomio kljuc na Mercedesu W202, C200 96. godiste...
ja da upalim i nisam ni stavio u bravu, on puce, sreca pa slomljeni dio nije ostao u bravi...
dal neko zna dal se moze novi napraviti u ovlastenom Mercedesovom servisu? ako ne bude mogao, nahebao sam, rezervni nemam, auto mi nije kod kuce...a u pm:smajli25:
i364536_DSC02738.JPG

 
Hmm mislim da moze samo sto se, cini mi se mora kodirati...Znam da se Renault-ov napravi u ovlastenom, a Boga mi kosta...Nazovi Mercedes ovlasteni i pitaj...
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Hmm mislim da moze samo sto se, cini mi se mora kodirati...Znam da se Renault-ov napravi u ovlastenom, a Boga mi kosta...Nazovi Mercedes ovlasteni i pitaj...

sutra u DJUG AUTO i vidjeti ako oni prave uopste kljuceve...i da kosta koliko god, sta cu, moram kupiti kljuc....jbg
niko drugi ne moze napraviti kljuc zato sto se mora kao sto si reko kodirati...
samo molim Boga da to sutra zavrsim...
 
Početnik
boss_C200 je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):
Hmm mislim da moze samo sto se, cini mi se mora kodirati...Znam da se Renault-ov napravi u ovlastenom, a Boga mi kosta...Nazovi Mercedes ovlasteni i pitaj...

sutra u DJUG AUTO i vidjeti ako oni prave uopste kljuceve...i da kosta koliko god, sta cu, moram kupiti kljuc....jbg
niko drugi ne moze napraviti kljuc zato sto se mora kao sto si reko kodirati...
samo molim Boga da to sutra zavrsim...

po broju sasije se narucuje kljuc,kosta cca 250 KM,rok isporuke 14 dana.
napravi obicni kljuc i zaljepi taj plasticni dio uz njega jer je tu imobilizator
 
Član
[/quote]

po broju sasije se narucuje kljuc,kosta cca 250 KM,rok isporuke 14 dana.
napravi obicni kljuc i zaljepi taj plasticni dio uz njega jer je tu imobilizator
[/quote]

huh 14 dana,
znaci da izradim obicni kljuc i da ga zelijepim na ovaj daljinski, hoce li tako moci upaliti 100%? jel informacija tacna:icon_question:
hvala ti puunooo!
 
Član
Tacna je, btw svak cast snagatoru :)
Odnesi polomljen nek ti urar nareze novi, taj novi sastavi fizicki sa ovim tvojim polomljenim (plasticni dio).
Upalit ces bez problema, sto ti rece 4d56.

Dugorocnije:
nadzi takav nenarezan ili ga naruci, taj novi narezi prema tvome, a u njega (plasticni dio) stavi kapsulu imobilizatora ili taj novi firsko kodiraj, pa ces imat rezervni.

gud lak
 
Član
nermin je napisao(la):
Tacna je, btw svak cast snagatoru :)
Odnesi polomljen nek ti urar nareze novi, taj novi sastavi fizicki sa ovim tvojim polomljenim (plasticni dio).
Upalit ces bez problema, sto ti rece 4d56.

Dugorocnije:
nadzi takav nenarezan ili ga naruci, taj novi narezi prema tvome, a u njega (plasticni dio) stavi kapsulu imobilizatora ili taj novi firsko kodiraj, pa ces imat rezervni.

gud lak

:lol::lol: nije uopste bilo upotrebe teske sile, doslo je do zamora materijala:)

znaci sutra odem u ovlasteni servis, ako ne mogne se napraviti odma, tj. isti dan onda idem izraditi novi kljuc i lijepim ga za ovaj daljinac(bitno je samo da je kljuc blizu daljinca?),...
sta mislis dal ovi u servisu imaju takvih daljinaca sa nenarezanim kljucem, il se to dobavlja po narudzbi?

ugl. hvala puno, dosta ste pomogli!;)
 
Početnik
taj princip sa takvim prislanjanjem mehanickog dijela uz imobilizator u svrhu paljenja je rjesenje koje ti treba posluziti da vozis auto dok ti ne dodje novi kljuc,trebalo bi i moralo bi da radi,a prije 14 dana cca ga neces dobiti vjeruj mi,kodirati drugi kljuc prema kompjuteru motora neces sigurno s time se nemoj zajebavati jer ako izgori kompjuter motora to ti je cca 2500 KM + PDV a w202 je znala i to raditi kad je maltretiraju sa kljucevima.
pripremi licnu vlasnika vozila i samog vlasnika kada budes isao u servis da potpise izjavu o narucivanju kljuca
 
Član
evo danas sam napravio kljuc....izradio novi i dosao je na isto mjesto gdje je i stari bio, znaci sad je na daljincu uklopljen kao sto je i prije bio, auto radi bez problema...
a kolko je to sad sigurno i koliko ce to raditi?
novi kljuc me kostao 30 km..
 
Član
pa trebalo bi bit ok,jer si napravio kljuc koji sad izgleda identicno originalnom:icon_question:
pritisnes onaj dugmic i on izadje:icon_question: ako je tako onda ne vidim razloga sto ne bi radio i dalje
 
Član
4D56 je napisao(la):
taj princip sa takvim prislanjanjem mehanickog dijela uz imobilizator u svrhu paljenja je rjesenje koje ti treba posluziti da vozis auto dok ti ne dodje novi kljuc,trebalo bi i moralo bi da radi,a prije 14 dana cca ga neces dobiti vjeruj mi,kodirati drugi kljuc prema kompjuteru motora neces sigurno s time se nemoj zajebavati jer ako izgori kompjuter motora to ti je cca 2500 KM + PDV a w202 je znala i to raditi kad je maltretiraju sa kljucevima.
pripremi licnu vlasnika vozila i samog vlasnika kada budes isao u servis da potpise izjavu o narucivanju kljuca

edoze je napisao(la):
pa trebalo bi bit ok,jer si napravio kljuc koji sad izgleda identicno originalnom:icon_question:
pritisnes onaj dugmic i on izadje:icon_question: ako je tako onda ne vidim razloga sto ne bi radio i dalje

da, potpuno identican, i na istom mjestu gdje je i bio, kad pritisnem dugme, on se otvori....valjda ce biti ok..pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top