Mozel pomoc....Megane 2

Mozel pomoc....Megane 2

Član
Upalim auto ne pokazuje nikakvu gresku , odem do benziske ugasim, natocim tecnost za pranje sofersajbi ....ponovo auto upalim i upali mi se lampica SERVICE i na bordu pise ELEKCTRONIC FAULT.....e sad auto se normalno ponasa....sve radi u njemu, sva elektronika...znal neko sta bi moglo biti?
 
Član
Malo što sam potražio naišao sam da se desi da uđe voda kod osigurača i da se počne tu hrđa stvarati. Imaš na youtube kako i šta da radiš ako ćeš sam. Da nisi posuo nekuda tečnost po kutiji sa osiguračima?
 
Član
Ma i ja samo to pogledo...al koliko sam vidio to su slucajevi kad nece auto da upali..a kod mene sve normalno fercera...a nisam polio...jer su osiguraci skroz na drugoj strani od boce za pranje stakala
 
Član
Imao sam isti problem na istom autu. Kod mene su pretinci u podu bili puni vode, a uzrok su bili zacepljeni odvodi koji se nalaze ispod sajbe. Pregledaj i ti kod sebe.
 
Član
Meni je to pravilo velike probleme. Prvo mi volan nije htjelo zakljucat, zatim mi se palio zadnji brisac sam od sebe i nije se mogao ugasiti. Kad sam skinuo onu plastiku ispod sajbe imao sam sta i vidjeti, odvodi totalno zacepljeni. Kad sam to rijesio vozio sam par mjeseci bez problema i onda mi se desilo da mi se zacepio odvod za klimu. Eh kad sam i njega rijesio evo ima vise od godine bez ikakvih problema. Uglavnom kad skines plastiku vidjet ces da ti je motor od brisaca potopljen u vodi.
 
Član
Vjeruj da nisam imo kad ni otic do majstora...upalio sutradan nema greske...nista ne izbacuj....sad mi pocela izbacivat ponekad u voznji da mi je ispucan airbag....bude greska jedno 3-4 sec. i nestane....i tako se pojavi par puta...otci cu najvjerovatni u subotu da provjerim sta je problem
 
Član
Vjerovatno....airbag greska mi se javlja sad stalno....pali se stalno u voznji po jedno 3-4 sec. pa se ugasi pa opet upali nakon min mozda....nije nis strasno al mi ide na zivce i odvraca mi paznju u voznji
 
Član
Jednostavno otvori pretince u podu i ako u njima ima vode onda ti zacepleljeni odvodi prave problem. Kad otvoris pretince pritisni rukom i vidjet ces. Airbag se moze paliti i ako ti je otisla spulna volana. Da li ti prilikom skretanja u bilo koju stranu pucketa nesto u volanu?
 
Član
Nisam ni danas otiso nema mi majstora otiso....nema vode gledo sam....a poceo je pucketat volan kad motam....vrlo moguce da to onda...koliko kosta kvar odprilke znas li?
 
Član
Trebo si na pocetku napisati da ti volan pucketa. Kod tebe je onda problem u spulni ili zavojnici volana. Nemoj nista dalje provjeravati ako vode nema u pretincima. Mislim da se polovna moze uzeti do 100KM i pravit ce ti probleme sve dok je ne zamijenis.
 
Top