Moze li xenon na skuter 50cc...???

Moze li xenon na skuter 50cc...???

Član
bila je kod noketa tema slicna ali niko nije dao konkretan odgovor..jedni kazu moze jedni nemoze, skuter je sprint falcon od 50cc...

pitanje: moze li???:cool::cool:
 
jbg, zavisi od aku, ako je dobar i ima dovoljno struje, ako ima punjenje (ne znam kako kod motora ide) dobro, ne vidim razlog zasto ne, 12V i da moze isporuciti 10A ne treba vise da ga jebes......
jedino sto se punjenja tice, ne znam kako je kod motora, ako nema da rjesis nekom dinamom ili vec nekako, samo to....
 
Super Moderator
moze i ne moze
bila je vec tema pravio je sad ne znam ime voza crvenog passata jel almyr i provjeravao sam ja od jednog momka kako sta da mu pomognem i bilo je puno pisanja tamo u off topic al kako pade server sve se to izbrisa
uglavnom mnogo je to komplikovano i brzo xenon isprazni akumulator kod 50ccm i ako to uspijes napraviti....
 
u sustini ako kako realizujes bolje punjenje aku-a mogao bi rijesiti, e sad kako izvesti to je vec stvar umjeca i tehnike
 
Član
nezz zanima me i radi estetike a posebno radi funkcijonalnosti jer se sa ovim nista ne vidi...:D
 
Član
-moze li se napraviti da se ne istrosi akku....da se sta zamijeni i tako to...:D

ako nemoze onda da uzmem relej i osram nightbraker ili philips bluevision i to je to...
 
Član
uzmi veci acc... npr od piaggio beverly-a...

bi mi mrsko pisat al kad sam vidio da tebe interesuje reko ajde da pomognem... evo kako smo mi to uradili na nrg-u 2008 godiste:

napravili novu instalaciju direkt sa akomulatora kojeg smo stavili od piaggio beverly 500... morali smo malo prepravit onu kutiju dole i napravit malo vece nosace ali dalo se upasovat... znaci instalacija ide + i - na osigurace zasebne radi sigurnosti pa na relej i relej spojili sa posebnim prekidacem za svijetla koji pak ima povezano sa kontakt bravom tako da se ne moze palit bez kljuca... spojili smo 2 balasta na tu instalaciju i 2 h4 bixenon sijalice... morali smo prepravit farove da pase na h4 bixenon i usmjerili ih fino da ne zasljepljuju nikog kad su na kratkim al na dugim rade odlicno... bio je prava pojava na cesti al nije dugo ostao kod prijatelja... prodao ga je u sarajevo i momak ga je razbio u roku od 5 dana....

tako i ti mozes napraviti zasebnu instalaciju na jedan obicni h7 xenon i stavi veci akomulator i to je to... pozz
 
Član
ja sam se isto dosta ispitivo za ovo jer sam mislio na apriliju zviznut xenon, ukratko, preskupo i ne isplati se ni najmanje malo ... bolje natakni relej i uzmi malo jacu sijalicu nego se prcat s ovim i opet i kad napravis ovako kako su ti rekli, nece ti akku idurac cjelu sezonu to budi siguran ... tako su bar meni rekli ...

znaci, moze se napravit, al racunaj da ces trosit 2 nova akku-a po sezoni ... (tako je bar meni receno)
 
Početnik
da imas kakvo punjenje moze bez problema ...

uzmi ti kakve night breaker sijalice et imas xsenon sto kazu hahahahahahahahahhaha
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
uzmi veci acc... npr od piaggio beverly-a...

bi mi mrsko pisat al kad sam vidio da tebe interesuje reko ajde da pomognem... evo kako smo mi to uradili na nrg-u 2008 godiste:

napravili novu instalaciju direkt sa akomulatora kojeg smo stavili od piaggio beverly 500... morali smo malo prepravit onu kutiju dole i napravit malo vece nosace ali dalo se upasovat... znaci instalacija ide + i - na osigurace zasebne radi sigurnosti pa na relej i relej spojili sa posebnim prekidacem za svijetla koji pak ima povezano sa kontakt bravom tako da se ne moze palit bez kljuca... spojili smo 2 balasta na tu instalaciju i 2 h4 bixenon sijalice... morali smo prepravit farove da pase na h4 bixenon i usmjerili ih fino da ne zasljepljuju nikog kad su na kratkim al na dugim rade odlicno... bio je prava pojava na cesti al nije dugo ostao kod prijatelja... prodao ga je u sarajevo i momak ga je razbio u roku od 5 dana....

tako i ti mozes napraviti zasebnu instalaciju na jedan obicni h7 xenon i stavi veci akomulator i to je to... pozz



hvala jarane pokusat cu nesto da uradim....
 
Član
akomulator za beverly-a je oko 90 km... vjeruj da se isplati dati jer ga xenoni ne mogu ispraznit tako lako jak je ko beton... na beverly-u rade xenoni i po pola sata na ugasenom motoru i opet ga zavergla alnaserom a 500 ccm :p
 
Član
jes pike..al za koliko 500 cm napuni taj aku.. a za koliko 50 ccm.. .. jednostavnim putem ne moze xenon..a sa dosta komplikacija moze...neku se prabacivali ...namotaje alternator ovo ono sa 125/150 ccm i onda moze frcerat i punit manje vise dobro aku da gura xendje da ih moze imat cesto upaljenje...
 
Top