Možete li da pretpostavite gdje završe novi automobili koji ne mogu da se prodaju?

Možete li da pretpostavite gdje završe novi automobili koji ne mogu da se prodaju?

Član
Ma donirati ih u nesto i onda pare dati nekome,svaki dan ljudi umiro d gladi,bolesti i slicno..

Nema ovo smisla,sve se to moze uraditi nekako a da se ne ugrozi smanjenje prodaje novih auta..

Donirati auta nekim organizacijam,crveni kriz i nekim zemljama da ih prodaju za manje da bi te pare ulozili u neke dobrotvorne svrhe..
 
Član
Kakvo doniranje, pa nisu oni u poslu doniranja i gubljenja para.
SVEEE Ama bas sve na kraju dođje na sto računovođa gdje oni gledaju zaradu i profit!
Upravo zato se najviše prave "međju klase" i sivilo automoilizma razvij jednu platformu i pravi 20modela na njoj samo iscjedi sto više novca.
I da takav neko nešto donira??
 
Član
ja mislim da je ovo neki lazni članak, i da su ovo auta koja čekaju da idu kupcima i u auto salone diljem svijeta.....

jer čisto sumnjam da mogu ovoliko pogriješiti u procijeni koliko treba auta proizvoditi....


a ako malo bolje pogledate ove slike što se bolje auta vide, sva su auta čista, da stoje malo duze vremena vani bila bi prljava skroz
 
Član
Vidi se da su neka malo starija američka auta u pitanju, ovo su možda slike sa skladišta na početku krize 2008. - 2009. godine...
 
Član
Ljudi moji cime se vi zamarate u kapitalistickom svijetu u kojem svaki dan od gladi umre 17 000 djece,svaki dan,i nikog nije briga.To ce sve otici u rezaliste i zdravo,to je normalna stvar sa svakim proizvodom,visak i adio.
 
Član
RS Turbo, ne daj da te vakcinisu, nosi alu foliju na glavi da te brani od haarpa i mobilnog, kisobran i po suncu da te ne zaprase kemtrejlsima, ne pij red bull jer u njemu ima sperme od bikova, svijet vode ljudi-gusteri a proizvodjaci proizvode 2 miliona auta zato jer nisu mogli prodati prvi milion pa ce sada ljudi da polete kupiti drugi milion a prvi milion auta ce da trune na nekoj livadi i tako je to isplativo... ima smisla, dok nas ne pokupe vanzemaljci.
 
Legend
Da truhnu, naprosto, cisto sumnjam.. Mislim da to bas nema nikakve veze sa auto industrijom..
Bilo ko je upucen u logistiku i logisticke sisteme , napredne jel, shvatit ce koliko auto industrija tezi smanjenju troskova u svakom obliku, tako da proizvesti automobil i onda ga ostavit da truhne, jos u ovim kolicinama je bas smjesno..
Trenutno se tezi recikliranju svega i svacega, tako da mi ovo zvuci prosto nevjerovatno, da ih bukvalno odlazu da truhnu, a pri tome da placaju najam za ovoliki prostor ma koliko god bila cijena najma po m2 ili tako nesto...

Ovo sto kenno kaze ima smisla, velika je vjerovatnoca da su ovo automobili koje je zadesila kriza krajem 2000te tako da je vjerovatno to to..

Fele nemoj me pogresno shvatit, vidim da je c/p post, jako je dobra tema i jako zanimljiva, ovo gore o posudjivanju, poklanjanju.. pa nije auto industrija humanitarna organizacija, zivimo u 21.vijeku gdje ce se jos malo i zrak koji udisemo poceti naplacivati, tako da uozbiljite se..
 
Top